Tüm Öğretmenler Eyleme Destek Vermelidir!!

Kodla Büyü
yarın dersim yok formatörde değilim ama sabah 9 da eylemdeyim ALLAHIN İZNİYLE. Öğretmenleri hor gören hor gördürenler görecek bizim okuldan bayaa katılacak var umarım akşam fikir değiştirmezler. Sendikalı olmayanlar sevk alsın sıkıntı olmasın.

35 personelimizin 30'u yarın grevde olacak. ebs li müdür, müdür yrd sı da dahil.

hocam yarın sendikalı sendikasın herkes mesleğinin onuru için eyleme destek verecektir...yeter artık yaaa

boşuna eyleme gidipte kendinizi kanımca yormayın çünkü zamanında çok büyük bir kit iştiraki sosyal demokratlar dneminde 5 yıl iş bırakma eylemi yaptılar bu ülkede ondan sonra ecevit çalışma bakanını gönderdide üç beş hak aldılar zaten kit lere olan düşmanlık ordan geliyordu onun için önce oraları sattılar bitirdiler.
eylem yapılacaksa sşöyle esaslı yapılırsa birşeyler elde edileblir 1-2-3-4-5 günlük iş bırakmalarla adamlar sadece kıçıyla gülerler üstünede işe gitmediğiniz günlerdeki maaşınız kesildiğiyle kalırsnız devletin kasasına kalır olur biter. günlük 56 tl çarp beşyüzbine kişiye eder sana yirmi trilyon on gün iş bıraksa bu kişiler eder sana ikiyüz trilyon buda demektir ki yeni saraycık beleşe gelir sayenizde:)
verilecek zam bellidir yüde 4,5, sadece nazlanıyorlar kabul ederseler 3,5 la kurtarırız hesabındalar.

Tam destek. Yarın ses getirmeli. Getirmezse daha büyük eylemler yapılmalı. Haklar alınıp sesimiz duyulana kadar devam.

bana sanki eyleme sadece öğretmenler katılacak gibi geliyor. diğer kurumlar yoksa en kıymeti varki.

Enver Paşa' Alıntı:
yarın öyle sesler gelecek ki haberciler bile hangi haberi çekeceklerini şaşıracaklar yürüyüşler yapılacak basın açıklamaları oturma eylemleri bunlarda yetinilmeyecek süpriz dolu bir gün yaşayacağız. hükümet bu işin ciddiyetini o günden sonra anlayacak. eğer bunuda anlamaz ise yakında yerel seçimler var sonra genel seçim memur bu zamları unutmaz.
hiç bir şey olmaz dostum Bbakan bir khk çıkarır eylem yapan devletin işini aksatanları işten atıyoruz der olur biter. bu sayede devlette çalışan anarşistleride temizledik diyede reklamı yapılır milletin gönlünde taht kurulur yediğiniz ekmekten olduğunuzla kalırsınız. sonra uğraş dur geri dönmek için mahkelemelerde.

hipopotam' Alıntı:
Enver Paşa' Alıntı:
yarın öyle sesler gelecek ki haberciler bile hangi haberi çekeceklerini şaşıracaklar yürüyüşler yapılacak basın açıklamaları oturma eylemleri bunlarda yetinilmeyecek süpriz dolu bir gün yaşayacağız. hükümet bu işin ciddiyetini o günden sonra anlayacak. eğer bunuda anlamaz ise yakında yerel seçimler var sonra genel seçim memur bu zamları unutmaz.
hiç bir şey olmaz dostum Bbakan bir khk çıkarır eylem yapan devletin işini aksatanları işten atıyoruz der olur biter. bu sayede devlette çalışan anarşistleride temizledik diyede reklamı yapılır milletin gönlünde taht kurulur yediğiniz ekmekten olduğunuzla kalırsınız. sonra uğraş dur geri dönmek için mahkelemelerde.
hocam senin gerçek düşüncenmi bu

eylem sendikal bir haktır ceza verilemez mutlaka katılmalıyız

şimdi de ses çıkarmazsak bunlardan birşey çıkmaz deyip daha çok üzerimize gelirler

evrim0626' Alıntı:
hipopotam' Alıntı:
Enver Paşa' Alıntı:
hocam senin gerçek düşüncenmi bu
hayır hocam a ben şu soruyu sormak isterim '' sen şaka mısın hocam?''

yadigartbaykal' Alıntı:
arkadaşlar maalesef bugün 2 öğretmen arkadaş tarafından şu soru soruldu:
- eyleme katılırsak ekdersimiz kesilir mi? :| :scared:
- zıkkımın dibi :!:
- o zaman katılmayabilirlermiş, paraya ihtiyaçları varmışmış.

bizim camia böyle bir camia, hiçbir zaman arkanı dönmeyeceksin

Biraz daha geniş baksan yakalayacaksın olayı.Sonra uykun kaçacak :) Yarın eylemdeyiz...

Volkancım kusura bakmasın yarın provaya falan gelmiyorum hakkımı aramaya gidiyorum.
Okulumdan yaklaşık 35 kişi katılıyoruz.

