TABLET BAŞVURUSU NASIL YAPILIR. KİMLERE TABLET ÇIKAR

Kodla Büyü

mesutnavruz

Site Gezgini
Değerli arkadaşlar özellikle son günlerde bana tablet çıktı mı diye okul idaresinin ve öğretmenlerin soru yağmuruna tuttular. bende Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni olarak, öğretmenlerimiz canlı ders ile yeterince yoruluyor bir de bununla uğraşmasın diyerek her kesime hitap edecek gayet anlaşılır olduğunu düşündüğüm bir video hazırladım. Umarım faydalı olur

iki farklı okulda çalışıyorum. İki okulumda ekonomik olarak eşdeğer düzeyde kötü bölgede. birinde okul idaresi bütün öğrencilerin ismini yazdı diğeri de hiç kimsenin ismini yazmadı. isim yazılan okulda 800 öğrenciden 300 üne, isim yazılmayan okulda da hiç kimseye çıkmadı. Birebir bildiğim bir konu olduğundan yazdım

iki farklı okulda çalışıyorum. İki okulumda ekonomik olarak eşdeğer düzeyde kötü bölgede. birinde okul idaresi bütün öğrencilerin ismini yazdı diğeri de hiç kimsenin ismini yazmadı. isim yazılan okulda 800 öğrenciden 300 üne, isim yazılmayan okulda da hiç kimseye çıkmadı. Birebir bildiğim bir konu olduğundan yazdım
Evet aynen öyle oldu.

Sene başında MEB sürekli tableti, bilgisayarı olmayan var mı diye isim istiyordu. Soru şöyleydi: Tableti, bilgisayarı, televizyonu, interneti olmayan öğrenci var mı.

Biz de 400 isim bildirdik. 166 tane geldi. Tablet çıkanlar arasında maddi durumu orta ve iyi olanlar da vardı. Okuma yazma bilmeyen, dersle hiç alakası olmayan öğrenciler de vardı.

Hatanın başı yine MEB bence.
Alacak durumu olmayıp da zeki, başarılı öğrenci ismi isteseydi ona göre verirdik.

Okulumuzun sosyal medya hesabında paylaştım hocam. İnşallah izlerler de sürekli sormazlar

Sene başında MEB sürekli tableti, bilgisayarı olmayan var mı diye isim istiyordu. Soru şöyleydi: Tableti, bilgisayarı, televizyonu, interneti olmayan öğrenci var mı.

Biz de 400 isim bildirdik. 166 tane geldi. Tablet çıkanlar arasında maddi durumu orta ve iyi olanlar da vardı. Okuma yazma bilmeyen, dersle hiç alakası olmayan öğrenciler de vardı.

Hatanın başı yine MEB bence.
Alacak durumu olmayıp da zeki, başarılı öğrenci ismi isteseydi ona göre verirdik.
hocam ben bu durumu bir türlü çözemedim. gerçekten tamam ihtiyacı olan öğrenciye de verildi ihtiyacı olmayana da. ama asıl merak ettiğim şu. ihtiyacı olan bir sürü öğrenci dururken ihtiyacı olmayana neden veriliyor. benim tahminim gelir beyanı doğru yapılmıyor. yanlış bilgilendirme yapılıyor

Olabilir hocam o konuda net bir bilgim yok malesef. ben çalıştığım okulu göz önünde bulundurduğumda listede olana da çıktı olmayanada. hele ki bakanlık direkt olarak kardeş sayısı ekonomik durum ve ders başarısına göre dediğinde bu listeyi devreden çıkardı diye düşünüyorum

Bizde de ihtiyac sahiplerinden sadece 1 tanesine geldi. 69 tabletin 68 inin birçoğu ebeveynlerinden birinin memur ya da esnaf olduğu cocuklara çıktı.

Geri