Tübitak 4006 ile ilgili sorular

Kodla Büyü

only61

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar anladığım kadarıyla bundan sonra bu tür projelerle sürekli karşılaşacağız.
Bu süreçte aklımızda oluşan soruların cevaplanması adına bu başlığı açtım.
Süreci bilen arkadaşlara sormak istiyorum.
Proje yürütücüsü olursak e-imza almamız gerekiyormuş? Bu nasıl olacak?
Sisteme girilen proje bilgilerini sadece proje yürütücüsü mü giriyor? Bu süreçte danışman öğretmenlerin rolü var mı?

Arkadaşlar anladığım kadarıyla bundan sonra bu tür projelerle sürekli karşılaşacağız.
Bu süreçte aklımızda oluşan soruların cevaplanması adına bu başlığı açtım.
Süreci bilen arkadaşlara sormak istiyorum.
Proje yürütücüsü olursak e-imza almamız gerekiyormuş? Bu nasıl olacak?
Sisteme girilen proje bilgilerini sadece proje yürütücüsü mü giriyor? Bu süreçte danışman öğretmenlerin rolü var mı?
hocam..
7 aralıkta destek çıkıp çıkmayacağı belli olacak şayet çıkarsa ptt şubesinden başvuru yaparak 3 yıllık 190 tl ye alabilirsin. imza 1 hafta içinde gelecektir. ayrıca kamusm dende il milli eğitim kanalıyla başvurabilirsin ancak süreç uzun sürebilir imza gecikebilir. onun fiyatı 3 yıllık 146
danışmanlar raporlarını word belgesinde yazsın yürütücü de sisteme kopyala yapıştır yapmak suretiyle kolaylıkla girebilir.

hocam..
7 aralıkta destek çıkıp çıkmayacağı belli olacak şayet çıkarsa ptt şubesinden başvuru yaparak 3 yıllık 190 tl ye alabilirsin. imza 1 hafta içinde gelecektir. ayrıca kamusm dende il milli eğitim kanalıyla başvurabilirsin ancak süreç uzun sürebilir imza gecikebilir. onun fiyatı 3 yıllık 146
danışmanlar raporlarını word belgesinde yazsın yürütücü de sisteme kopyala yapıştır yapmak suretiyle kolaylıkla girebilir.
teşekkürler hocam

hocam başka sorularım da olacak.
sisteme danışman öğretmen ve öğrenci bilgilerini girecek miyiz?
proje yürütücüsü danışman öğretmenlik yapabilir mi?

hocam başka sorularım da olacak.
sisteme danışman öğretmen ve öğrenci bilgilerini girecek miyiz?
proje yürütücüsü danışman öğretmenlik yapabilir mi?

Proje yürütücüsü danışmanlık yapabilir. Fuar bittikten sonra sisteme danışman öğretmenin T.C. si (bunu girince ad soyad geliyor otomatik) e posta adresi ve telefonu giriliyor. Öğrencinin de aynı şekilde T.C. girince ad soyad geliyor. Başka bilgi istemiyor.

Elimizdeki malzemelerle proje yapabiliriz değil mi bunun için fatura gösterme gibi bir durum zorunlu değildir herhalde?

hocam ben böyle bir çalışma yaptım isteyen kullanabilir. Yöntem En az 200 kelime amaç ve özet en az 100 kelime

Ekli dosyalar

• proje bilgileri.rar
    9.4 KB · Görüntüleme: 240
Son düzenleme:
Kullanmadığınız destek parasını geri gönderirsiniz.
Para kullanılacak hocam o yönden sıkıntı yok mesela benim elimde önceden kalma arduino ve çeşitli sensörler var bunları projemde kullanmak istiyorum bunları gider kaleminden faturalandırma yoluna gitmeme gerek yok herhalde elimde olan malzemeyi kullanabilirim sonuçta

biz de katılacağız tübitak 4006'ya.peki 22 kasım'a kadar projeleri gireceğiz, peki mutlaka kabul olur mu, hangi durumda kabul olmaz.Mesela ben bilgisayardan bazı projeler hazırlayacağım, Fizik öğretmeni de kendi branşından. Fizik projesi kabul edilmezse bütün fuar iptal mi oluyor?

biz de katılacağız tübitak 4006'ya.peki 22 kasım'a kadar projeleri gireceğiz, peki mutlaka kabul olur mu, hangi durumda kabul olmaz.Mesela ben bilgisayardan bazı projeler hazırlayacağım, Fizik öğretmeni de kendi branşından. Fizik projesi kabul edilmezse bütün fuar iptal mi oluyor?
iptal olmaz hocam. yerine yeni proje istenir

teşekkür ederim.
Ve daha önce tasarım projesi hazırlamış bir arkadaş buraya projeyi nasıl yazdığını örnek olarak yüklese çok güzel olur. Ben lego mindstorm almak istiyorum ama bunu proje olarak yazarken doğrudan lego mindstorm ile..... şeklinde mi bir amaç yazmalıyız yoksa genel bir amaç yazıp yöntemde mi belirtmeliyiz, karar veremedim..
Tübitak desteğiyle lego mindstorm alan bir arkadaş var burada ama keşke görüp yazsa forumu.

Para kullanılacak hocam o yönden sıkıntı yok mesela benim elimde önceden kalma arduino ve çeşitli sensörler var bunları projemde kullanmak istiyorum bunları gider kaleminden faturalandırma yoluna gitmeme gerek yok herhalde elimde olan malzemeyi kullanabilirim sonuçta
Tübitak izleyicisi ürünleri nereden bulduğunuzdan çok parayı nereye harcadığınızla ilgilenir. O yüzden elinizdeki ürünleri kullanmakta bir sakınca yok tabiki ama destek olarak verdikleri 6000 ₺ parayı nereye harcadığınızı faturalandırmak zorundasınız. Yada faturalandıramadığınız kısmı iade etmek.

Hocam bence projeleriniz ile ilgili olarak robotik urun alin ve bunu faturalandirin. Hem böylelikle derslerinizi rahatlikla bu malzeleri kulanarak izleyebilirsiniz.

Mesela mbot ile çizgi izleyen robot ve m bot ile engelden kaçan robot diye 2 farklı proje oluştursak çok mu basit olur,bu 2 mbot u faturalandırıp Tubitaktan tan alabilir miyiz.kabul edilirmi,,en azından bu sayede bt sınıfına 2 mbot kazandırmış oluruz, olur mu acaba kabul edilmez diye korkuyorum.

Mesela mbot ile çizgi izleyen robot ve m bot ile engelden kaçan robot diye 2 farklı proje oluştursak çok mu basit olur,bu 2 mbot u faturalandırıp Tubitaktan tan alabilir miyiz.kabul edilirmi,,en azından bu sayede bt sınıfına 2 mbot kazandırmış oluruz, olur mu acaba kabul edilmez diye korkuyorum.
Benim projelerimde olmamasına rağmen okula kalır ve derste de gösteririm diye mbot almıştım geçen sene.Önemli olan faturalar bence, faturaları fuar sonunda sisteme işliyoruz ama sorgulayan yok.Bir sorun çıkarsa kendi cebimden öderim diye düşünürseniz alabilirsiniz bence

Geri