TABLET- AKILLI TAHTA ARASINDA VERİ İLETİŞİMİ İPUÇLARI !

Kodla Büyü

havefun

Üye
Bu günlerde birçok arkadaş merak ettiği için bir yardım konusu açmak istedim :oops:

Öncelikle merak edilen şey tabletin görüntüsünü tahtaya atmak yada tahtayı tablet atıp ordan konrtol etmek

Şimdi konuya giriş yapalım :

Tabletin görüntüsünü tahtaya atmak için illa ROOT atmanız gerekmez.Basit kendi usb kablonuzla bunu halledebilirsiniz.

YANİ KABLOLU YAPABİLİRSİNİZ BU İŞİ.ÖZEL BİR KABLO ALMAYA GEREK OLMADAN. :wink:

Yok ben kablosuz yapacağım elimde tablet sınıfta dolaşmam gerek diyorsanıuz ,ki doğrusu bu ,o zaman bu işi sağlıklı yapan programlar var.Ama ROOT istiyorlar.

Bunların da arasında en güzeli
1. Mirrorop (Ama ücretli bir program.)
2. ultravnc viever
3. BBQscreen
(birkaçtane daha var ama sağlıklı değiller)

-Ben şu anda "Root"ladığım için 2 bazen 3 numarayı kullanıyorum.TEpki süreleri düşük ama işinizi görür.

ROOT istemem korkarım diyorsanız :D usb kabloyla bu işi halledebilirsiniz.

Şunu güzelce izleyin http://www.youtube.com/watch?v=4CBbZFMEONU
--------------------------------------------------------------------------------------
Peki tahtayı tablete nasıl aktarırım diyorsanız bu konuda önerceğim program Splashtop.("teamviewer var" der gibi bazıları ama bu program daha iyi bence)

Aynı wireless ağda olursanız sorunsuz tahtaya bağlanıp kontrol edebilirsiniz.Farklı ağlarda olsanız da bağlanabilirsiniz ma onun için ücret istiyor. Örneğin ben okuldaki bir çok tahtaya yükledim bunu öğretmenler odasından tahtaları izleyebiliyor yada müdahale edebiliyorum. Peki tahta üzerinde yazı nasıl yazacağım, örneğin metin altını nasıl çizeceğim derseniz splash top bunu yapıyor ama yine ücret istiyor. :-1:
Ama "Epic Pen" adlı küçük programcığı tahtalara yüklerseniz o sorundan da kurtulmuş olursunuz.

SORULARINIZ VARSA CEVAPLANDIRABİLİRİM

Samsun Bafra Anadolu Lisesinden değerli bir öğretmenimiz Bülent KOÇAK öğrencileriyle beraber "Board Unleashed for Fatih" adıyla tüm akıllı tahta e pano tablet uygulamalarını vb.. içeren bir proje geliştirdiler. Yakında bu uygulama kullanıma geçecek.

Geri