Tübitak proje yürütücüsü proje yapar mı?

Kodla Büyü

earl

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Okuldaki Tübitak proje yürütücüsü görevi verilen öğretmen proje yapar mı yoksa sadece okuldaki süreci mi yönetir?

edit: btr'yim. bununla beraber idare bana bilim fen ve teknoloji kulübünü de verdi ve bu sene Tübitakla sen ilgilenirsin hocam dedi. pek istekli değilim ama peki dedim. yalnız hem proje yapmak hem işleri yürütmek zor olabilir diye düşünüp bu başlığı açtım. zorunluluk yoksa proje yapmayı düşünmüyorum (ki normalde bransimiza hiç önem verilmiyor, o yüzden hevesim yok), sadece yürütücü olarak görev yaparım diye düşündüm. çünkü araştırmalarıma göre yürütücü olmak bile tek başına hayli yoruyormuş.

Son düzenleme:
İsterse yapabilir hocam. Kesinlikle hiç bir engel yoktur.

Ben de hem yürütücülük hem de proje danışmanlığı yaptım.

yapabilir ama ben 2 kez yaptığımız fuarda proje yapmamayı seçtim.
Çünkü zaten 20 küsür projenin her türlü sorumluluğu size ait, fuar günü de zaten gelen giden vs yoğun olduğu için böyle tercih etmiştim.

yapabilir ama ben 2 kez yaptığımız fuarda proje yapmamayı seçtim.
Çünkü zaten 20 küsür projenin her türlü sorumluluğu size ait, fuar günü de zaten gelen giden vs yoğun olduğu için böyle tercih etmiştim.
aynı şeyleri düşündüğüm için ve alanımızın sadece reklam amaçlı kullanıldığını düşündüğüm için ben de projelere pek sıcak bakmıyorum hocam. ayrıca diğer branşlar genelde uyduruk şeyler yaparken normalde önem verilmeyen bransimizdan uçuk kaçık projeler bekleniyor. ben en çok da buna karşı olduğum için hiç proje yapma hevesim yok.

Proje yürütüülüğü yaptım - 4006

Benim alt projem yoktu.

Çünkü 4006 Projesini ben yaptım.

Proje yürütücüsü olmak zaten proje yükünün büyük kısmını omuzlamak oluyor. Bireysel proje danışmanlığı yapmamanızda bir sakınca olmamalı.

Proje yürütücüsü olarak ek ders alıyorsanız hiç proje yapmakla uğraşmayın. Sanırım proje yürütücüleri için Tübitak bir ödeme yapıyordu.

Okuldaki Tübitak proje yürütücüsü görevi verilen öğretmen proje yapar mı yoksa sadece okuldaki süreci mi yönetir?

edit: btr'yim. bununla beraber idare bana bilim fen ve teknoloji kulübünü de verdi ve bu sene Tübitakla sen ilgilenirsin hocam dedi. pek istekli değilim ama peki dedim. yalnız hem proje yapmak hem işleri yürütmek zor olabilir diye düşünüp bu başlığı açtım. zorunluluk yoksa proje yapmayı düşünmüyorum (ki normalde bransimiza hiç önem verilmiyor, o yüzden hevesim yok), sadece yürütücü olarak görev yaparım diye düşündüm. çünkü araştırmalarıma göre yürütücü olmak bile tek başına hayli yoruyormuş.
Hocam geçen sene proje yürütücülüğü yapmış biri olarak konuşuyorum. Kesinlikle zor değil. Sadece başvuru aşamasında zorlanırsın biraz ama o da 1 haftanı alır en fazla. Proje yapman zorunlu değil ama proje yapmazsan ek ders alamıyorsun. Biraz saçmalık ama öyle. Fuarın olduğu hafta da biraz zor geçebilir. Yani topu topu 2 hafta verimli çalıştın mı hiç bir zorluğu yok.

Hocam geçen sene proje yürütücülüğü yapmış biri olarak konuşuyorum. Kesinlikle zor değil. Sadece başvuru aşamasında zorlanırsın biraz ama o da 1 haftanı alır en fazla. Proje yapman zorunlu değil ama proje yapmazsan ek ders alamıyorsun. Biraz saçmalık ama öyle. Fuarın olduğu hafta da biraz zor geçebilir. Yani topu topu 2 hafta verimli çalıştın mı hiç bir zorluğu yok.
umarım öyledir hocam. teşekkürler.

Proje yürütücüsü isterse aynı zamanda proje de yapabilir. Bir engel yok.

Geri