Tahtalar için deep freez ve antivirüs

Kodla Büyü

gül1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhabalar arkadaşlar daha önce tahtalarına deep freez ve antivirüs kuran hocalarım hangisini önerirsiniz ve varsa link verir misiniz ?

Hocam ben tahtalara deep freze kurdum sadece. Bu yüzden antivirüs programı kurmadım. Aynı zamanda antivirüs programlarının bazıları ileride kurmanız muhtemel olan ATAK programını engelleyebiliyor.

tahtanızda kullandığınız işletim sistemine bağlı olarak "deep freeze 8.30" tavsiye edebilirim. timefreeze ücretsiz ancak bizim tahtalarda sıkıntılı oldu. google a deep freeze 8.30 yazdığınızdaki ilk sonuçlardan birinden indirmeniz tavsiyemdir. iyi günler

hocam tahtalar faz2 bugün açtık o yüzden şuan hiçbir program yüklemedik.
Dediğiniz sürüm deep freeze yüklemeyi denicem peki antivirüs programı ve kullandığınız ek programlar var mı ?

gül1' Alıntı:
hocam tahtalar faz2 bugün açtık o yüzden şuan hiçbir program yüklemedik.
Dediğiniz sürüm deep freeze yüklemeyi denicem peki antivirüs programı ve kullandığınız ek programlar var mı ?

hocam office 2007/2010 u da kur..deep freze varsa antivürüs programına ihtiyaç yoktur bence..

forumu da inceledim baya deep freez de time freezde kullanan var bilemedim hangisi iyi olur :?

hocam bana ilçe koordinatörleri kesinlikle lisanssız yazılım kurmayın tahta fabrikaya geri gönderilmek zorunda kalır ve lisanssız yazılım kurulduğu tespit edilirse başınız ağırır demişlerdi. ben hiç lisanssız yazılım kurmuyorum olur olur bi gün biri arızalanır derdinden kurtulamayız.

gezegen10' Alıntı:
hocam bana ilçe koordinatörleri kesinlikle lisanssız yazılım kurmayın tahta fabrikaya geri gönderilmek zorunda kalır ve lisanssız yazılım kurulduğu tespit edilirse başınız ağırır demişlerdi. ben hiç lisanssız yazılım kurmuyorum olur olur bi gün biri arızalanır derdinden kurtulamayız.

peki ayrıca antivirüs yüklediniz mi

Ben akıllı tahtalarda 'DeepFreeze' yerine ücretsiz olan 'ToolWiz Time Freeze' kullanıyorum. Antivirüsün işinini görüyor ve tahtanın sürekli temiz kalmasını sağlıyor. Kapat, aç tertemiz. :+1:

Faz 2 de Time Freeze sorunsuz çalışıyor, açılışta yavaşlama falan da yok. Üstelik tamamen bedava. Yalnız Windows 8.1 de "Hazırda Beklet" yöntemiyle kapatırsanız açıldığında tahta sıfırlanmaz. Mutlaka normal olarak kapatılmalı veya "Yeniden Başlat" denilmeli. Bazı arkadaşlar işe yaramadı diyorlar, işe yaramama sebebi budur.

ve kararımı veriyorum ToolWiz Time Freeze' bunu kuruyorum antivirüs yok :)
sağ olun...

Bende önce hep time freeze yüklüyordum ama çok kısa zamanlarla tahtalar otomatik onarıma geçince time freezeden vazgeçtim.Çünkü büyük ihtimal o programdan dolayı otomatik onarıma geçtiğini düşünüyordum.Şimde depfreezeye geçtim.Otomatik onarım hatası verecekmi bilemiyorum.Önce bende korkuyordum lisanssız diye hatta bu vakte kadar hiç depfrezeyi kullanmamıştım ama napalım başka çare yok.

esmed' Alıntı:
Bende önce hep time freeze yüklüyordum ama çok kısa zamanlarla tahtalar otomatik onarıma geçince time freezeden vazgeçtim.Çünkü büyük ihtimal o programdan dolayı otomatik onarıma geçtiğini düşünüyordum.Şimde depfreezeye geçtim.Otomatik onarım hatası verecekmi bilemiyorum.Önce bende korkuyordum lisanssız diye hatta bu vakte kadar hiç depfrezeyi kullanmamıştım ama napalım başka çare yok.
Aynen bende aynı sorunu yaşadım hocam bir süre sonra otomatik onarıma geçiyor

arkadaşlar program kurarken usb klavye mi kullanıyorsunuz ilk kez tahtayı açtım ebaadmin şifresini giremiyorum dokunmatik algılamıyor

portatak' Alıntı:
esmed' Alıntı:
Aynen bende aynı sorunu yaşadım hocam bir süre sonra otomatik onarıma geçiyor

bende de aynı sorun bilgisayarların fişini çekiyoruz kapat dedikten sonra nasıl hazırda beklette kalabilir ki ? win 8 in kapat komutuyla tam olarak kapanmadığı söylenmişti ona istinaden soruyorum, bir arkadaş açılışta hızlı başlatmayı iptal ederek çözüm bulduğunu yazmış bende onu deneyeceğim inşallah olumlu olur

:+1: hocam bizim okul faz 1. vestelin imajını kurdum microsoft essential virüs programı yüklendi. üstüne deepfreeze kurdum hiçbir sorun yok çalışıyor

Geri