stratejik plan yardım

Kodla Büyü

servet17

Site Gezgini
arkadaşlar 2014-2019 stratejik plan hazırlama ekibindeyim ve 10 gün içinde hazırlamam gerekli.istmem.com da

Okul/Kurumunuzun 21-25 Nisan 2014 tarihleri arasında Stratejik Plan hazırlık çalışmasını; tarihsel gelişim, mevzuat analizi, faaliyet alanları, ürün ve hizmetler, paydaş analizi, kurum içi-kurum dışı analiz, örgütsel yapı, insan kaynakları, teknolojik düzey, mali kaynaklar, istatistikî veriler, PEST analizi, GZFT analizi, içeriklerinden oluşan Durum Analizi ile üst politika belgelerinin tespiti ve gelişim alanlarını
oluşturmam gerekli acaba hazırlayan arkadaşlar var mı nasıl yapılacağını bilmiyorum da

Hocam daha detaylı bilgi verebilir misin? Neden sen hazırlıyorsun sadece, okulda stratejik planlama üst kurulu bulunur. Bu kurul müdür, müdür yardımcısı, bir öğretmen, okul aile birliği başkanı ve okul aile birliği yönetiminden bir kişiden oluşur. Ayrıca MEB'in 2010/14 sayılı genelgesi ile okuldaki hizmetliler dahil bütün personelin bu çalışmalara dahil edilmesi gerekir. Kurumun stratejik planından asıl sorumlu olan okul idaresidir. Tek bir kişinin üstesinden geleceği bir iş değildir. Biz dün kendi okulumda bütün personelle beraber PEST, GZFT ve PAYDAŞ analizlerini yaptık. Onun dışında memnuniyet anketleri uygulanması gerekir ki bu bile başlı başına 2 haftalık bir süreci alır. Bana özelden e-posta adresi ver sana stratejik planla ilgili dokümanlar göndereyim.

vseckn hocam benim de aynı hazırlığı yapmam lazım elinizdekileri bana da yollarsanız memnun olurum

çok sağolun hocam yolladığınız sunular çok işime yarayacak sanırım tüm haftasonumu buna ayıracağım çünkü komisyonda olan arkadaşların hiçbirşeyden haberi yok

ben eski planı güncelleyip ilgili siteye yükledim. zaten ıktıları düzgün veriyor. bunu da ilçeye gönderiyorsun. şimdilik istedikleri bu benim anladığım adarıyla. Hocam idarenizden eski planın word halini isteyin. ya da meb argeden plan şablonlarını indirin ordan güncellemeler yapın..

servetusl' Alıntı:
arkadaşlar 2014-2019 stratejik plan hazırlama ekibindeyim ve 10 gün içinde hazırlamam gerekli.istmem.com da

Okul/Kurumunuzun 21-25 Nisan 2014 tarihleri arasında Stratejik Plan hazırlık çalışmasını; tarihsel gelişim, mevzuat analizi, faaliyet alanları, ürün ve hizmetler, paydaş analizi, kurum içi-kurum dışı analiz, örgütsel yapı, insan kaynakları, teknolojik düzey, mali kaynaklar, istatistikî veriler, PEST analizi, GZFT analizi, içeriklerinden oluşan Durum Analizi ile üst politika belgelerinin tespiti ve gelişim alanlarını
oluşturmam gerekli acaba hazırlayan arkadaşlar var mı nasıl yapılacağını bilmiyorum da

sen de söylüyosun işte hocam EKİP teymişsini.. bu iş ekip işi... bi önceki dönem ki planı güncelliyeceksiniz.. iş bölümüyle olacak bişey..

Geri