Surekli reset atan bilgisayari nasil kurtarabiliriz

Kodla Büyü

klmno

Süper Üye
Süper Üye
Bilgisayar surekli reset atiyor. Biostan hemen sonra reset atiyor. Nasil kurtarabiliriz

Benim de var aynı sorun bir bilgisayar işlemci fani calisiyor ama yinede sıkıntı sanırım işlemci de :?

Sorun işlemciden değilse eğer muhtemelen anakart üzerindeki kondansatörlerin şişmesindendir. Kondansatorleri değiştirin. Genelde 3300uF 6.3V değerindekiler arızalanıyor.

Kondansator şişmesi pc nin kilitlenmesine sebep olur. Kasa yi açın ram in slotu nu değiştirin. Olmadı farklı bir ram takın. Diğer bir şey kasa ters çevirip sallayn içinde kısa devre yapacak metal vida vs varmı.

aklıma bi ara aldığım asus anakart geldi. kondansatörün bacağını biri lehimzizdi. :scared:

biosa girin orda sıcaklık değerleri vardır bakın bakalım biraz bekleyince nereye varıyor...

Eğer bir anormallik yok ise ramleri kontrol edin. Bunları yaparkende bilgisayara takılı olanpci kart gibi fazladan ne varsa sökün. SAdece açılması için gerekli olan donanım elemanları kalsın. Hardiski de sökün ve sistem disk bulunamadı hatasını görün.

bidene' Alıntı:
Hocam guc kaynagini degistirip deneyin

Masa üstü pc ise ise güç kaynağından kaynaklanan bir sorun hocam katılıyorum, onun içerisindeki kondansatörlerin şişmesinden kaynaklanan bir kesinti söz konusu olabilir ve pc nize reset attırabilir..

reset komutunu işlenci verir, yani işlemci ısınıyor, termal macun olabilir.

biz de toshiba laptopta aynı sıkıntı vardı her şeyi denedim en son tamirciye götürdüm onlar da ekran kartı bios cipinde arıza var dediler öyle çözümsüz kaldı.

Hocam bende de aynı sorun var. Ama benimki sizinki gibi uzun süre durmuyor. 40 50 saniye sonra boşta olsa bile kapatıyor kendini. Çözümden haberdar edin lütfen

Acronis ile kurulum yaptiysaniz donanim uyumsuzlugundanda olabiliyor.temiz kurulum yapmayi deneyin

Geri