Tahkim Rezaleti

Kodla Büyü

zzh

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Dudak okuma uzmanı Özgür Tekol’un imzasını taşıyan ‘bilirkişi raporu’nda Fenerbahçeli Emre’nin “f... negro” dediği tespit edildi. Tahkim Kurulu buna rağmen ‘ırkçılık’ yerine ‘hakaret’ten cezayı kesti.

Konuşma Engelliler Federasyonu Başkanı ve Dudak Okuma Uzmanı Özgür Tekol’un imzasını taşıyan raporunda “Emre’nin dudak hareketlerinden bir bütünlük arzedecek şekilde ‘f... negro’ dediği tespit edildi” görüşü olmasına rağmen Tahkim Kurulu’nun bunu sümen altı ettiği belirtildi. Tahkim Kurulu, Emre’nin 2 maçlık cezasını 3 maça çıkarırken, gerekçe olarak ırkçılığı değil hakaret fiilinin tekrarını gösterdi. Eğer Tahkim, bilirkişi raporunu dikkate alsaydı Emre’nin ‘ırkçılık’ eyleminden en az 4 maç ceza alması gerektiği ifade edildi.

UEFA'YA GİDİYOR
Verdiği bir röportajda “Emre’ye en az 10 maç ceza verilmeli” diyen Fildişili yıldızın konuyu UEFA’ya taşımaya hazırlandığı öğrenildi. Bu durum hem Türkiye hem de Emre açısından olumsuz etkiler yaratabilir.

http://www.htspor.com/futbol/haber/7397 ... m-rezaleti

Bu emrenin kaçıncı vukuatı ben sayamadım bunu birde milli takıma kaptan yapmıyorlarmı işte burası Türkiye diyorum.

Bu ülke. Güçlüye istediği pisliği yapabilme özgürlüğünü veriyor ne yazıkki? Bu ülkenin hukukundan utanıyorum.

bende bunu anlamıyorum. nedir milletin bu emre karşıtlığı. emrenin f...negro dediğini dudaktan okuyorsunuz ama bence sizde bu davranışlarınızla f...emre demiş olmuyormusunuz. sizinki de bir çeşit KAFA AVCILIĞI değilmidir?

Kaldıki ingilizce çekilen filmleri türkçe dublaj ile izlerken dudak hareketlerini fark etmeyen biz emrenin o kadar mesafeden ırkçılık yaptığını fark edebiliyoruz. aferin bize :alkis:

fener düşmanları kendini her yerde gösteriyor, kardesim siz gidin kendi takimlarinizla ugrasin :p
en kötü durumumuzda bile şampiyonluk mücadelesi veriyorsak siz tuttugunuz takımları bir kez daha sorgulayın :idea:
tek gerçek var FENERBAHÇE....

rüştü reçber kendi kendisini ihbar etti ben hakeme küfür ettim beni atmadı dedi peki ceza verdiler mi?
FB nin üstüne kadar şuursuzca gidilmesini anlamıyorum. gerçekten emrenin ırkçı olduğunumu düşünüyorsunuz

hangi iş doğru yapılıyor ki türkiyede bu işi becersinler.. resmen futbolun içine ettiler sırf lig tv zarar görmesin diye platinin ayaklarını öpmediğimiz kaldı

BaRBaRYaN' Alıntı:
bende bunu anlamıyorum. nedir milletin bu emre karşıtlığı. emrenin f...negro dediğini dudaktan okuyorsunuz ama bence sizde bu davranışlarınızla f...emre demiş olmuyormusunuz. sizinki de bir çeşit KAFA AVCILIĞI değilmidir?

Kaldıki ingilizce çekilen filmleri türkçe dublaj ile izlerken dudak hareketlerini fark etmeyen biz emrenin o kadar mesafeden ırkçılık yaptığını fark edebiliyoruz. aferin bize :alkis:
Emre'yi savunan bir arkadaş çıktı. Bu da Fenerli sanırım :)

cesur yürekli' Alıntı:
rüştü reçber kendi kendisini ihbar etti ben hakeme küfür ettim beni atmadı dedi peki ceza verdiler mi?
Evet verdiler hocam.

Emre'nin yaptığını açık seçik ırkçılıktır. Irkçılığın cezası da bellidir, 4 ile 8 maç arası ceza. 3 maç ne cezası anlamak mümkün değil.

adaleti, hakkı, doğruyu savunun. eğilip bükülmeyin, kıvırmayın, amalı fakatlı garip cümleler kurmayın. yoksa kendinizi küçük düşürmekten başka bişey değildir yaptığınız ...

