sorumluluk sınav ücreti hesaplaması

Kodla Büyü

gazi_liyiz

Üye
6 eylul haftası okulumuzda sorumluluk sınavları yapıldı. Meslek dersi öğretmeni olarak haftada 20 saat derse giriyorum seflik koordinatörliklerle ders saatimi dolduruyorum. pazartesi günü 4 saat fiil dersim varken sorumluluk sınavı yaptım bos dersımde. bu sorumluluk sınavı ıcın ek ders ucreti ödenmedi. gerekçe olarak haftanın totalınde almanız gereken ek ders ucrerinin tamamını alıyorsunuz o sebeple fazladan sorumluluk sınav ucreti odeyemeyız diyorlar. Fikri olan var mı ?

dersin olduğu zamanda sınav da yapılmışsa birisi ödeniyor bizde de

Soru 57- Sorumluluk sınavlarında görevli öğretmenlere ücret ödenir mi?
Yönetmeliğin 58/2 madde hükümlerine göre yapılan sorumluluk sınavlarında görevlendirilen öğretmenlere; Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 12 nci maddesi kapsamında, sınavın ders saatleri içinde veya dışında yapıldığına bakılmaksızın
fiilen yerine getirilen her bir sınav görevi için 5 saat ek ders ücreti ödenecektir.

https://denizli.meb.gov.tr/indir/dokuman/sss.pdf

ders olsun olmasın, herhangi bir ekders kesintisi olmadan sınav başına 5 saat ekders alıyoruz, her sene bu böyle, vermeyen idareciler neye göre vermiyor acaba

eğer dersiniz yoksa, ders ücreti kesilmeden sınav ücreti de ödenir.

6 eylul haftası okulumuzda sorumluluk sınavları yapıldı. Meslek dersi öğretmeni olarak haftada 20 saat derse giriyorum seflik koordinatörliklerle ders saatimi dolduruyorum. pazartesi günü 4 saat fiil dersim varken sorumluluk sınavı yaptım bos dersımde. bu sorumluluk sınavı ıcın ek ders ucreti ödenmedi. gerekçe olarak haftanın totalınde almanız gereken ek ders ucrerinin tamamını alıyorsunuz o sebeple fazladan sorumluluk sınav ucreti odeyemeyız diyorlar. Fikri olan var mı ?
Hocalarımızın dediği gibi dersiniz olsun olmasın. Ek dersiniz dolsun dolmasın sınav görev ücreti alırsınız hocam. İdareciler maalesef mevzuat okumuyor.

ders olsun olmasın, herhangi bir ekders kesintisi olmadan sınav başına 5 saat ekders alıyoruz, her sene bu böyle, vermeyen idareciler neye göre vermiyor acaba
bu her sene egitim ogretim yılı içindemi yoksa mali yıl kapsamında mı degerlendirilir?soyleki kasımda ilave sorumluluk sınavı geldi,bu sınavlar için ucret tahakkukunun sınırı soz konusumu?şoyleki sorumluluk sınavlarına ilişkin ust sınır var mı?

bu her sene egitim ogretim yılı içindemi yoksa mali yıl kapsamında mı degerlendirilir?soyleki kasımda ilave sorumluluk sınavı geldi,bu sınavlar için ucret tahakkukunun sınırı soz konusumu?şoyleki sorumluluk sınavlarına ilişkin ust sınır var mı?
Toplu sözleşme hükümlerine göre sınır uygulanmıyor diye biliyorum hocam.

Ben de 8 saat koordinatörlüğümün olduğu gün 3 sorumluluk sınavı yaptım. md yard. bana iki sorumluluk sınavı ücreti yani 10 saat alırsın dedi. o gün için 15 saat almam gerekmiyor mu ?

Bizde de eğer sınav saatinde dersin varsa ekdersten 2 saat kesiliyor. Sınav ücreti olarak 5 saat yazılıyor. Aynı saatte iki görev yapılmazmış mış.

yine uygulamada çeşitlilik var.
ders saatine denk geliyorsa ödenmiyor bizde de.
e zaten 44 saat tam dolu boş saat yok haliyle sürüyle evrak hazırla sınav yap oku ama ücret yok..
zaten mantık saçma. dersimin olduğu saate sınav koyuluyor ve ben sınıfı bırakıp sınav yapacağım sanki. yok öyle bir dünya sınıfın bir köşesinde sınav oluyor birkaç kişi...
5buçuktan sonrasına koyun diyoruz e bu sefer de taşıma var öğrenci giremez diyorlar.
az da değil eylül ve kasımda toplam 18 sınav görevim vardı...

Kıymetli hocalarım, Ücretli öğretmenlere sorumluluk sınavlarında görev verilip verilmeyeceğine dair Bakanlığın bir yazısı var mı?

Geri