Taşınabilir Harddisk

Kodla Büyü
Gri renklisini aldım dışı tamamen plastik .
fiyatı çok uygun (ben geçen yaz aldım 250 civarındaydı.)

Çalışırken:sessiz ,hızlı

ısınma :normal (uzun süre açık kalcaksa biraz ısınıyor.diğer hard disklede bu kadar ısınma varmı bilmiyorum diğer arkadaşlar yazarsa öğreniriz ama az bir ısınma var)

Okuma ya da yazma uzun süre yapmazsan bir süre sonra otomatik duruyor.kapanmıyor ama dönmeyi bırakıyor.
Enerji sarfiyatı az

Üzerinde gelen programla dosyalar hard disk şifreleniyor diyor ama ben şifreleme yapmadım.şifreyi unutursan.resetlediğinde bütün veriler kayboluyor.o yüzden şifrelemedim.

Başka soru var sa cevaplamaya çalışayım

Bende 500 GB'lik bir Seagate var. Senin eklediğin HDD'de modelinde problemler yaşayan bazı yorumlar okudum. O nedenle onu almamıştım. HB'deki aynı HDD ile ilgili yorumlara bir bakmanı tavsiye ederim.

taşınabilir hdd de western den iyisi yok gibi. uzun süredir kullanıyorum hiç bir problem de yok ısınmada yok. günlerce takılı ama ev ufak bir ısı yok. seagate e de iyi diyorlar ama ısınma problemi varmış. ben o yüzden almamıştım. iyiki WD almışım. tavsiye ederim...

bende 1.5 tb seagate 194 e aldım daha yeni ve ayrıca eskiden aldıgım 1 tb wd var .
2 side iyi hocam aslında . ama alırken yanında akım koruyuculu priz almanı tavsiye ederim bir gun bir elektrik gider gelir 17 ytl den kacarken arşivden olursun . evde ups varsa no problem ama ben yanında trust akım koruyuculu 5 li prizde aldım(teklileride var cantada götürmek için heryere) evde hdd'i kullandıgım odadaki prizi akım koruyuculu trust la değiştirdim.benden söylemesi.

wd al derim buarada
neden mi

wd giriş acısından daha saglam duruyor vee yazıcı kablosu buldugun her yerde bilgi alırsın içinden

ama seagate de bakmadan aldım 1.5 tb diye sadece kkendi kablosuyla kullanabiliyorsun ve giriş cok hassas; fotograf makinalarinin girişi gibi .mini usb . ayrıca bir sorun olmusdu gecenlerde hdd nin adaptorunu bulamadım. fabrikadan gelmese orjinali, elektronikçilerden aldıgım herşeyi aynı dedikleri (bende baktım evet aynı volt -akım) calıstı ışıklar yandı ama bilgilere ulasamadım. açmadı.

anlayacagın hocam iyi arastır. iyi geceler uykum geldi :sleep:

Ben WD 1TB var, gayet hızlı, ısınma problemi de yok. Ben de WD öneririm. Media Markt'de kampanya vardı. Devam ediyorsa 149tl ye alabilirsiniz.

Geri