Federasyonun adını Fenerbahçe futbol federasyonu ,Ligin adınıda Fenerbahçe süper ligi yaparsak bütün bu olan biteni ancak anlayacağım. Aksi halde işin içinden çıkamıyorum.

Liglerde her oyuncunun ağzına kameralar odaklansa ve Emre gibi maç boyu takip edilseler, Emre onların yanında melek kalır, emin olun. Emre'nin adı çıkmış bir kere.

peki insanın anasına bacısına sülalesine sövünce adamın ırkına küfür etmiş olmuyor musun?
zenciliğine beyazlığına küfür et ırkçısın asalım keselim, ana avrat bırakma dümdüz git eyvallah bu mudur?

boş verin artık, kimse bu milleti bu kadar aptal yerine koymmaıştı.. en azından ben koyulmamıştım.. adamların yaptıklarını PKK sempatizanları yapmadı be yaa.. kırıp dökmedikleri yer kalmadı... neymiş? niye beraat etmemişlermiş?

bdogretim' Alıntı:
ronn' Alıntı:
peki insanın anasına bacısına sülalesine sövünce adamın ırkına küfür etmiş olmuyor musun?
zenciliğine beyazlığına küfür et ırkçısın asalım keselim, ana avrat bırakma dümdüz git eyvallah bu mudur?

:eek:

Hocam bunu benim yazdıklarıma cevap olarak yazdıysan;

Küfrün cezası ayrıdır.
Irkçılığın cezası ayrıdır.

Küfür eden kurallara göre ceza almalı, ırkçı söylemde bulunan da kurallara göre ceza almalı.

Ama IRKÇILIĞIN cezası ağır olduğu için ırkçılık yapan birine küfür cezası vermeyi nasıl savunabilirsiniz.

Dahası küfür bireyseldir. IRKÇILIK ise çok daha tehlikeli bir düşünce yapısının ifadesidir. İkisi arasında bi fark olmadığımı söylüyorsunuz.

küfürün de ırkçılığın da savunması olabilir mi hiç hocam.İnsanın ailesine sülalesine ırkına küfür edilmesiyle bunun ne farkı var? bu da ırkçılık o zaman. Emre nin dediğinin söylenecek savunulacak bi yanı tabi de yok alması gereken cezasını alır. Ama tv de, sosyal medyada orda burda bazı insanların hakim savcı kesilip bi insanı yargılamasından rahatsız oluyorum ben. Bizim çocuğumuz bu ülkenin insanı değil mi bu adam? Linç edelim,saldıralım, ülkeden atalım bu mu yani.

bdogretim' Alıntı:
Amisos' Alıntı:
Liglerde her oyuncunun ağzına kameralar odaklansa ve Emre gibi maç boyu takip edilseler, Emre onların yanında melek kalır, emin olun. Emre'nin adı çıkmış bir kere.

Hala anlamamakta ısrar eden arkadaşlar. Mesele küfür değil, mesele IRKÇILIK. Şu "herkes küfür ediyor, Emre de etmiş ne var" savunması nasıl bir ruh halinde olduğunuzu gösteriyor.
Yapmayın, etmeyin! Ortalık durulduğunda, kitle olmaktan kurtulup yeniden birey olarak düşünmeye başladığınızda kendinizden utanmanıza sebep olacak savunmalar bunlar.

Anlamamak isteyen arkadaşlar kendini belli ediyor hemen :) . Mesajımda olmayan küfür kelimesini görebilmeniz(!) ve üzerine yorum yapıyor olmanız nasıl bir ruh halinde olduğunuzu gösteriyor. Bu durumda, birey olarak düşündüğünüzde, utanıp utanmamak yine sizin ruh halinize kalıyor.
Sadece Emre'nin takip edilip, sadece O'nun üzerine gidilmesinden bahsediyorum. Diğer oyuncuların ağız, beden, niyet(!) ve duyguları(!) da tıpkı Emre'de olduğu gibi ayrı ayrı kameralarla 8-10 açıdan takip edildiklerinde tahrik, hakaret, küfür, ırkçılık, kasti faul ve her türlü olumsuz davranışı görmemiz zor değil diyorum. Ya da maç bittikten sonra her oyuncu karşı takımdan birilerini şikayet etse, görüntüleri incelense ve bunlar Emre olayındaki gibi ciddiyetle incelenip cezaları verilse, ısıtılıp ısıtılıp günlerce konuşulsa, üstüne yine itiraz edilip, cezaları uzatılsa sahada fazla oyuncu olamayacağı için seyredecek maç olmaz. İşte o zaman ortalık durulur diyeceğim ama yine bir şey bulur bu insanoğlu, nefreti körükleyip, ortalığı karıştırmak için.

