svchost.exe download problemi ?

Kodla Büyü

pawofeagle

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bt labımdaki internet bilgisayarları açınca aşırı yavaşladığını ve girilmez duruma geldiğini gördüm. Bilgisayarlarda ağ trafiğini konrol edeyim dedim ve svchost.exe servisinin sürekli download yaptığını farkettim. o nedenle internete girilmez hale geliyor bu durumu nasıl engelleyebilirim?
araştırmalarımda arka plan akıllı aktarım hizmeti deniyor kapattım yine aynı, güncelleştirmeler kapalı durumda... Çözüm önerisi olan var mı?

Virüs bulaşmış olma ihtimali de söz konusu olabilir. Ama hayır öyle bir sorun yok diyorsanız, örneğin Windows 7 ise tüm güncelleştirmeleri toplu şekilde yükleyecek çevrimdışı yükleyiciyi Microsoft'un sunucularından indirip, kurup güncel hale getirebilirsiniz bilgisayarınızı. Windows 10 ise zaten güncelleştirmeler zorunu gibi.

Güvenlik duvarı ile bu uygulamanın İnternet'e erişimini kısıtlayabilirsiniz, yalnız bunun beklenmedik sonuçları olabilir. Ek olarak görev yöneticisi arayüzünden önceliğini de düşürebilirsiniz ek olarak işlemci kullanımı konusunda da baskılamak adına belki. Ama bu durumda da beklenmedik etkiler gözlenebilir.

virüs değil çünkü network service ve sytem dosyası olarak gözüküyor görev yöneticisinde.
şimdilik sorunu çözdüm gibi Arka plan akıllı aktarım hizmetleri servisinin durdurdum
teslim en iyileştirme hizmetinin durdurdum ve ardından windows defender kapattım download gözükmüyor şimdilik bakalım

Bununla ilgili bir virüs çeşidi var bence deneyin yine siz bilirsiniz.

bu svchost download yüzünden formatlayacam tüm makineleri sonunda bu kadar download olur mu ya... yaptıkların kısa süreli çözüm oldu ama windows tekrar değiştiriyor ayarları ve yine başlıyor download... virüs değil çünkü network service olarak sistem32 den çalışıyor

Söylediğim uygulamayı denediniz mi?
onuda denedim aynı sonuç hocam download devam ediyor ..ellemeyecem bir süre etsin bakalım download ne kadar yapacak deepfreeze kaldırdım nasılsa updatese eğer(update kapalı olmasına rağmen) bir yerde sonlanacaktır. olmadı Win 7 dönüş yolu gözüküyor

Geri