Sosyal Bilimler ve Fen Liseleri Dersleri

Kodla Büyü

compteach06

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Dersimiz bu liselerde zorunlu oldu. Büyük ihtimal bazı arkadaşlarımız buralar da çalışmaya başlayacaklar. Dersler de neler yapmayı düşünüyorsunuz?
Bt sınıfı olmadan bu ders daha verimli nasıl işlenir?

Dersin özellikle sosyal bilimler lisesinde 4 saat ard arda olması bence en iyi seçenektir. Anlayışlı bir idareci ile bu iş halledilebilir. Laptopu olan öğrencilerden o gün laptop getirilmesi istenebilir. Sınıflar da şarj problemi baş gösterecektir. Priz eksikliği bu konuda sıkıntı çıkarabilir.

Çizgi-tagemin bu konuda çok yararlı olacağını düşünüyorum. Robotistan, özel okullar için setler hazırlamış. Belki çizgi-tagem de bu konuda meb için set hazırlayıp, her zaman olduğu gibi yine uygun fiyata satabilir. Öğrencinin alacak durumu varsa bu setlerden aldırılabilir. Veya okul bütçe bulabilirse bu setlerden okul bünyesine alabilir.

Tablet dağıtımı olursa Arduinodroid diye bir uygulama var belki bu iş görebilir.

Deneyimli arkadaşlar tecrübelerini bizlerle paylaşırsa çok güzel olur. Burada gıpta ettiğim bir çok öğretmen arkadaş var. Onların fikirlerini öğrenmek isterim.

Ben bir dönem lab olmadan ders anlattım. Her öğrenci olmasa da 30 kişiden 10-11 kişi laptop getirdiğiinde dersimi rahat işliyordum. Tek sorun batarya sorunu olan laptoplar. Sınıf sınıf derse girerken yanımda üçlü prizleri de götürüyordum.

bu liselere atamayı danıştay durdurmuştu daha önce fen lisesinde çalışma çartı arıyorlar bu durumda nasıl olacak bilgisayar öğretmenleri ders olmadığı için daha önce fen lisesinde çalışmamıştır. fen lisesine atanmak için önceden sınav yapıyorlardı şimdi oda yok nasıl olacak fikri olan varmı

Geri