Taban Puan 89, bir (1) kadro da boşta

Kodla Büyü

katafalk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Öncelikle zümrelerimi tebrik etmek istiyorum. Bu başarıyı eminim diğer branşlar, Almanya'nın Türkiye'yi kıskandığı gibi kıskanıyordur.

Son atamada branşımıza 50 kadro verilmişken, taban puan 88,59401 ile kapatmış. Hatta, bir arkadaşımız 1 kadroyu boş bırakarak 49 kadroya atama yapılmış, HAKKARİ - Derecik İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi'ni tercih etmemiş haklı olarak, görev yapması zor bir yer neticede. Keşke birkaç kişi daha iyi yerleri bekleseydi de taban puan 90+ puan olsaydı. Ama kısmet işte.

Siz ne yapıyorsunuz arkadaşlar? Robotik projeleri, insansı robotlar ve BTR'ye devam mı? Tamam Felsefe, Beden Eğitimi ve Müzik Öğretmenleri DYK açabilir ama sonuçta biz bu işi gönülden yapıyoruz.

Geçen, dediğim birkaç ay önce, MTEGM yayın yapmıştı da yavrucaklarınızı kucağınıza alıp yaptığınız müthiş projelerinizi ballandıra ballandıra anlatıyordunuz. Belli ki haliniz iyi, iyi durumdasınız diye umuyorum.

Maaşlarımıza da müthiş bir zam geldi zaten. Arabalarımızı yenileme ve müstakil evimizin bahçesine havuz yapma vakti geldi artık...

Hocam yeğitek başkanı ve bakan yardımcısı bizim bölümle alakalı insanlar bir umut düzelme olabilir. Konudan bağımsız neymiş bu Hakkari Derecik diye açtım youtube'dan tanıtımı izledim. :)

Hocam yeğitek başkanı ve bakan yardımcısı bizim bölümle alakalı insanlar bir umut düzelme olabilir. Konudan bağımsız neymiş bu Hakkari Derecik diye açtım youtube'dan tanıtımı izledim. :)

Hocam iyi niyetinizden şüphem yok elbette ama, değil YEGİTEK ya da bakan yardımcısı, yeni bakanın kendisi BT kökenli ama önceki iletilerde görüşümü belirtmiştim.

Siz samimi olarak faydası olacağını düşünüyor musunuz genel manada :)

Her yerde yazıyorum buraya da yazacağım "uzaktan eğitim dönemi değerlendirilemedi". Propaganda yapamadık, ihtiyacımızın en çok anlaşıldığı dönemde hiçbir kazanım elde edemedik.

Her yerde yazıyorum buraya da yazacağım "uzaktan eğitim dönemi değerlendirilemedi". Propaganda yapamadık, ihtiyacımızın en çok anlaşıldığı dönemde hiçbir kazanım elde edemedik.
projelere katılmayalım, tepki verelim dediğimde burada bazı arkadaşlar öğrencilerin ne suçu var demişti. Sanki projelerin hepsini öğrenciler yapıyor da. Projelerin elbette öğrencilerin yaparak yaşayarak öğrenmesinde etkisi var bunu derslerde de yapabilirsin ama branşın itibarini her şeye evet diyerek kaybedersin.

Kim olursa olsun hiç umudum yok artık branşımız açısından

Siz hala yürütülen çalışmaların bakanlık düzeyinde planlandığına inanıyorsanız diyecek bir şey yok zaten. Kurum tabelaları, koca koca binalar sizi aldatmasın.

En büyük sıkıntımız BT öğretmenleri. Boşuna orada burada suçlu aramaya gerek yok. Algoritma imiş, yazılımmış, bilgisayar bilimleriymiş, BT öğretmeni bilmiyor, sevmiyor, istemiyor.

On yıllardır word anlatmaktan keyif alan, kendini değerli hisseden BT öğretmenleri var. Ben de bakan olsam böyle bir şey için norm vermem. İki robot seti yollarım iki üç okula, tamamdır.

kapıya duvara dolaba yazı yazanlar ders anlatanlar bu şekilde bakan tarafından tebrik edildi hocam

En büyük sıkıntımız BT öğretmenleri. Boşuna orada burada suçlu aramaya gerek yok. Algoritma imiş, yazılımmış, bilgisayar bilimleriymiş, BT öğretmeni bilmiyor, sevmiyor, istemiyor.

On yıllardır word anlatmaktan keyif alan, kendini değerli hisseden BT öğretmenleri var. Ben de bakan olsam böyle bir şey için norm vermem. İki robot seti yollarım iki üç okula, tamamdır.

Senin gibi ön yargılı zümreler oldukça daha çok yerimizde sayarız. Öncelikle ön yargılarından kurtul ve zümrelerine saygı duy !

Seni bilemem ben birçok projeye gönüllü katıldım. Labsız okuldada laboratuar olan okulda da çalıştım. En yeni teknolojileri tajip ettim hala ediyorum. Mesele öğretmenin bilmemesi veya yada aynı konuyu anlatması değil. Mebin Bilişim öğretmenlerini sürekli joker eleman gibi "herşeyi yapabilir ama hiçbir değer verilmez " muamelesi den kaynaklanıyor.

İmkansızlıklardan olağanüstü çaba beklemek ne kadar adaletli bir davranış. Yüzme salonu olmayan okuldan süper yüzücüler beklenmesi gibi bir durum söz konusu. Daha ne yapalım. Ağzımıza kuş mu tutalım:eek:

Senin gibi ön yargılı zümreler oldukça daha çok yerimizde sayarız. Öncelikle ön yargılarından kurtul ve zümrelerine saygı duy !

Seni bilemem ben birçok projeye gönüllü katıldım. Labsız okuldada laboratuar olan okulda da çalıştım. En yeni teknolojileri tajip ettim hala ediyorum. Mesele öğretmenin bilmemesi veya yada aynı konuyu anlatması değil. Mebin Bilişim öğretmenlerini sürekli joker eleman gibi "herşeyi yapabilir ama hiçbir değer verilmez " muamelesi den kaynaklanıyor.

İmkansızlıklardan olağanüstü çaba beklemek ne kadar adaletli bir davranış. Yüzme salonu olmayan okuldan süper yüzücüler beklenmesi gibi bir durum söz konusu. Daha ne yapalım. Ağzımıza kuş mu tutalım:eek:
Joker eleman sizsiniz işte.

Geri