Türkiye'de tek. Bilişim Meslek Lisesi

Kodla Büyü
vayy çok şanslısınız hocam.. Ne güzel o okulda çalışmayı isterdim. En azından konuşulan tek meslek dalı bizim alanımız olurdu. Bu arada yakınmışız. Okulunuzu gezmeyi çok isterim.

hocam eğitime yeni mi başladı? bir de biraz bilgi verir misiniz işleyiş nasıl? mesela diğer meslek liselerinden farkı var mı? öğrenciler tarafından nasıl algılanıyor vb..

hocam eğitime yeni mi başladı? bir de biraz bilgi verir misiniz işleyiş nasıl? mesela diğer meslek liselerinden farkı var mı? öğrenciler tarafından nasıl algılanıyor vb..
Merhaba Hocam Bu sene eğitime yeni başladık. Öğrenciler mülakat ile alınıyor. İşleyiş Genelde aynı fakat farklı olan akademik seviyede öğrencilerin olması TEOG sınavında 400 ve üzeri alan 30 öğrenci kayıt ettik. Toplamda 90 öğrenci var.

Öncelikle yapmış olduğunuz çalışmalar için sizi tebrik ederim. Bu sene 1 kasımda eğitim öğretime başladığımız Kirazpınar MTAL de tematik meslek lisesi kapsamında Bilişim Lisesi olarak kuruldu. Şuanki okulumda göreve başlamadan önce türkiyediki tematik okulları incelemiş ve sizin web sayfasınada bakmıştım. Okul olarak önümüzdeki yazdan itibaren sınav ve mülakat ile öğrenci alımına başlıyacağız. Okulumuz bir devlet okulu olmasına rağmen ekipman ve eğitim olarak ülkemizde bilişim alanında eğitim veren özel okullar ile yarışacak seviyeye çıkarmak istiyoruz. Okulumuzun şuanki adı Kirazpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi. Okul açılmadan önce Logo Yazılım ile bir protokol imzalandı, bu protokol kapsamında Logo Yazılımın kurucusu ve ana hissedarı olan Mehmet Tuğrul Tekbulut'un ismi okula verilecek.
Okulunuz bilişim meslek lisesi olarak şuan türkiyede tek değil :) artık bir rakibiniz var.

Arkadaşlar Kocaeli/Gebze'de de Bilişim Lisesi açılmıştır. Yani Türkiye'de tek değilsiniz. Gebze bölgesinde planlanan bilişim vadisine destek amaçlı olduğunu düşünüyorum. Zira bu vadi binlerce kişiye iş imkanı sunacak deniliyor.

Öncelikle yapmış olduğunuz çalışmalar için sizi tebrik ederim. Bu sene 1 kasımda eğitim öğretime başladığımız Kirazpınar MTAL de tematik meslek lisesi kapsamında Bilişim Lisesi olarak kuruldu. Şuanki okulumda göreve başlamadan önce türkiyediki tematik okulları incelemiş ve sizin web sayfasınada bakmıştım. Okul olarak önümüzdeki yazdan itibaren sınav ve mülakat ile öğrenci alımına başlıyacağız. Okulumuz bir devlet okulu olmasına rağmen ekipman ve eğitim olarak ülkemizde bilişim alanında eğitim veren özel okullar ile yarışacak seviyeye çıkarmak istiyoruz. Okulumuzun şuanki adı Kirazpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi. Okul açılmadan önce Logo Yazılım ile bir protokol imzalandı, bu protokol kapsamında Logo Yazılımın kurucusu ve ana hissedarı olan Mehmet Tuğrul Tekbulut'un ismi okula verilecek.
Okulunuz bilişim meslek lisesi olarak şuan türkiyede tek değil :) artık bir rakibiniz var.
Cihana selam;)

Bilişim lisesi bir kaç yerde daha var diye biliyorum. Kocaeli ve Sivas'taki okullar tematik lise olarak geçiyor. Bir fark var mı acaba aralarında?

Arkadaşlar herkese başarılar dilerim şu an onay alan tek okul biziz. Zamanla artması gerekir. Başta planlanan daha fazlaydı. Rekabet olmalı diri tutar. Ülkemiz için hangisi hayırlısı ise onun olmasından yanayız. Selam ve sevgiler.

Başarılar Dilerim

Sedat hocam, önceki yıllardaki başarılarınızın yeni vizyonunuz ile artarak devam etmesini dilerim...

her ilde en azından bir tane olsa çok güzel olur. demekki bu bir başlangıç. sınıfın çalışkan çocuğu gibi geriye kalan meslek liselerini de bu liseler canlandırır belki biraz.

Tek kelimeyle harika her il ve ilçemizde olması gereken okullar hatta bu ortaokul düzeyine çekilmeli ki öğrencilerin yaratıcı düşünmelerinden faydalanılmalı.

Geri