Tahtalara bulaşan virüs

Kodla Büyü
Çoğu kişi bu dertten muzdarip. Son günlerde flash bellekteki dosyaları gizleyip sadece o dosyalara erişimi sağlayan bir kısayol atan virüsümüz var.
Sorum şu. Bu sorunu çözebilmek için bütün tahtalara antivirüs yükledim. Şimdi flash bellekteki virüsleri temizlemek istiyorum. Bunları klasik yöntemle temizliyorum: Dosyaları bilgisayara kopyalayıp flashı biçimlendirmek. Fakat bu yöntemi Harici HDD'lerde kullanmak imkansız çünkü içindeki dosyalar bilgisayara kopyalanamayacak kadar fazla.. Bu yöntem haricinde dosyalara zarar vermeden virüsü temizleyebilen bir program var mı? Virüsü temizleyen ve dosyaları eski halinde gösteren..

avast kullan senin dediğin virüsü çalıştırmıyor
bende şöyle yapıyorum gizli dosyaları ve korunan sistem dosyalarını görünür yapıp gizlenmiş klasör lerin içindekileri yeni klasör açıp içine taşıyorum gizlenen klasör sistem dosyası olarak gözüküp değişmediği için onu da siliyorum,

çok denk geldi o virüs başka kolay yolu var mı bilmem

06Davut' Alıntı:
bende şöyle yapıyorum gizli dosyaları ve korunan sistem dosyalarını görünür yapıp gizlenmiş klasör lerin içindekileri yeni klasör açıp içine taşıyorum gizlenen klasör sistem dosyası olarak gözüküp değişmediği için onu da siliyorum,

Gizli dosyaları göstermenin yolu şu alttaki programla kolay

Siz bana burdan virüsü yollayın şu tahtalara bulaşanı size çaresini bulayım bende yok bu virüs uğrasa da benim mekanızmaların birine takılır bulaşamaz. O nedenle bende virüs yok bana virüs lazım.

Ekli dosyalar

• usbshow.zip
    108.7 KB · Görüntüleme: 154
hariciye bulaşınca temizleniyor ama harddiske bulaşanı nasıl temizleyeceğiz. Her taktıgımda yeniden virüs bulaşıyor antivirüste yetersiz kalıyor

gelecek' Alıntı:
06Davut' Alıntı:

Gizli dosyaları göstermenin yolu şu alttaki programla kolay

Siz bana burdan virüsü yollayın şu tahtalara bulaşanı size çaresini bulayım bende yok bu virüs uğrasa da benim mekanızmaların birine takılır bulaşamaz. O nedenle bende virüs yok bana virüs lazım.
teşekkürler hocam...

Daha önce konu açılmıştı ama ben kısaca anlatayım. Yapacağınız 2 şey var. Biri free avira kurup güncellemek, diğeride usb security disk kurmak bu kadar basit.

Combofix ile tahtayı güvenli modda iken temizleyin. Sonra tahtalarda internet varsa virüs programı yoksa. avira freenin internet olmadan kurulan versiyonunu deneyin sonrası şans yine bulaşma ihtimali var internet yoksa.

vzgr' Alıntı:
Combofix ile tahtayı güvenli modda iken temizleyin. Sonra tahtalarda internet varsa virüs programı yoksa. avira freenin internet olmadan kurulan versiyonunu deneyin sonrası şans yine bulaşma ihtimali var internet yoksa.
Katılımsız sürüm galiba

Usb deki dosyaları da göstermek için çalıştıra
attrib -s -r -h -a e:/*.* /d /s yazıp uygulayın (e usb nin harfi f,g de olabilir)

Geri