Türknet Hakkında Deneyimi olanlar

Kodla Büyü

gknctn

Site Gezgini
Hocalarım Ttnet teki taahhütüm 2 ay sonra bitecek. İnternette Türknet kampanyalarını vs gördüm. Denemek istiyorum ama biraz endişelerim var açıkçası memnun kalır mıyım diye. Şuan Öğretmen indirimi var 6 ay 199 tl.
1. Modemi devralacaklarından kurulum vs ücreti çıkmayacak dediler. Doğru mudur?
2. Fiyat artışları nasıl oluyor. Bir anda 200 den 300 -500 derler mi?
3. Arıza gibi durumlarda çözüm hızı nedir?
4. Az önce müşteri temsilcisi ile konuştum sorguya çekiliyor gibi hissettiriyorlar :)
kullanan hocalarım bilgi verirse çok sevinirim.

türknet te müşteri temsilcisi yok hocam arıza olduğundan sadece yazıyorsunuz yada kayıt oluşturuyorsunuz bence en büyük eksikliği karşında bazen muhattap bulamamak. Fiyatı yükseltiyorlar hocam kafalarına göre taahhütlü yaparsanız çok etkilenmezsiniz. tt nin altyapısnı kullanıyorlar.hızda sıkıntı yok en azından ben kullandığımda öyle idi

Türknet'i 2 yıl kadar kullandım hiç bir sorun yaşamadım. 8 ay da arkadaşını getir kampanyasından faydalandım ve bedava kullandım. Bedava olduğu zamanlarda bile hiç sorun yaşamadım. Kopma, bağlanamama olmadı ama fiyat artışı istikrarsız olunca gıbırnete geçtim. Orada da sorun yaşamadım şimdilik. 2. yıla doğru gidiyorum. Fiyat artışındaki istikrarsızlık ne derseniz ki 2. sorunuzun cevabı oluyor;

2. Ttnet pahalıya mal olmaya başladı ve taahhüt biter bitmez geçtim Türknet'e. Son zamanlarımızda mayısta 110 tl olan fiyatınız 140 tl olacak dediler. 30 tl sorun değil dedim. Hemen peşinden temmuzda 180 tl yapacağız dediler. Bende uygulamadan kayıt açtım yapacak birşey yok dediler bende taşıdım.

Gelelim diğer soruların cevabına;
1. Eğer fiber internet ise evet modem Türknet'e geçecek ve kullanmaya devam edeceksiniz. Ekstra bir ödeme olmuyor. Etrafımda fiber kullananlarda hep öyle oldu. Sizde de öyle devam edecektir.

3. Abone olduktan sonra müşteri temsilcisi ile görüşmeniz zor her şeyi uygulama üzerinden yaparsınız. Sesli yanıt sistemi sorunlarınızı, arıza kaydınızı hep uygulamadan yapın diyordu o zaman. Türknet kaynaklı arıza yaşamadım ve genelde sorularımı hızla cevapladılar. Bir kez sık sık kopma yaşadım 1-2 gün. Arzıa kaydı açtım. Bir kaç saat içinde kendilerinde sorun olmadığı ttnet'e bilgi verildiğine dair yazdılar. TTnet alt yapısında güncelleme varmış. Port değişikliği yapıldı diye mesaj geldi ertesi gün bağlantı düzeldi.

4. Müşteri temsilcisi ile abonelikten sonra görüşmeniz zor. Merak etmeyin sorguya çekiliyor gibi hissetmezsiniz. :)

ADSL veya VDSL aboneliği ise Türk Telekom üzerinden hizmet alındığı için başka aracı şirketlerle uğraşmaya gerek yok bence. Doğrudan kaynağından almalı.

Fiber ise o zaman işler değişir.

ADSL veya VDSL aboneliği ise Türk Telekom üzerinden hizmet alındığı için başka aracı şirketlerle uğraşmaya gerek yok bence. Doğrudan kaynağından almalı.

Fiber ise o zaman işler değişir.
Fiyatı 18 ay taahhütlü olup, ilk 9 ay 399 TL, son 9 ay 479 TL olan türktelekom ile 1 yıllık taahhütlü aylık 200 tl olan diğer servis sağlayıcı arasında hangisi mantıklı?

Fiberde herkes kendi altyapısını kullanmıyor. Çoğu yine türktelekom'un. Türknet ve Superonline kendi altyapısını kullanıyor. Onlar da her yerde yok. Yine türktelekom'u kullanacaksınız.

fiber hocam altyapı. yanıtlarınız için teşekkür ederim. bir denemek istiyorum bakalım. sonuçları yazarım geçersem :D

Fiber ise ve kendi altyapısı ise Turknet tavsiye ederim
Yaklaşık 1,5 yıldır evde 1000 mbps hızlı kullanıyorum

Kendi alt yapısı değilse üstte de yazdığım gibi aracıdan almaya gerek yok bence

Geri