Tasarım ve Beceri Atölyeleri Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Kodla Büyü

Tasarım ve Beceri Atölyeleri Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Bilişim dersi ile ilgili değildir, değişiklik olmaz

Oy: 4 28.6%
  • dersimizin geleceğini olumlu etkiler

Oy: 4 28.6%
  • Gelecek sene ders sayısı azalacaktır. buna bağlı olarak bilişim derside azalır.

Oy: 6 42.9%

• Kullanılan toplam oy
    14

hastasıyız dede

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
bu konu pek konuşulmadı galiba forumda. seneye eğitim sistemi yine yeni yeniden değişecek. bakalım halimiz nice olacak. bu arada 4 sene sonra yine yeni yeniden norm fazlasıyım.

Daha çok Teknoloji Tasarım ve Bilişim karışımı bir şey olacak gibi. Robotlar ve Tasarım icatları vb.

belli başlı illerde ve okullarda olacak birşey diğer yüzde 80 aynı olur. ben fazla birşey beklemiyorum

2. Dönem pilot okullarda uygulayacakmış. Pilot okullarda uygulamaya bakmalı. Konuşmalarda ve vizyon planında açık bir bilgi yok.
Vizyon planına bakınca Bilsem sisteminin tüm okullara uygulanacak gibi görünüyor. Akıl oyunları, seramik atölyesi, ahşap atölyesi, robotik yada mekatronik atölyesi...vb.
Tek sıkıntı bu şekilde atölye sistemi bizim norm sorunumuzu yine çözmeyecektir. Birde sertifika alan herkes atolye açacaktır. Şu anda okullarda robotik kodlama kursları var. Bu atölye olacak o kadar.

tasarım ve beceri atölyeleri kulağa çok hoş geliyor. kesinlikle yararlı olur. ama önemli olan nasıl uygulanacağı. ben şahsen 2 yıldır scratch ve robotik kodlama anlatan biri olarak, 5 ve 6. sınıflrın kodlamayı sevdiğini ama sevmenin ötesine geçip ciddi bir ürün çıkarmaya gelince kaçtıklarını gördüm. kodlama özellikle robotik kodlama ağır geliyor çocuklara. sevmenin ötesine geçen 3-4 kişi oluyor her sınıfta. diğerleri sevmenin ötesine geçemiyor. belki ilkokuldan başlanırsa farklı olabilir. yada 7 ve 8 de bilişim dersine devam edilirse daha verimli olur diye düşünüyorum. hakkımızda hayırlısı.

Son düzenleme:
Geri