Tüm öğretmenler GAGIL AMCAYI internet sanıyor(BT Öğrt.Hariç)

Kodla Büyü

kaanrevan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar benim okulumda böyle bir problem var. Sabahtan beri MEB google ı engelledi. E tabi e okul günleri. Haberlere girmek isteyenler falan...

Bugün farkettim her gelen "Hocam internet yok bizde siz nasıl girebiliyorsunuz" diyorlar. Google bir arama motorudur hocam diyorum dinlemeden "Eee o zaman girin hadi nasıl giriyorsunuz" diyorlar...

Neyse dedim ki direk okulumuzun sitesine girin orda e okulun linki var. Ancak bu sefer tekrar şok edici soru geliyor "Ama nasıl girecem GOGIL açılmıyor ki" diyorlar. :D Offff....

GOGIL için hizmet içi açılsa yeridir mi acaba? :D

oda birşeymi hocam şuan bizim okulda google a e okul yazınca hiçbir sonuç çıkmıyo öğretmenlerimiz saatlerdir notlarını giremiyorlar
yani birileri onlara hocam e-okul.meb.gov.tr yazın demese ne olurdu bilmem

İnsanlar arama çubuğunun ne olduğundan bi haber. :D Aaa böyle birşey de mi varmış... :D

Göreve ilk başlamıştım bundan önceki görev yerimde hiç unutmam... Bir 10.sınıf öğrencisi paket programlar dersinde 2.hafta dersini işliyorum. Bir hafta önce "Microsoft Word" e burdan giriliyor demişim... 2. hafta nın ilk dersi "HAYDİ ÇOCUKLAR GEÇEN HAFTA GÖSTERDİĞİM ŞEKİLDE AÇIN MICROSOFT WORD programını".... Orta sıraların önünden geçerken dikkatimi çeken bir GOOGLE SAYFASI... Öğrenci google aynen şunu yazmış... "MİKROSKOP VÖRD"... Sanıyor ki ona google Word ü açacak. O kadar alışmışız ki hazırcılığa... Sonra hazırcılığın iyi birşey olmadığına dair bir kıssadan hisse falan ders bitmişti. :D Aklıma o geldi.

çocuklar bile okula gitmeden doğuştan öğrenip geliyor. öğretmenler mi bilemeyecek. :)

Aslında Fetih için doodle hazırlamayan bu google yerine alternatiflere yönelmek, en azından okul sayfalarından google'yi defaulttan çıkarmak gerek...

Varsın yandex olsun, yahoo olsun, bing olsun, altavista olsun..

öğrenciler sabahtan beri hocam internet açılmıyor, engelli diyorlar
bakıyorum meb google engellemiş bütün öğrenciler google ı internet sanıyor.
Manidar!!!

Arama Çubuğu= Adres Çubuğu ve ben bu algıdan nefret ediyorum ve kırmak için elimden geleni yapmama rağmen herşeyi google ile açıyorlar. Öğretmenlerde, öğrencilerde böyle maalesef. Okulun sitesini anasayfa yapmışım neredeyse oradan Google'a girip okulun adını yazıp ondan sonra açacaklar durum bu kadar vahim :p

barthez' Alıntı:
Arama Çubuğu= Adres Çubuğu ve ben bu algıdan nefret ediyorum ve kırmak için elimden geleni yapmama rağmen herşeyi google ile açıyorlar. Öğretmenlerde, öğrencilerde böyle maalesef. Okulun sitesini anasayfa yapmışım neredeyse oradan Google'a girip okulun adını yazıp ondan sonra açacaklar durum bu kadar vahim :p

:puhaha:

hichchi' Alıntı:
barthez' Alıntı:

:puhaha:
:puhaha: :puhaha:
hakkaten durum bu gülerim ağlanacak halimize...

Google da sorun var. Açılsa bile e-okul, iks ,mebbis, ... hiçbirini açmıyor. Ama farklı bir arama motoru ile açılıyor. Telekomu aradım bizden kaynaklanmıyor dediler. MEB filtrelerinde sorun varmış.

hocam çocuklar bile 10 dakikada çözüyor teknolojiyi, öğretmenler çözemiyor demekki...
bakan bunu duysa öğrencilere öğretmenlere ders verdirir....

Geri