Sothink DHTML Menu ( Verilen Linklerin Çalışmaması

Kodla Büyü

t3rry

Üye
Selamun Aleykum Öncelikle .. Merhabalar..

Bir Sorunum Var Yardimci Olacak Yardimsever insanlari bekliyorum Sali Günü Vereceğim Site Ödevini Bitirmek üzereyken Başka PC'e Aktardiğim Site Dosyalarını Çalıştırdığımda Menülere verilen linkler çalışmadı Verilen Linkler
"C:\Users\PC\Documents\Benim Siyasetim\Üst Menü\darbeler\27mayisdarbesi.html"

verilen linkler bu şekilde ..

acaba hangi işlemleri yapmam lazım .. verdiğim html sayfalarının linkleri başka pc'lerde çalışmıyor sade benim pc'mde çalışıyor

o rogram css ve js kodları veiyor. onları sayfanın içine çekmezseniz ya da yolunu doğru vermezseniz çalışmaz

dreamweaver kod sayfasi bu şekilde zati kendsi aktariyor kod'unu

site dosyaları ise bu şekilde benim pc'de doğru çalışıyor ama başka pc'de doğru çalışmıyor

o kodların içinde file:/.....C../Users/PC........nedir.html.
bu yol senin bilgisayarının kullanıcı adı veya bilgisayarının adı ama başka PC'de aynı ad ve bilgisayar olmadığı için çalışmaz diye düşünüyorum. bence hata orda.ikincisi her zaman dosyaisimlerinde boşluk ve türkçe karakterler kullanma. orda da sorun olabilir.

geceyolcusu2002' Alıntı:
o kodların içinde file:/.....C../Users/PC........nedir.html.
bu yol senin bilgisayarının kullanıcı adı veya bilgisayarının adı ama başka PC'de aynı ad ve bilgisayar olmadığı için çalışmaz diye düşünüyorum. bence hata orda.ikincisi her zaman dosyaisimlerinde boşluk ve türkçe karakterler kullanma. orda da sorun olabilir.
türkçe karekter kullandiğim zaman zaten hiç çalışmıyor diğer türlü bende orada sorun var diye tahmin ediyorum c user falan ama şu var normal bir dosyaya normal dreamweaver'de link verdiğimizde bile çalışmıyor başka pc'de ..

t3rry' Alıntı:

Bir Sorunum Var Yardimci Olacak Yardimsever insanlari bekliyorum Sali Günü Vereceğim Site Ödevini Bitirmek üzereyken Başka PC'e Aktardiğim Site Dosyalarını Çalıştırdığımda Menülere verilen linkler çalışmadı Verilen Linkler

acaba hangi işlemleri yapmam lazım .. verdiğim html sayfalarının linkleri başka pc'lerde çalışmıyor sade benim pc'mde çalışıyor
hocam açıklayıcı bir şekilde anlatmaya çalışayım bir sorun olrsa soru cevap şeklinde de devam edebiliriz.
mesela masaüstünde web adında bir klasörün olsun web sayfası ile ilgili tüm belgelerin ve özellikle *.html sayfaların bu klasörün içinde olmalı html sayfalarını alt klasöre atma. dhtml menü programına gelince link bölümüne web/*.html şeklinde yazman gerekiyor. tabi * yerine link vereceğin dosyanın adı gelecek. daha sonra hazırlamış olduğun menünün kodlarını sayfana aktarman gerekecek. onuda en basit hali ile anlatayım. file/publish/view copy kod seçeneklerini seçiyorsun head kodlarını ve body kodlarını ayrı ayrı sayfana kopyalaman gerekli sırası ile anlatayım
sayfana
<head> </head> kodlarını kendin yazıyorsun ve head kodlarını bu yazdığın kodlar arasına yapıştırıyorsun.
<body> </body>kodlarını kendin yazıyorsun ve body kodlarını bu yazdığın kodlar arasına yapıştırıyorsun.
daha sonra Resource folders onay kutusunu işaretliyorsun dosya yolunu masa üstündeki web klasörünü gösteriyorsun ve ok tuşuna basıyorsun.

sadece susarak' Alıntı:
t3rry' Alıntı:

hocam açıklayıcı bir şekilde anlatmaya çalışayım bir sorun olrsa soru cevap şeklinde de devam edebiliriz.
mesela masaüstünde web adında bir klasörün olsun web sayfası ile ilgili tüm belgelerin ve özellikle *.html sayfaların bu klasörün içinde olmalı html sayfalarını alt klasöre atma. dhtml menü programına gelince link bölümüne web/*.html şeklinde yazman gerekiyor. tabi * yerine link vereceğin dosyanın adı gelecek. daha sonra hazırlamış olduğun menünün kodlarını sayfana aktarman gerekecek. onuda en basit hali ile anlatayım. file/publish/view copy kod seçeneklerini seçiyorsun head kodlarını ve body kodlarını ayrı ayrı sayfana kopyalaman gerekli sırası ile anlatayım
sayfana
<head> </head> kodlarını kendin yazıyorsun ve head kodlarını bu yazdığın kodlar arasına yapıştırıyorsun.
<body> </body>kodlarını kendin yazıyorsun ve body kodlarını bu yazdığın kodlar arasına yapıştırıyorsun.
daha sonra Resource folders onay kutusunu işaretliyorsun dosya yolunu masa üstündeki web klasörünü gösteriyorsun ve ok tuşuna basıyorsun.

bir deniyim dönerim size teşekkür ederim.. yinede

hocam yaklaşık 5 sene boyunca okulun web sitesinin menüsünü bu programla yaptım. sıkıntın olursa yaz ben buralardayım.

sana örnek dosyalarda göndereyim belki işine yarar

Ekli dosyalar

• html menü.rar
    9.4 KB · Görüntüleme: 72
sadece susarak' Alıntı:
pardon bir hata yapmışım link bölümüne web/*.html değil direk *.html yazacaksın.
devletnedir.html bu linkim DHTML'e link verme yerine yaziyorum kendi pc'mde bile açmıyorki başkasinda açsın

:S

okul web sayfasından swf belgelerini çıkartıp gönderiyorum. köprüleri ve sayfa bağlantılarını ve kodları buradan takip edebilirsin.

Ekli dosyalar

• hetemele.rar
    867.2 KB · Görüntüleme: 49
belge uzantılarına dikkat et bazı belgeler htm olarak kaydedilirken bazıları html olarak kaydediliyor. sorunun bu olabilirmi.

evet bunu yaptımm teşekkür ederim bi sorum daha olacak işin ehlini bulmuşken bu linkleri sayfanin ortasinda oluşturduğum bir tabloda iframe olarak vermek istiyorum yani tıklanınca sadece sayfanin ortasi değişsin bunu nasil yapabilirim :)

daha önce bu yapıyıda kullanmıştım yine resimleri ve swf leri silerek paylaşıyorum. çünkü onları silmezsem paylaşım boyutunu çok aşıyor.

Ekli dosyalar

• hetemele eski.rar
    2.7 MB · Görüntüleme: 47
frontpage de ekle menüsünden satır içi çerçeve diyorsun ve başlangıç olarak yeni sayfa diceksin. link verirken de aşağıdaki resimde gösterdiğim yere I1 yazacaksın bir yazıdan link veriyorsan 2. resimdeki I1 seçeneğini seçm elisin

Ekli dosyalar

• iframe.png
    iframe.png
    109 KB · Görüntüleme: 457
  • iframe2.png
    iframe2.png
    113.9 KB · Görüntüleme: 456
Geri