Tübitak bilim Fuarı Pano çalışması

Kodla Büyü

comp_teach

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Tübitakta sergilediğimiz projemiz için hazırlamış olduğum pano çalışması

Ekli dosyalar

• engelsonafis.jpg
    engelsonafis.jpg
    230.7 KB · Görüntüleme: 1,667
  • webtanıtım.jpg
    webtanıtım.jpg
    182.3 KB · Görüntüleme: 1,654
Pano için tebrik ederim. Ama özellikle içeriği konusunda sizi alkışlıyorum. Teşekkür ediyorum.

sanalomer' Alıntı:
Pano için tebrik ederim. Ama özellikle içeriği konusunda sizi alkışlıyorum. Teşekkür ediyorum.

teşekkür ederim hocam bu sene ilk fuar çalışmam oldu ister istemez ufak tefek hatalarım olmuştur tecrübelenerek daha iyilerini düşünüyorum. En büyük amacım bölümün tanıtımını yapmaktı. Oyüzden görselliğe önem verdim biraz.
Okul birleştirmelerinin içerisine bizde girdik yan okula resen atamamız gerçekleşti gelecek sene için. Oyüzden olabildiğince bölümün işlerliğini göstermek gerekliliğini düşünüyorum.

psd si varsa gönderebiliri misiniz? Bizde bluetooth ile giden araç yaptık aynı zamanda çizgiyi takip eden...

faruks' Alıntı:
psd si varsa gönderebiliri misiniz? Bizde bluetooth ile giden araç yaptık aynı zamanda çizgiyi takip eden...

dosyaların psd si

Ekli dosyalar

• webtanıtım.rar
    666.1 KB · Görüntüleme: 165
  • engelsonafiskatmansız.part1.rar
    5 MB · Görüntüleme: 192
  • engelsonafiskatmansız.part2.rar
    1.2 MB · Görüntüleme: 197
faruks' Alıntı:

biz de her ikisini yaptık. ama bu şekilde panolar hazırlamadık. arduino ile ilgili birgi veren bir küçük afişle projenin amacı, sonucu gibi başlıkları tek tek çıkarıp panoya asmayı düşünüyorum. bir de proje yapılırken aşama aşama çektiğim fotoğrafları.

musara' Alıntı:
burhaneren' Alıntı:
Hocam ben naçizane yeniden çizdim. Belki üzerinde değişiklik yapmak isteyen arkadaşlar olur dedim.

Psd: https://drive.google.com/open?id=0Bx1gR ... jdyWTFzR1k

güzel olmuş hocam kendinize göre uyarlayabilirsiniz bilgi paylaştıkça çoğalır...
@musara kendinize göre uyarlayabilirsiniz derken neyi kastettiğinizi anlamak güç açıkçası. Gerçi yapmaya çalıştığınızı da anlamak güç. Nedenini de hemen yazayım. Burada bir paylaşımda bulunmuşsunuz teşekkür ediyoruz. Daha sonra beğenen bazı arkadaşlar da kullanmak isteyip psd hali varsa paylaşabilir misiniz diye sormuşlar. Siz de güya PSD hallerini paylaşmışsınız ama paylaştığınız dosyaların uzantısı her ne kadar psd olsa da özünde bir jpeg den farkları yok. Çünkü tüm katmanlar birleşik halde. Şekillerin birbirlerinden ayrı katmanlarda bulunmasını geçtim yazılar bile tek katman üzerinde. İnsanlar bu dosya üzerinden nasıl değişiklik yapacaklar acaba? Paylaşımınızın arkadaşlara nasıl bir faydası olacak bu haliyle?

@burhaneren zaten yukarda bu durumu belirtmiş ama hiç cevap bile yazma gereği duymamışsınız. Daha sonra @burhaneren arkadaşımız kendi emeğiyle gördüğü resim üzerinden sizin ürünün benzerini sıfırdan kendisi photoshopta hazırlamış ve psd halini paylaşmış. Bir de demiş ki belki üzerinde değişiklik yapmak isteyen olur. Yani sizin yapmadığınızı @burhaneren yapmış.
Teşekkürler @burhaneren :+1:

boteakif' Alıntı:
musara' Alıntı:
burhaneren' Alıntı:
Hocam ben naçizane yeniden çizdim. Belki üzerinde değişiklik yapmak isteyen arkadaşlar olur dedim.

