tam kapanma sonrası btr'lerin durumu

Kodla Büyü
Daha ayrıntılar gelmeden çok erken yorum yapıyorsunuz, okullar kapalı olacaksa uzaktan destek verir ek dersini alır.

Okullar açık olacak, idareciler dönüşümlü şekilde günde 1 kişi gelecek denirse o durumda yine aynısı olur. Btr boşuna okula getirilmez.

Eba destek noktaları açık kalacak denir ise okula gidilir. Ayrıntılar gelmeden erkenden strese girmeye gerek yok.

Öğleye kadar illa ki yazı gelir . Alakasız olacak ama görev yerinden farklı bir ile gitme durumunda bir sorun yaşanır mı sizce ?

yasak kapsamı fotoğraftadır.

Ekli dosyalar

• IMG_20210427_003721.jpg
    IMG_20210427_003721.jpg
    152.8 KB · Görüntüleme: 158
yazı bekleyenler için evet iç işleri bakanlığı nın yazısında da BTR ler yine unutulmuş, ama 3.madde gayet açık, bu rağmen ben BTR yim gitmem lazım diyorsanız,
polislere meb içi BTR örgütünün üyesiyim dersiniz.
tabi bizim zümreler çalışabilir kağıtlarını almıştır çoktan. :)

- Kamu kurum ve kuruluşlarının hizmet binalarında/yerlerinde görev alacak kamu personeli için yetkili yönetici tarafından bu durumu ortaya koyan görev belgesi düzenlenecek ve görevli olduğu zaman dilimi içerisinde ikameti ile işyeri arasındaki güzergahla sınırlı şekilde muafiyete tabi olacaktır.

yazılara göre en kötü dönüşümlü gidilebilir, bu durumda olanlar ya da haftanın beş günü gitmesi istenilenler izin belgesini vermezlerse gitmeme hakkına sahiptir, idare dönüşümlü giderken, rehber öğretmen haftada bir gün giderse bizim de aynı gitmemiz lazım, çoğumuz eba destek noktalarına da destek veriyoruz, e öğrenci tam kısıtlamadan dolayı gelemeyeceği için eba destek noktaları fiilen kapanmış olacak, o yüzden btrnin okula gitmesine gerek yok, hizmet vereceği kimse yok çünkü, okullara da öğretmenlere haftanın bir günü gelin diye bir saçmalık yapmazlar herhalde artık.
Bu arada bizi rehber öğretmenle karşılaştırmayın diyen arkadaşlar var, niye karşılaştırmayalım, görev şartları, mesai saatleri birbirine benziyorsa elbette karşılaştırılabilir. rehber öğretmenlerin bakanları olsa da diğer öğretmenlerden pratikte bir farkı yoktur, onların da 2 gözü, 2 eli var benim bildiğim ve gördüğüm.

Okullar açık olacak ve bir idareci olacak başka kimse okulda olmaz.Ek derste ödenmeyecek btr bu durumda

Bunu defalarca yazdım yine yazayım.. BTR görevlendirmesindeki mantık şudur; öğrenci ve ders varsa BTR de görevinin başındadır. Yani bizler okulda ders yapılırken çıkacak aksaklıklara müdahale etmek, Fatih Projesinin teknolojik araçlarını çalışır vaziyette tutmak ve EBA trafiğini sağlıklı yönetmektir.
Birincisi; okulda ders ve öğrenci olmadığı için gitmemizin bir anlamı yok..
İkincisi EBA trafiğini evden de gayet iyi yönetiyoruz. Uzaktan eğitim sorunlarıyla, tablet arızalarıyla ilgileniyoruz. Gerek öğretmenler gerekse veli ve öğrencilerim maşallah bana gecenin 12'sinde bile mesaj atıyor! Demem o ki evden de bu işi gayet güzel yapabiliyoruz..
Durum böyleyken bazı arkadaşların okul yöneticileri inisiyatif alamadıkları için kendilerine yöneltilen sorulara "Hocam okula geleceksiniz diyor, whatspp grubunda bu konuyla ilgili soru soran diğer yöneticilere de "valla ben benim BTR'yi çağırdım, gelsin yaw sanki ne olacak" şeklinde cevap veriyor.. maalesef işler bu şekilde gidiyor..
Özetle; iş bizde bitiyor. Parola şu: ders ve öğrenci varsa okuldayız yoksa uzaktan eğitime ve teknik desteğe devam :)
Herkese iyi günler dilerim.