bdogretim' Alıntı:
Amisos' Alıntı:
bdogretim' Alıntı:
Amisos' Alıntı:

Hala anlamamakta ısrar eden arkadaşlar. Mesele küfür değil, mesele IRKÇILIK. Şu "herkes küfür ediyor, Emre de etmiş ne var" savunması nasıl bir ruh halinde olduğunuzu gösteriyor.
Yapmayın, etmeyin! Ortalık durulduğunda, kitle olmaktan kurtulup yeniden birey olarak düşünmeye başladığınızda kendinizden utanmanıza sebep olacak savunmalar bunlar.

Anlamamak isteyen arkadaşlar kendini belli ediyor hemen :) . Mesajımda olmayan küfür kelimesini görebilmeniz(!) ve üzerine yorum yapıyor olmanız nasıl bir ruh halinde olduğunuzu gösteriyor. Bu durumda, birey olarak düşündüğünüzde, utanıp utanmamak yine sizin ruh halinize kalıyor.
Sadece Emre'nin takip edilip, sadece O'nun üzerine gidilmesinden bahsediyorum. Diğer oyuncuların ağız, beden, niyet(!) ve duyguları(!) da tıpkı Emre'de olduğu gibi ayrı ayrı kameralarla 8-10 açıdan takip edildiklerinde tahrik, hakaret, küfür, ırkçılık, kasti faul ve her türlü olumsuz davranışı görmemiz zor değil diyorum. Ya da maç bittikten sonra her oyuncu karşı takımdan birilerini şikayet etse, görüntüleri incelense ve bunlar Emre olayındaki gibi ciddiyetle incelenip cezaları verilse, ısıtılıp ısıtılıp günlerce konuşulsa, üstüne yine itiraz edilip, cezaları uzatılsa sahada fazla oyuncu olamayacağı için seyredecek maç olmaz. İşte o zaman ortalık durulur diyeceğim ama yine bir şey bulur bu insanoğlu, nefreti körükleyip, ortalığı karıştırmak için.

:D
ağzına kameralar odaklansa

Sanırım bu ifadenizden ne demek istediğinizi anlamadım. Maç sırasında ağza odaklanmak ağızdan çıkacak kelimeleri takip etmek anlamına geleceğini düşündüm.
Yanıldım sanırım. Affınıza sığınıyorum. Çok utandım şimdi. :p

Ağızdan sadece küfür çıkıyorsa IRKÇILIĞI neresiyle yaptı :p

Küfür kültürümüz(!) sayesinde hakemlerin cinsiyetini de seyirciler belirliyor. Bu seyircileri ne yapmalı bilmem ki...
Seyircisiz maç adı altında kadın ve çocuklara canlı muamelesi bile yapmayan federasyona ve bu utanca göz yumanlara ne demeli peki?

tturkmen' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:

Emre'yi savunan bir arkadaş çıktı. Bu da Fenerli sanırım :)
..
olay fenerli trabzonlu meselesi değil. olay AÇIK, GEDİK, KÖTÜ SÖZ, DAVRANIŞ aramaksa neden sadece emreye böyle davranılıyor diyorum. idareciniz sadece sizin kıyafetinize takılsa, sadece sizin sözlerinize dikkat etse ve sadece siz geç kalınca uyarsa ama diğerleri bunu yapınca bişey yapmasa ne düşünürsünüz?
..
işte benim bahsettiğim de bu. anneden girip kardeşten çıkıp içine tüm sülaleyi katında adı KÜFÜR oluyor, negro deyince adı IRKÇILIK. yerim ben böyle zihniyeti. okan bayülgenin dediği gibi fcuk the system...

Reklam olmasın, hepimizin bildiği bisküvi firmasının da kapatılmasını isteyecek misiniz bir ürününün isminden dolayı?

Geri