Tanklı Yazıcı Kafa Temizliği

Kodla Büyü

compteach06

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhabalar. EPSON L3151 tanklı yazıcımızın büyük ihtimalle kafa tıkanıklığı olmuş. Yazılımsal olarak birkaç yöntem denedim düzelme olmadı. Solüsyon aracılığı ile bu tıkanıklığın giderildiğini videolardan izledim. Fakat bu solüsyonları araştırırken işe yaramayanların da olduğunu yorumlardan farkettim. Sizlerin bu tip kullandığı solüsyon oldu mu? Ya da başka bir çözüm öneriniz var mı? Teşekkürler.

hocam wic reset diye bir program var onunla kafa temizliği yaparsanız etkili olur. programın key ini bulabilirseniz değişik temizleme yöntemlerini de kullanabilirsiniz.

Hocam kfa tıkanıklıgı yüksek ihtimal içerideki teflom boruyu da eğmiş büzmüş veya katlamış olabilir. Bunu çözümü extruder ı söküp kontrol etmek ve bir problem yok ise yüksek ısıya alıp 240 gibi sert flement var ise (şeffaf flement) el ile itrek flement yolunu temizlemekdir bu işlemi nozl ı sökerek yapın

Hocam kfa tıkanıklıgı yüksek ihtimal içerideki teflom boruyu da eğmiş büzmüş veya katlamış olabilir. Bunu çözümü extruder ı söküp kontrol etmek ve bir problem yok ise yüksek ısıya alıp 240 gibi sert flement var ise (şeffaf flement) el ile itrek flement yolunu temizlemekdir bu işlemi nozl ı sökerek yapın
Mürekkep püskürtmeli yazıcı hocam. Sanırım o kısım karıştı.

Okula da epson aldılar mürekkep donmuş mu tıkanmış mı epey uğraştılar yazdırdı bir şekilde ama rapora baktığımda 250 sayfa çıktı alınmış. Buna rağmen tanklar boş. Siyahı bir kez doldurdum yine bitti bitecek.

İyiki epson almamışım diyorum şimdilik. Allah yazıcıma güç versin inşallah.

Epson en sorunsuz mürekkepli yazıcıdır hocam. Sadece bakımını iyi bir elin yapması lazım. Bakım yaparken sıvı teması ya da kısa devre oluşması hem kafayı hem de anakartı yakabiliyor maalesef. Bu nedenle çok dikkatli olunmalı. Eliniz yatkınsa bunu deneyebilirsiniz ben daha önce denedim ve olumlu sonuç aldım. https://www.n11.com/urun/epson-yazi...fa-acici-solusyon-3402484?magaza=emek-bilisim

Epson en sorunsuz mürekkepli yazıcıdır hocam. Sadece bakımını iyi bir elin yapması lazım. Bakım yaparken sıvı teması ya da kısa devre oluşması hem kafayı hem de anakartı yakabiliyor maalesef. Bu nedenle çok dikkatli olunmalı. Eliniz yatkınsa bunu deneyebilirsiniz ben daha önce denedim ve olumlu sonuç aldım. https://www.n11.com/urun/epson-yazi...fa-acici-solusyon-3402484?magaza=emek-bilisim
Teşekkürler hocam öneri için. Bunu sipariş vereyim.

Bendeki epson'da siyah beyaz yazarken sıkıntı yaşamıyor. Ama renkli çıktı aldığımda siyahı bile bir değişik çıkarıyor. Tüm renkler bir anormal çıkıyor. Sanırım bu da kafa tıkanıklığından oluyor.

Bendeki epson'da siyah beyaz yazarken sıkıntı yaşamıyor. Ama renkli çıktı aldığımda siyahı bile bir değişik çıkarıyor. Tüm renkler bir anormal çıkıyor. Sanırım bu da kafa tıkanıklığından oluyor.
Evet hocam aynı durum vardı daha sonra siyah da silik çıkmaya başladı. Kolonya ile biraz temizledim sarı rengi de açabildim. Şimdi hocamın önerdiği solüsyonu sipariş verdim. Onunla açabilirim diye düşünüyorum.

Arkadaşlar merhabalar. EPSON L3151 tanklı yazıcımızın büyük ihtimalle kafa tıkanıklığı olmuş. Yazılımsal olarak birkaç yöntem denedim düzelme olmadı. Solüsyon aracılığı ile bu tıkanıklığın giderildiğini videolardan izledim. Fakat bu solüsyonları araştırırken işe yaramayanların da olduğunu yorumlardan farkettim. Sizlerin bu tip kullandığı solüsyon oldu mu? Ya da başka bir çözüm öneriniz var mı? Teşekkürler.

Burdaki yöntem, kesin çözüm gibi. Bende de aynı durum vardı, siyah beyaz güzeldi ama renkli kötüydü. Yöntem uzun sürüyor ve oldukça mürekkep harcıyor bilginiz olsun.

Güçlü temizleme yok hocam bende. Kafa temizleme ve püskürtme denetimi var. Onları da denedim fakat düzelme olmadı.

Güçlü temizleme yok hocam bende. Kafa temizleme ve püskürtme denetimi var. Onları da denedim fakat düzelme olmadı.
windows 10 bilgisayarda görünüyor hocam, telefon veya daha düşük versiyonlarda bende göremedim.

Hocam kafa temizliğini kendi programıyla en az 7-8 defa yapmanız gerekiyor, yaptınız mı?
Hocam güçlü temizleme 1 kere yapmak yeterli, zaten oldukça mürekkep harcıyor, eğer uzun süre kullanılmadı ise 7 -8 kere normalini yapmak yeterli gelmiyor.

