Tabletlerle Eğitim

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba arkadaşlar. Ortaokuldayım ve 21 bilgisayarlık bir laboratuvarım var. Uzun aylar uğraştıktan sonra ve Yeğitek vs. yazışmaları derken okuluma kullanılmış 15 adet e-tab5 tablet getirdim. Tabletleri root'layıp hafif bir ROM ile çok kullanışlı hale getirdim.

Tabletlerle hangi konularda eğitim verebilirim?

Çok faydalı bulduğunuz Play Store uygulamaları varsa öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Bizim okula da EBA Destek Noktası kapsamında Lenovo tabletler gönderildi, ben de bu sene tabletlerle etkinlikler yapmak istiyorum.
Canva uygulaması üzerinden afiş ve sunum etkinlikleri yaptırılabilir.

kahoot ve padlet kullanabilirsiniz hocam ve diğer web 2.0 araçları da dersleri interaktif ve eğlenceli hale getirir. eğer labdaki pcler yetersiz ise OTG ve usb çoklayıcı yardımı ile klavye&fare bağlayıp puffin web browserda scratch online kullanabilirsiniz. şimdilik aklıma gelenler bunlar ;)

Güzel fikirleriniz için teşekkür ederim @conquest014 ve @lothbrok hocam. Canva, Kahoot ve Padlet'i bilgisayarlarla göstermiştim. Web 2.0 araçlarını çok severek kullanıyoruz. Daha başka hangi uygulamalar olabilir acaba?

vsınıf, ebada etkileşimli sınıf yönetimi diye kurs vardı, orada vsınıfı gösteriyordu

Güzel fikirleriniz için teşekkür ederim @conquest014 ve @lothbrok hocam. Canva, Kahoot ve Padlet'i bilgisayarlarla göstermiştim. Web 2.0 araçlarını çok severek kullanıyoruz. Daha başka hangi uygulamalar olabilir acaba?

Daha önce listelediğim bazı ios uygulamalar hocam. çoğunun android versiyonu mevcut. Ayrıca burada olmayan camscanner, plantnet app geldi aklıma. Yabancı dil öğrenme uygulamaları var duolingo, cambly, memrise. Her telden çaldım kusuruma bakma :) Yine aklıma geldikçe, buldukça, duydukça yazarım hocam.

4.JPG
1.JPG
2.JPG
5.JPG
3.JPG

Merhaba arkadaşlar. Ortaokuldayım ve 21 bilgisayarlık bir laboratuvarım var. Uzun aylar uğraştıktan sonra ve Yeğitek vs. yazışmaları derken okuluma kullanılmış 15 adet e-tab5 tablet getirdim. Tabletleri root'layıp hafif bir ROM ile çok kullanışlı hale getirdim.

Tabletlerle hangi konularda eğitim verebilirim?

Çok faydalı bulduğunuz Play Store uygulamaları varsa öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim.

Hocam, ben de etap 5 rootladım ama sonra tablet bi garipleşti, performansından da hiç memnun değilim, kullandığınz rom dan memnunsanız, bi yerlere yükleseniz de biz de denesek.

Daha önce listelediğim bazı ios uygulamalar hocam. çoğunun android versiyonu mevcut. Ayrıca burada olmayan camscanner, plantnet app geldi aklıma. Yabancı dil öğrenme uygulamaları var duolingo, cambly, memrise. Her telden çaldım kusuruma bakma :) Yine aklıma geldikçe, buldukça, duydukça yazarım hocam.

Ekli dosyayı görüntüle 70405 Ekli dosyayı görüntüle 70406 Ekli dosyayı görüntüle 70407 Ekli dosyayı görüntüle 70408 Ekli dosyayı görüntüle 70409

hocam naptın sen :) çok teşekkürler güzel arşiv olmuş. Hemen başlıyorum denemeye.

Hocam, ben de etap 5 rootladım ama sonra tablet bi garipleşti, performansından da hiç memnun değilim, kullandığınz rom dan memnunsanız, bi yerlere yükleseniz de biz de denesek.
Merhaba hocam. Kurduğum rom https://cdnvideo.eba.gov.tr/etab_5ROMyukleme.zip

Önemli olan root'layıp gereksiz olan sistem uygulamalarını kaldırmak(drive, street view, eba klavye, hangouts gibi 15 kadar uygulamayı siliyorum ben.

Geri