tüm bt sınıfını özel dosyalar virüsü sardı

Kodla Büyü

bilgisayarmax

Süper Üye
Süper Üye
Mesajlar
1,451
herkese merhaba. öğrenci flash bellekleri ile gelen musallat virüsü müdür ismi bilmiyorum özel dosyalar adında klasör oluşturan ve içiçe klasörler oluşturan virüs sardı. en kısa ve hızlı temizleme yöntemi nedir.
musallat.exe işe yaramıyor. flashları biçimlendiriyoruz ama sonuç yine aynı. sınıfta drive vaccine kullanıyordum dipfriz olarak onu da pasif hale getirmiş .aktif olmuyor. kısaca yardıma ihtiyacım var.
 

acipinarli

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Mesajlar
1,409
hocam en temizi tüm ağ kablolarını çıkartıp makineleri tek tek formatlamak. bizde ona benzer dertlerle uğraşmaktan bıktık ve ağı kopartıp tek tek format attık ve acronisle disk imajı atarak kurulumu tamamladıktan sonra ağ takmadan deepfreez kurduk ve ücretsiz bir antivirüs - avg- kurduk. deepfreez işi görüyor ama antivirüste olası virüsleri tutarak çoğalmayı önlüyor. birde usb show attık masaüstüne. dosyaları gizlemiş olursa virüs çocuklar makineleri kapatıp açıyor sonra takıyor flash'ı. 2 yıldır sıkıntı yaşamıyoruz şükür. diğer türlü her ders virüs temizliyorduk biz kendi bilgisayarımızda. Uğraşamam derseniz combofix'i deneyin ama çok fazla vürüs varsa ve sistemi etkiledi ise combofix işini bitirince muhtemelen windows açılmayacaktır. Temizlerde açılırsa ve sistem sorunsuz çalışırsa şanslısınız demektir. Kolay gelsin.
 

yetikali

Aktif Üye
Mesajlar
240
  • Hocam bilgisayarlarda windows 7 kurulu ise Microsoft security essential indirin kurun programını güncelleyerek taratın. Sonrasında deepfreeze gibi yazılımları yükleyin. Sıkıntı kalmayacaktır.
 
Son düzenleme:

ulasbtr

Aktif Üye
Mesajlar
150
combofix programıda iş görür ama arkadaşların dediği gibi ağ kablosunu çıkartarak uygulamanız yararınıza olacaktır.
 

ctrl+alt+delete

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Mesajlar
1,152
bu program işinin görür hocam
 

Ekli dosyalar

  • Musallat.exe Silici musallatexe.blogspot.com.rar
    9.8 KB · Görüntüleme: 167

bilgisayarmax

Süper Üye
Süper Üye
Mesajlar
1,451
cevaplar için teşekkür ederim. seminer doneminde tüm pc leri formatlayıp temiz sistem +deepfreeze yapmam gerekiyor bu sonuca göre :)
 
Üst