Tahtalara Lisans Gözetmeksizin Yazılım Yüklemek?

Kodla Büyü

Azizim42

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ET Faz1'lere stabil çalışan sistem kurmak istiyorum. Windows 7 Home Premium 32 Bit Sp1 işletim sistemi üzerine yüklenmesi gereken lisans gerektirmeyen yazılımları yükledim varsayalım. Sistem lisansı ve Office gibi paket programlar için illegal lisanslama yapmanın doğuracağı problemler olabilir mi? Fikirlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Yükle hocam kim ne diyecek.Öğrenciler bizden habersiz yüklemiş der geçersin...

Hocam bizim il Koordinatörü dedi ki; Microsoft eğitim amaçlı lisanssız kullanıma göz yumuyor.
Ben de bütün tahtalara gözümü kırpmadan yükleyiverdim.

Libre Office gibi free software aşina olunmayan programlarla ihtiyaçları zorlamak istemiyordum. Beynelmilel programları yükleyip sistemi imajlamak niyetindeyim bakalım.

Yükle hocam kim ne diyecek.Öğrenciler bizden habersiz yüklemiş der geçersin...
Eğer btr olarak Yetkilisiniz o tahtalar sizden sorulur. Bu savunmayı yemezler. Hiç riske girmeyin. Libre Office ile birlikte Microsoft wiever versiyonları kurun. Bir kaç kullanımdan sonra itiraz eden öğretmen görmedim.

Office 2013-2016 değilde 2007 gibi satıştan kalkmış eski sürümler kurulduğunda sorun olmayacağı kanısındayım.

okullarda %90 korsan yazılım var bt sınıfları, idare pc leri vs.
microsoft bunu bilmiyor mu? tabi ki biliyor.
hatta ülke olarak büyük çoğunluk korsan yazılım kullanıyor.
göz yummasının altında başka nedenler var.

Hocam göz yumuluyor olsa da bir şey olduğunda BTR olarak tüm sorumluluk sizde. Aydın'da FATİH koordinatörleri tarafından bize söylenen lisansız yazılım yüklenmemesi yönünde. Yine de siz bilirsiniz.

Lisanslı kullanılan program sayısı bir elin beş parmağını geçmez tüm okullarda. Şu ana kadar bununla ilgili hiçbir eğitim kurumunda sorun çıktığına şahit olmadım duymadım. Office 2010 yükleyeceğim sistemlere.

Servisi çağırınca bir ton zamanda geliyor,kontrole kim gelcekmiş :)
Güldürmeyin insanı arkadaşlar,en verimli nasıl kullanılıyorsa o şekilde kullanın,ben gerekli tüm programları ilaçlı kurdum.
Öğretmenler de çok memnun..

Lisanslı kullanılan program sayısı bir elin beş parmağını geçmez tüm okullarda. Şu ana kadar bununla ilgili hiçbir eğitim kurumunda sorun çıktığına şahit olmadım duymadım. Office 2010 yükleyeceğim sistemlere.
ofis programlarına dair her programı kaldırın hocam libre weiwer ppoint eklentisi... yoksa donuyor makine. Açılırken pardus için 10 sn bekliyor bence onu da kapayın.

Ben hiç lisanssız yazılım kurmuyorum. Bu konuda çokça uyarıldık. Office programında sorun çıkar mı bilmem ama bazı okullarda adını bilmediğim bazı yazılımlar için araştırma yapıldığını duydum. Hatta il koordinatöründen de "sizin okula gelen oldu mu" şeklinde hepimize mail bile geldi.

Ben hiç lisanssız yazılım kurmuyorum. Bu konuda çokça uyarıldık. Office programında sorun çıkar mı bilmem ama bazı okullarda adını bilmediğim bazı yazılımlar için araştırma yapıldığını duydum. Hatta il koordinatöründen de "sizin okula gelen oldu mu" şeklinde hepimize mail bile geldi.
Bilsa ve Ya-Bil türevi yerel yazılım şirketleri tarafından okullar aranıyor Hocam programları lisanssız kullanıldığı tespit edilince. Tahtada da bu programların yeri yok zaten. Yabancı şirketlerin yazılımları için ise kaçının Türkiye Ofisi var ki korsan kullanımı tespit etsinler gelsinler sorsunlar. Tedirgin edici bir örnek görmedim hiç.

bende bir sıkıntı olacağını sanmıyorum... sebebi çok basit müstakbel program kullanıcıları yetiştiriyoruz bir nevi geleceğin lisanslı yazılım alma adayları...

Geri