Ben Eğitim Birsen den 2 hafta kadar önce istifa ettim. Sırf tepki olsun diye. Bir şeylerin farkına iyice varılsın diye. Ben sendikasız biri olarak yarın sevk alıp gitmiyecem okula ve eyleme destek vericem. Şu atıp tutan şunu yapsalar bunu yapsalar beceriksizler vs. gibi laf eden aynı zamanda öğretmenlerin hakkını yiyiyorlar diyenler neredeler şimdi ve neden yarın eyleme destek olmuyorlar. Bir iş yapılacaksa bir tepkide bulunulacaksa evvela kendimizden başlamalıyız. Bir öğretmenin değeri bir haysiyeti var bunu düşünerek de olsa yarın herkesin oturup düşünmesi ve bu eyleme destek vermesi gerek.

Burada o kadar kişi yok maaşım bu kadar hizmetlinin bu kadar öğretmen dövdüler ses çıkaran yok bizi dikkate alan yok afedersin bizi bi b... sayan yok diyenler nerde sesinizi duyurun azıcık biraz yürekli olun!

hipopotam' Alıntı:
Enver Paşa' Alıntı:
bu iş o kadar kolay değil artık insanlr bazı şeylerin farkına yavaş yavaş varıyıor. bir ülkede kendisne %45 zam yapıp öğretmende %3,5 veriyorsa buna tepki vermeyenin beyninden şüphe duyarım. şu an efilansayon %15lere yaklaşmış 1 sende nerdeyse bütün mallara %10 ile %35 arasında zamlar yapılmış. eylem yapıyor diye yüzbin öğretmeni görevden alacak babayiğit daha anasının karnından doğmadı millet o kadarda koyun değil. bir deli öğretmen daha çıkar o bakanın burnunu kırar

hipopotam' Alıntı:
Enver Paşa' Alıntı:

hep böyle gelmedi mi bu zamana kadar zaten. aman sus ses çıkarma atarlar işinden ekmeğinden olursun ne verirlerse razı ol. artık YETER demenin vakti geldi de geçiyor bile. ama önce aramızdaki irlandalıların hakkın verilmeyeceğini alınacağını öğrenmesi lazım. bir günlük eylemle olmaz sistemli eylem şart.

yadigartbaykal' Alıntı:

Biri şu iki arkadaşa bişey desin. .... :verymad:

eyleme katılmayacağım diyen meslektaşlarıma baktığımda hepsinin tuzlarının kuru olduğunu görüyorum...onlar için 100 lira zam gelmiş 150 lira gelmiş bişey fark etmez...
anadan babadan yer toprak kalan öğretmenler için bu eylem bi anlam ifade etmez....

yadigartbaykal' Alıntı:

Hocam çıkarıp ellerine 50 şer lira tutuşturacaktınız. Bu zihniyette olanlara inanamıyorum ya. Öğretmen milleti gölgesinden bile korkar zihniyeti var. Umarım bu eylem suratlarına bir tokat gibi patlar.

ben çok eyleme katıldım dayak yiyenleride gördüm baskı alarak iş yerinde çile çekenleride gördüm. birileri gerçekten fedakarlık yapıyor birileride yan gelip yatıyor. ahkam kesmeye gelince üstüne olmayan arkadaşlar eğer yarın eyleme destek vermezlerse bir daha lütfen ağızlarını açmasın. bundan sonra bende greve katılacağım diye hayıflanmasın bundan sonraki toplu görüşmeler ağustos aylarında yapılacak.

YALVARMAYINIZ
BOYUN EĞMEYİNİZ
EL AÇMAYINIZ

DERS VERİN (!)

UTANMAYIN, SİZ ÖĞRETMENSİNİZ...

only61' Alıntı:
eyleme katılmayacağım diyen meslektaşlarıma baktığımda hepsinin tuzlarının kuru olduğunu görüyorum...onlar için 100 lira zam gelmiş 150 lira gelmiş bişey fark etmez...
anadan babadan yer toprak kalan öğretmenler için bu eylem bi anlam ifade etmez....

Yok hocam sorun o da değil. Benim Allah a şükür maddi olarak hiçbir sıkıntım yok, Bu eyleme katılmayanlar tavşan gibi kendi gölgesinden korkanlar.

bir çoğu derse girmeyecek ama birileride utanamdan arkada arkadaşlarını bırakarak derse gidecekse yazıklar olsun o öğretmenlere.
sendiklar birlerşti ama öğretmen hala birşelemiyorsa arkadaşını satıp derse giriyorsa yazıklar olsun o öğretmene.
sendiklar kendileri için bir şeyler istiyor öğretmeni düşünen kim diye yaygara yapanlar utanmadan o derse girerse yazıklar olsun onun öğretmenliğine

Sayın hocam bizde okulöncesi hariç tamaı katılıyor.Genel olarak Katılım çok fazla...
Hatta artık Öğretmenler face te artık süresiz grevden bahsetmeye başladılar.Bayağıda destekçisi var süresiz eylemin.Demekki moraller çok bozuk.
piechart.aspx

13 öğretmenden 10 u katılıyor okulumda eyleme.Katılmayan 3 kişiden birisi sendikasız, birisi ücretli, birisi de bilin bakalım kim ???? :verymad:

Geri