Türkçe Giderse Türkiye Gider - Şiddetle Tavsiye ederim

Kodla Büyü

cn35

Üye
oksinanoglu.jpg

Bomba gibi aciklamalari ile tekrar tekrar izlenmesi gereken Ibret dolu bir röportaj

- Milli egitim ne millidir ne Egitimdir
- Kolej misyoner okulu demektir ,Robert koleji ile baslayan yabanci dille egitim veren okullarin acilmasina kadar olan misyonerlik süreci , ki aralarinda Bogazici de var
- Türkiye Ab ye neden kabul edilmiyor un gercegi (Din ile falan yakindan uzaktan ilgisi yok)
- Türkiye Cumhuriyeti devletinde Egitimin , planli programli olarak yokedilmesi kac yilinda basladi ve gelinen sürec
- 50 sene icinde Milli egitim bitirildi
- 1953 te ingiliz ve Amerikan parmagi ile bu egitim sistemi bize dayatildi
- Türkce giderse Türkiye gider , en tehlikeli sömürgelesme zihinlerin ve gönülerin sömürgelesmesidir
- Kültürün Gitmisse herseyin gitmis demektir , Kültür bir milletin ruhudur, Gönlüdür
- 60 lara kadar Muhassir medeniyetin önüne gececegiz fikri hakimdi (batili falan olmayacagiz)
- 1945 te Amerika Ankarayi resmen askeri olarak isgal etti ve Atatürkün yazdigi belgeleri bile degistirdiler
- Türkiyede birileri bir mevkiye geliyor da birsey yapiyor sanmayin , disardan ne derlerse o olur.
- Türkiyeni disarda Lafi bile gecmiyor
- Yabancilara Toprak satisinin icyüzü
- Simdi asil tehlike yabanci misyoner okullarinda degil yerli misyoner okullarindadir
- Ingiliz Misyonerlerinin taseronlugunu; devlet , Milliegitim bakanligi , Y.ö.k ve cemaatler yapmaktadir
- Türkce mükemmel bir bilim dilidir

Download (1,36 Gb):
http://www.megaupload.com/?d=2L1LNMSW
http://www.megaupload.com/?d=8OVD6IQF

"Insanlar istedikleri dili ögrensinler, ama egitim bir ülkenin kendi diliyle yapilir. Az bilenlerin hiç bilmeyenlere ögrettigi bilim, bilim degildir."
Oktay Sinanoglu

batsın bu dünya, bitsin bu rüya
ağlatıp da gülene yazıklar olsun...

yada uyuyalim gitsin ne geregi var Ülke mülke meselelerine Müslüman tayyip herpimize cennetin anahtarini verir nasil olsa (Ama ne karsiliginda) hey gidi yurdum insani hey

Niye osmanlıda resmi dil birtane miydi? türkçe bir yere gitmiyor onun yanına bu ülkede yaşayanların haklarını korumak adına bir tane daha dil niye gelmesin sen onlara sahip çıkmazsan avrupalılar sahip çıkar. yahudiler sahip çıkar.

internette gezerken bir yerde "Doğuda doğmak suç ise o zaman güneş hergün suç işliyor" diye çok hoş bir cümle vardı.

Bence bu röportajın yerine sinan çetinin (vizyona girdi mi bilmiyorum) KAĞIT filmini izlemeni tavsiye ederim. Hatta fragmanını izlesen bile yeter.

Bakın yahudiler ırkçı bir millettir kendinden olmayanı kabul etmezler onlardan doğman lazım. Bana göre kürtlüğü savunanlarda ırkçıdır oda aynı yahudiler gibidir. ve türkçülüğü savunanlarda ırkçıdır aynen kürtler gibi. Çözüm islamiyettir herkes kardeş. Çoğu peygamberin veya evliyaların doğuda gelmesi gösteriyorki bu doğu milletini ancak islamiyet ile yola getirilebilir yoksa hiçbir güç onları doğru yola getiremez.

boss2' Alıntı:
Niye osmanlıda resmi dil birtane miydi? türkçe bir yere gitmiyor onun yanına bu ülkede yaşayanların haklarını korumak adına bir tane daha dil niye gelmesin sen onlara sahip çıkmazsan avrupalılar sahip çıkar. yahudiler sahip çıkar.

internette gezerken bir yerde "Doğuda doğmak suç ise o zaman güneş hergün suç işliyor" diye çok hoş bir cümle vardı.

Bence bu röportajın yerine sinan çetinin (vizyona girdi mi bilmiyorum) KAĞIT filmini izlemeni tavsiye ederim. Hatta fragmanını izlesen bile yeter.