Psd: https://drive.google.com/open?id=0Bx1gR ... jdyWTFzR1k

güzel olmuş hocam kendinize göre uyarlayabilirsiniz bilgi paylaştıkça çoğalır...
@musara kendinize göre uyarlayabilirsiniz derken neyi kastettiğinizi anlamak güç açıkçası. Gerçi yapmaya çalıştığınızı da anlamak güç. Nedenini de hemen yazayım. Burada bir paylaşımda bulunmuşsunuz teşekkür ediyoruz. Daha sonra beğenen bazı arkadaşlar da kullanmak isteyip psd hali varsa paylaşabilir misiniz diye sormuşlar. Siz de güya PSD hallerini paylaşmışsınız ama paylaştığınız dosyaların uzantısı her ne kadar psd olsa da özünde bir jpeg den farkları yok. Çünkü tüm katmanlar birleşik halde. Şekillerin birbirlerinden ayrı katmanlarda bulunmasını geçtim yazılar bile tek katman üzerinde. İnsanlar bu dosya üzerinden nasıl değişiklik yapacaklar acaba? Paylaşımınızın arkadaşlara nasıl bir faydası olacak bu haliyle?

@burhaneren zaten yukarda bu durumu belirtmiş ama hiç cevap bile yazma gereği duymamışsınız. Daha sonra @burhaneren arkadaşımız kendi emeğiyle gördüğü resim üzerinden sizin ürünün benzerini sıfırdan kendisi photoshopta hazırlamış ve psd halini paylaşmış. Bir de demiş ki belki üzerinde değişiklik yapmak isteyen olur. Yani sizin yapmadığınızı @burhaneren yapmış.
Teşekkürler @burhaneren :+1:

Valla hocamız yanlışlıkla mı jpg paylaştı bilmem ama forumda birkaç konuda daha böyle şeyler oldu. Jpg yi fotoşopa atıp psd paylaştık diyolar. PSD'nin açılımı PhotoShopDocument'tir . Mantığı ise katmandır. Yani windowsun resim görüntüleyicisinde açılan jpg ile photoshopa atılan jpg arasında fark yoktur. jpg yi psd olarak kaydetmenin de bir mantığı yoktur. Katmanlar olmadan insanlar nasıl değişiklik yapacak üzerinde. :idea:

burhaneren' Alıntı:
Valla hocamız yanlışlıkla mı jpg paylaştı bilmem ama forumda birkaç konuda daha böyle şeyler oldu. Jpg yi fotoşopa atıp psd paylaştık diyolar. PSD'nin açılımı PhotoShopDocument'tir . Mantığı ise katmandır. Yani windowsun resim görüntüleyicisinde açılan jpg ile photoshopa atılan jpg arasında fark yoktur. jpg yi psd olarak kaydetmenin de bir mantığı yoktur. Katmanlar olmadan insanlar nasıl değişiklik yapacak üzerinde. :idea:
Hocam benim takıldığım nokta konuyu açan arkadaşın paylaştığı dosya türünden ziyade sizin gerçek ve doğru paylaşımınızın üzerine yaptığı yorum.

boteakif' Alıntı:
burhaneren' Alıntı:
Hocam benim takıldığım nokta konuyu açan arkadaşın paylaştığı dosya türünden ziyade sizin gerçek ve doğru paylaşımınızın üzerine yaptığı yorum.

hocam takıldığın yerde kal ozaman demekki paylaşım yapmak hata oluyormuş bundan sonra ona göre davranırım herkes gibi sadece alır kullanırım

Gözümden kaçmış baskıya gönderdiğim psd yi yüklemişim yoksa biliyoruz heralde o şekilde jpg den farkı olmadığını.

farkında olmadığım için zaten o tarz bir yorum yaptım neyse bu son paylaşımım bundan sonra sadece kullanıcı olurum bu sitede

dosyaların illustrator ve psd hali nerdeyse tamamı illustratorde hazırlanmıştır bilginize..

[url=https://drive.google.com/file...rive.google.com/file/d/0Bx79vQ ... sp=sharing[/url]

Geri