Suriyeli Mülteciler Oy Kullandı Mı?

Kodla Büyü

giryan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Benim görevli olduğum bölgede Suriyeliler var fakat ne seçmen listesinde isimleri vardı ne de oy kullandıklarına şahit oldum.
Bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı?

Hakkaten suriyelilerin oy kullanacağına inanlar bile vardı aramızda değilmi :puhaha:

SURİYELİLERE OY KULLANDIRILACAĞI İDDİASI
Suriyelilere oy kullandırılacağı yönündeki iddialara da yanıt veren Güven, şunları ifade etti:
"Herkes nüfus cüzdanını çıkarsın baksın T.C. kimlik numarasına, 9'a kadardır. 9'lu rakamlar yurt dışından gelen, burada yaşayan yabancılara verilen rakamlardır. Suriyelilere de onlar verilir, diğer misyondakilere de buradaki işlerini takip etsin diye 9'lu kayıtlar verilir. Sistem 9'lu kayıtları kabul etmez. Ben zaten bunu hemen hemen tüm siyasi partilere veriyorum. Bugüne kadar bana '9'lu kayıt var' diye tek bir müşahhas, somut bir şey getirilmedi. Hiçbir kimse MERNİS'te 'bu vatandaş ölü olduğu halde kaydınızda hala sağ ve seçmen görünüyor' diye bir şey getirmedi. Birileri kamuoyunu bilgilendirirken seçime, Anayasal kurum olan YSK'ya güveni sarsacak şekilde açıklama yapmamalı. Belgesi varsa gelir, biz de kurulun eksiği varsa gideririz. Ama şunu çok net söyleyebilirim ki YSK'nın seçmen listeleri kesinlikle sağlıklı listelerdir. Hatta AGİT, açıklamalarında güvenilir olduğunu bildirmiştir."

kaynak http://www.haberturk.com/gundem/haber/1086309-suriyeliler-oy-kullanabilecek-mi

Adam ciddi ciddi fuat avniyi kaynak kabul ediyorr. Allahım bu insan öğretmense vay bunun yetiştirdiği öğrenciye.

Hocam ben İstanbul Zeytinburnu'nda görevliydim. Bizim buralarda çok Suriyeli var. Hem de normal sosyal hayata adapte olmuş şekilde. Bizim sandıkta hiç yoktu. Hatta karşı sandıkta kullanırken de hiç denk gelmedi. Bizim ilçede hile olduğunu falan da hiç düşünmüyorum. Zaten tüm partilerin müşahitleri vardı. İlçede de yine tüm işlemleri 3 kişi yaptık sisteme girerkende bilgisayar ekranları bize dönüktü. Sisteme girip kayıt altına alınana kadar hiç bir problem olmadı.

ama onu bunu bilmem tayyip apoyu ve seloyu sildi, daha çıkamaz apo o girdiği delikten :)

seçimin kazananı hdp gibi ama bence kaybedeni apo

jandarma' Alıntı:
Kısım kısım kullanmışlardır diye düşünüyorum. Ama tabiki büyük bir çoğunluğu kullanmamıştır çünkü aksi taktirde dikkati çeker. Ne diyordu fuatavni her sandıkta 20 usülsüzlük olsa yüzde 7 oy demek :wink:

derdiniz fikirlerinizi beyan etmek mi.farklı yorumlar yapıp insanların kafasında karışıklık çıkarmakmı tam olarak anlam veremedim.
öğretmen olduğunu düşünüyorum.vah memleketin haline sizlerin yetiştirdiği çoçuklara fuatanviyi reafrans alanlara.

"kısım kısım kullanmışlar diye düşünüyorum..." ne bicim laf bu .kısım kısım kullanmış lar nedemek.
siz uzaydamı yaşıyorsunuz. yoksa hala eski 1980 1990 yıllarınımı özlüyorsun.hangi kanuna göre nüfuza kayıt olacaklar hangi kanuna göre oy çıkacak
vah memleketimizin haline

jandarma' Alıntı:
Siz haber de izlemiyorsunuz yaa valla bak. Ulan 10 daireli apartmanda 11.daireyi ben mi gösterdim seçmen listesinde. Bunun gibi her mahallede 2 3 tane olsa (ki büyük şehirlerde kimse kimseyi tanımadığı için daha fazladır ) köşeyi döndünüz demektir. Gerçi hırsızlık,haram,yalan sizin işinizdi pardon :puhaha:

NATO KAFA NATO MERMER

Geri