tüm programlar aynı açılıyor napacam?

Kodla Büyü

bilisimci61

Süper Üye
Süper Üye
Mesajlar
1,174
arkadaşlar öğrenci bilgisayarlarımdan birinde deepfreeze i bir süre için açık unutmuşum, öğrencinin biri sağolsun nasıl yaptıysa tüm programlar pdf formatında açılıyor ya da hangi programa ayarlanmışsa ondan açılıyor hepsi.
şöyle açıklayayım ilk baktığımda başlat menüsünü bir açtım hepsi pdf simgesiyle görünüyordu sonra wordu açmak için sağ tuş birlikte aç ile word yaptım bu seferde tüm programlar word olarak grünüyor ve tıklayıncada word açılıyor, napacam ben bunu nasıl düzeltirim?
 
Hocam hiç uğraşma büyük ihtimalle virüs bulaştırmış. Temizlesen de virüsün yaptığı değişiklikleri eski haline getirmek uğraştırır.

Diğer sistemlerden birinde deepfreeze kaldırın, imaj alın, deepfreeze'i tekrar kurun.

Aldığınız imajı diğer bilgisayara da yükleyip, freezeleyin.
 
Hocam aynı sorun bi arkadaşta oldu. Sorun aslında kısayol dosyalarının uzantısı .lnk olduğu için herhangi bir kısayolu birlikte aç ile varsayılan programı ne seçersen tüm kısayollar o programla açılıyor. Sistem geri yükleme de işe yaramıyor. Netten araştırdım bi registry kaydı buldum ama henüz denemedim işe yarıyor mu bişey diyemem. Sen de bi dene istersen. Olmazsa netten .lnk dosyalarını default açma gibi aratırsan başka çözümler de bulabilirsin.
 

Ekli dosyalar

  • Default_LNK_%28Shortcut%29.zip
    1.2 KB · Görüntüleme: 484
Hocam eğer geri yükleme noktan var ise çalıştıra sistem geri yükleme komutu olan rstrui.exe yaz ,yada pc yi komut sistemiyle başlat ve rstrui.exe komutu yaz geri yükle.tabi geri yükleme noktan var ise.başka çözümünü bulamamıştım zamanında
 
Geri
Üst