Bakın yahudiler ırkçı bir millettir kendinden olmayanı kabul etmezler onlardan doğman lazım. Bana göre kürtlüğü savunanlarda ırkçıdır oda aynı yahudiler gibidir. ve türkçülüğü savunanlarda ırkçıdır aynen kürtler gibi. Çözüm islamiyettir herkes kardeş. Çoğu peygamberin veya evliyaların doğuda gelmesi gösteriyorki bu doğu milletini ancak islamiyet ile yola getirilebilir yoksa hiçbir güç onları doğru yola getiremez.

Sadece basliga bakip yorum yapinca böyle bir yazi cikar iste , önce bir izleseydin de su Türkiyede nelerin döndügünü bir anlayabilseydin , yazdiklarinin verdigim video ile yakindan uzaktan hicbir ilgisi yok , bence sen bir izle sonra ne demek istedigmi anlarsin , ilaveten sinan cetin gibi soyuzlari da buradan övme :
http://www.youtube.com/watch?v=bNWG_9DpzJk

boss2' Alıntı:

öncelikle osmanlıda resmi dil evet bir tane idi oda osmanlıca yazı dilidir. bugün latin alfabeye dönünce türkçe olmuştur. bu türkçe senin doğuda doğmana bir engel mi? bu ülkenin resmi dili türkçe olunca kürt ermeni çerkez zaza abaza neden rahatsız olsun bu ülkenin dil birliği toprak birliği bayrak birliği vardır. ülke olmanın en önemli unsurudur. bu unsurlardan rahatsız olan varsa ...

Amaclari ülkeyi bölmek ve buna da dil ile baslamak istiyorlar , USA da binlerce millet var neden ingilizce egitim görüyorlar , neden resmi dilleri ingilizce ? , Ülkeyi bölmeye calisanlarin zeka kapasiteleri okadar kitki bahane uyduramiyorlar . Öyle CIA nin destekledigi beyinsizlere hitaben yapilmis filimlerle biryere varamazssiniz biraz daha calisin , hatta calismayin kafanizi calistirin , yoksa birileri sizin adiniza onu dami yapiyor sevgili Türk düsmani vatan haini bölücüler

DİLİMİZ GÜZEL TÜRKCEMİZ

Çinli büyük filozof Konfüçyüs’e “ Ülkenin yönetimi sana bırakılsaydı ilk iş olarak ne yapardın?” diye sorarlar. O da “Hiç kuşkusuz dili gözden geçirmekle işe başlardım” der. “Niçin?” derler. “Dil düzgün olmayınca söylenen söylenmek istenen değildir, söylenen söylenmek istenen olmayınca yapılması gereken yapılmadan kalınca törelerle sanatlar geriler, törelerle sanatlar gerileyince de adalet yoldan çıkar. Adalet yoldan çıkınca halk çaresizlik içinde kalır. Bu sebeple söylenmesi gereken başı boş bırakılmaz. Onun için dil her şeyden önemlidir.”der. Dilin işlevini açıklamak için bundan daha güzel bir yaklaşım olamaz. (Dr.İsa Kayaalp, İletişim ve Dil.TDV yayınları 1998.)

Dil sadece bir iletişim aracı değil, aynı zamanda geçmişle bugün ve bugünle yarın arasında yegane köprüdür.
Bu yüzden dilini korumayan milletler geleceğini garanti altına alamazlar.
Dil bir milletin kültür hayatını, maddi manevi bütün dinamiklerini harekete geçiren en büyük güçtür.
Bir toplumda dil etkileme gücünü yitirdiği zaman o toplum., başka dillerin ve kültürlerin yörüngesine girer.

Eğer bir toplumun sosyal ve kültür hayatı dil üzerinde gelişmiyorsa o toplumun dilinin hayatla bağları kopmuş,
dolayısıyla kültürü de kendi özüne yabancılaşmış demektir.
Böyle bir toplumda yaşayan milletler,
dünya milletleri arasında kendine bağımsız bir yer bulamazlar.
Güçlü ve bağımsız bir Türkiye için dilimize ve kültürel değerlerimize sahip çıkalım.
Onların yozlaşmasına müsaade etmeyelim.
http://web.ogm.gov.tr/diger/OGEM-VAK/Sa ... lisma.aspx

FBI ANTI-PRACY WARNING LOGOLU SERTİFİKA GİBİ BŞİ AÇILIYOR HOCAM. LİNKİ KONTROL EDEBİLİRMİSİNİZ. TŞK.

Geri