Bunu defalarca yazdım yine yazayım.. BTR görevlendirmesindeki mantık şudur; öğrenci ve ders varsa BTR de görevinin başındadır. Yani bizler okulda ders yapılırken çıkacak aksaklıklara müdahale etmek, Fatih Projesinin teknolojik araçlarını çalışır vaziyette tutmak ve EBA trafiğini sağlıklı yönetmektir.
Birincisi; okulda ders ve öğrenci olmadığı için gitmemizin bir anlamı yok..
İkincisi EBA trafiğini evden de gayet iyi yönetiyoruz. Uzaktan eğitim sorunlarıyla, tablet arızalarıyla ilgileniyoruz. Gerek öğretmenler gerekse veli ve öğrencilerim maşallah bana gecenin 12'sinde bile mesaj atıyor! Demem o ki evden de bu işi gayet güzel yapabiliyoruz..
Durum böyleyken bazı arkadaşların okul yöneticileri inisiyatif alamadıkları için kendilerine yöneltilen sorulara "Hocam okula geleceksiniz diyor, whatspp grubunda bu konuyla ilgili soru soran diğer yöneticilere de "valla ben benim BTR'yi çağırdım, gelsin yaw sanki ne olacak" şeklinde cevap veriyor.. maalesef işler bu şekilde gidiyor..
Özetle; iş bizde bitiyor. Parola şu: ders ve öğrenci varsa okuldayız yoksa uzaktan eğitime ve teknik desteğe devam :)
Herkese iyi günler dilerim.
Hocam yerden göğe kadar haklısınız yazdıklarınızda lâkin geçen dönem kasım ayları civarında idareciler dönüşümlü gitti, rehber öğretmenler diğer öğretmenler gibi bir gün gitti, bizim çoğumuz her gün gitti çünkü herhangi bir resmi yazıda (birkaç ilin kendi inisiyatifi ile yazdıkları yazılar hariç) bizim durum için belirtilmedi, çoğumuz diyorum ama belki de yarımız gitti diğer yarımızı okul idaresi idare etti, bu idare etme durumu yanlıştır, işte bu gibi haksızlıklara meydan veriyor, dolayısıyla da arkadaşlar haklı olarak ikilemde kalıyor. Şu anki salgın durumu kasım ayından daha berbat, okulunda covid çıkmayan sınıf ve zümre neredeyse yok gibi. Okullara "okulum temiz" belgesi vermekle (bu belgeyi her kurum aldığına göre aslında bir hükmü de yok ya neyse) okullar temiz, covidden uzak olmadı. Risk varsa biz yokuz diyen bakanlık 60bin olan pozitif vakalarda ısrar etti anasınıfları, sınav gruplarını açık tutmayı. Bu arada yeri gelmişken canımcım bakancımı bir kere daha istifaya davet edeyim ben kendisi kovulmadan.

Gerekirse 5 gün gidelim ama bizi muhataba alan bir yazı paylaşılsın lütfen. Bıktık artık idarecinin sözlerine bakmaya. Sanki her şey resmî yürütülüyor. İş bize kalınca resmiye dönüyor. Yazı bar mı diye soruluyorlar.Bu konuyu nereye yazmamız gerekiyor arkadaşlar kim cevap verecek buna?? Cimere yazsak yine biz suçlu olacağız.??

Ben de tam bu konuyu açmak için girmiştim. Bu branşın değişkenliğinden ve belirsizliğinden çok yoruldum. Hocamın da dediği gibi rehberlik öğretmeni de diğer öğretmenler gibi 1 gün gitti ve Full ekders aldı ben ekimden beri full gidiyorum. Görevimse tabi ki seve seve yaparım, zorundayım da. Ama bir yazı. Sadece resmi tek bir yazı olsun da neye dayandırıldığımızı bilelim..

Bu konu ile ilgili bakanlığın yazı yazması gerek bu yazının yazılması için nereye ne şekilde başvuru yapılır bilgisi olan yok mu arkadaşlar. Lütfen taşın altına iaderesi izin verenlerde koysun. Bugün izin veren iadre yarın size de izin vermeye bilir.

Şimdi herkes bir gün gidecek ama btr boş okula hergun gidecek ama elinde unvani yok olduğundan cezadan muaf değil hemde unvanı yok diye her gün gidecek(yazarken kafam karıştı)müdürden yazılı belge isteyin.biri ceza yazsa mudurunuz odermi?trafik polisi durdurdu müdürmusun? Hayır ,müdür yard.?hayır,ben btr'yim.yani öğretmensin!!saka gibi.

valla ben diyorum artık açık açık ilçeye dahi öğrenci varsa gelirim öğrenci yoksa ne işim var zaten her şeyinizi a dan z ye uzaktan yapıyoruz diye

elimize mi yapışacak ya gidelim arkadaşlar !!! cılar gelmeden :) Allah aşkına her yer kapalı ne işimiz var :)

Müdür yazı yok diyor gideceğim... Banane müdür le mi dalasayim... Daha önce yaptım yalnız dim...

Müdür yazı yok diyor gideceğim... Banane müdür le mi dalasayim... Daha önce yaptım yalnız dim...
hocam kesinlikle bir belge alın ve belgeyi size ibraz etmeden gitmeyin, yazı yok ama dönüşümlü olarak çalışılacak ifadesi var, en azından idareciler gibi dönüşümlü gidilebilir en kötü olarak.

Başlığı görünce ironi sandım, güleriz diye mesajlara bakayım dedim inanamadım.

Sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş, halen " gidecek miyiz? " diye soranlar oluyor.
Siz "geleyim mi?" diye her yere sordukça, elbet biri de " geeel " der size.
Biri de demiş " ek ders ödenmemesi gerekiyor."
Biraz mantık, çok değil.

Site yönetimi de çok gevşek

Sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş, halen " gidecek miyiz? " diye soranlar oluyor.
Biraz mantık, çok değil.

şek

Biraz mantık, çok değil.
Hocam sokağa çıkma yasağı ilan edilse keşke, hemen hemen herkes muaf. Kapanma değil bu aslında.

Okullar açık olacak ve bir idareci olacak başka kimse okulda olmaz.Ek derste ödenmeyecek btr bu durumda
öyle olmeyiz füze atsaydin hocam. ne demek ek ders almayız. görevlendirmemiz var sonuçta. resmen iptal olmadığı sürece alırız ki şu aşamada iptal olmaz.

Geri