Genel olarak şunu söyleyebilirim bu yazıcıda bu tür problemler yaşamamak için, öncelikle yazıcı yazdırma kalitesi yüksek olarak seçmek gerekiyor. Sürekli kafa temizliği yazıcı ömrünü kısaltıyor. Önemli bir noktada arada yazıcı yazdırma yaparken hava yapmaması için mürekkep doldurma kısımlarının kapaklarını açmanız tavisye ediliyor. Bu önerileri yetkili servis öneriyor. Sıklıkla kullanılan yazıcılarda çok problem yaşanmıyor.

Merhaba.Başka bir sayfaya yazmayayım dedim.Benim HP 415 tanklı yazıcımla 23 bin sayfa baskı aldım.
Şimdi sıfır siyah ve renkli baskı kafası alıp takarsam (548 lira) yazıcı ilk aldığım gün gibi sıfırdan mı yazmaya başlayacak?

Merhaba.Başka bir sayfaya yazmayayım dedim.Benim HP 415 tanklı yazıcımla 23 bin sayfa baskı aldım.
Şimdi sıfır siyah ve renkli baskı kafası alıp takarsam (548 lira) yazıcı ilk aldığım gün gibi sıfırdan mı yazmaya başlayacak?
Hocam 2010 model arabaya sıfır sandık motor taksaniz ilk günkü gibi olur mu. Sizin ki de o hesap.

Aynı yazıcıyı kullanıyorum hocam. Acaba mürekkepler bitti ve mürekkep aldınız ve elim değmişken kafayı da mı değiştireyim dediniz yoksa kafa değişin uyarısı mı verdi?

Son düzenleme:
Hocam kafa kısmı dediğimiz siyah ve renkli kartuşlar orjinalini almak gerekiyormuş.
750 lira. Muadil internet sitelerinde 600 liraya satan da var. Bunları alıp taksak bile anakartın değişmesi gerekiyor. Çünkü alıp takanlar bile bu baskı ömrü konusunda sorun yaşamışlar. Şu anda yazıcı muadil murekkeplerle halen basıyor. 24 bine ulaştım. Ama her 20 yada 10 kağıtta duruyor baskı kafası ışığı yanıyor devam ediyor. Taslak modunda eksik yazıyor, normal modda çok yavaş yazıyor bu hali ile satıp lazer alacağım. Bu muadil mürekkepler kesinlikle zarar veriyor ama orjinal 4 murekkep 1000 lira.
Amacım, sıfır olmaz ama yenilerle acaba bir 23 bin daha yazar mı demiştim mesele bu idi. Sınıf öğretmeni olduğum için biz 1 senede 30 bin baskı alıyoruz.

Hocam kafa kısmı dediğimiz siyah ve renkli kartuşlar orjinalini almak gerekiyormuş.
750 lira. Muadil internet sitelerinde 600 liraya satan da var. Bunları alıp taksak bile anakartın değişmesi gerekiyor. Çünkü alıp takanlar bile bu baskı ömrü konusunda sorun yaşamışlar. Şu anda yazıcı muadil murekkeplerle halen basıyor. 24 bine ulaştım. Ama her 20 yada 10 kağıtta duruyor baskı kafası ışığı yanıyor devam ediyor. Taslak modunda eksik yazıyor, normal modda çok yavaş yazıyor bu hali ile satıp lazer alacağım. Bu muadil mürekkepler kesinlikle zarar veriyor ama orjinal 4 murekkep 1000 lira.
Amacım, sıfır olmaz ama yenilerle acaba bir 23 bin daha yazar mı demiştim mesele bu idi. Sınıf öğretmeni olduğum için biz 1 senede 30 bin baskı alıyoruz.
Benim daha 2500 sayfa oldu. Şükür daha basıyor. Epey var demektir o zaman benim için. 2020 ocakta almıştım.

epson l4160 kullanıyorum. kafa temizliği için tarayıcının oldugu kıısm benim yazıcıda acılıyor. yani yazıcıyı sökmeden baskı kafasına ulasabiliyorum. 50-60 cc lik sırınganın ucuna camsil spreyin içindeki hortumu taktım. baskı kafasından damper kısımlarını cıkarıp sırınga ile biraz hava basıyorum veya acıcı solusyon sıkıyorum. cok sukur sorun yok 2 yılda 70 bin sayfa cıktı aldım hep muadil murekkep kullanarak. zaten orijinal murekkep kullansam bu zamana kaadar 2 yazıcı parası oderdim murekkep için.

Tıkanıklık olmaması için yazıcı ile işim olmasa bile haftada bir kez bir sayfa renkli çıktı alırım

2500 ne ki hocam bu yazıcı epsondan daha fazla basar.Şu anda halen muadil mürekkep ile yazdırıyorum çok rahat 30 bine gider. Eğer ucuz bulabilirsem baskı kafası alıp takacağım yazılım atıp sıfırdan saymasını sağlayacağım.

24 bin sayfayı 1000 liraya basabiliyorsa iyi değil mi?
Bir sınıfta epson 3050 var, 25000 sayfa için yaklaşık 160₺ muadil mürekkep kullanılmış.
İlk aldığımızda aldığımız yarımşar litrelik setin yarısı duruyor, setin güncel fiyatı 320₺

Birim fiyatı yaklaşık 0,80 kuruş sayfa / 1 liraya 120 sayfa...

Bende aynı set 30.000 civarında bitti.

Geri