tahmini alım ne kadar olur (40000 öğretmen alımı 2012)

Kodla Büyü

firtina88

Üye
arkadaşlar 2012 ağustos atamasında tahmini olarak bilgisayar öğretmenliğinden alım ne kadar olur. 86,412 puanım var atanma ihtimalim nedir arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum...

BT öğretmenlerinin normu düştükten sonra, dersleri halen ve inatla seçmeli yaptıktan sonra, ve formatörlüğü muallakta bırakan bir düzen olduktan sonra çok alım olacağını tahmin etmiyorum..

Yaklaşık 450.sıradasın 400 alım bile olsa kaymalarla ucu ucuna gidersin. En az bir 400 olur gibime geliyor. Gerçi MEB'in ne yapacağını önceden kestirmek çok zor.

Normalde yıllardır Bilişimden yapılan atama bellidir. Yüzde 1 oranındadır. Yani 400 alım beklenmeli. Fakat bu yıl sınıf öğretmenliği alımları dibe vuracak. Zaten yapılan atamanın nerdeyse yarısını sınıf öğretmenliği kontenjanı oluşturuyordu. Şimdi sınıftan alıp mecburen diğer alanlara aktarılacak. Ben 650 atama bekliyorum. 650 atama olursa girersin o puanla.

bence özür grubundaki açılan kontenjan sayısının en fazla %30 u kadar alım olur

sayı olarak 300 civarı bilişim teknolojileri;

en çok
din kültürü ve ahlak bilgisi 10 bin
ingilizce 4-5 bin
rehber öğretmen 3-4 bin alım olur

din kültürü tahminen 9-10 bin kişi alınacak sınıf öğretmeni sayısı çok az olur. ancak ilköğretim matematik, fen bilgisi, türkçe, ingilizce ve rehber öğretmen açığı çok fazla. orta okulun 4 yıla çıkması bazı branş öğretmenleri eksiğini doğrudu. belkide bilişimci hiç almazlar

BU arada ilk atama için kontenjanlar kontenjan.meb görülüyor. bizim okula fen,matematik,türkçe, din kültüründen birer kişi vermişler.

Geri