Soruşturma

Kodla Büyü

MarasliMuallim

Site Gezgini
Arkadaşlar, okul müdüru soruşturma açarak okuldan yollamak istiyor. Ancak kavga, dögüs vs. Yok. Sadece beni sevmiyor ve çalışmamak ve anlasamamak ile suçluyor. 19 saat dersim var ve hiç sorin olmadan işimi yapıyorum ben. Müdür yardımcılari ve diğer öğretmen arkadaşlarim ile aramızda sorun yok. Bu durumda beni sadeve o istiyor diye başka bir yere gönderebilir mi soruşturma acarak

Sadece bu sebeple açamaz, açsa da bir sonuç çıkmaz. Farklı sebepler ile açarsa kanıt, şahit, evrak vs lazım. Bu açıdan da sıkıntı yoksa hiçbirşey olmaz, olmamalı.

Bir sıkıntı yoksa sizden yana kendinize güveniyorsanız, mobing yapıldığını düşünüyorsanız sizin aksiyon almanız avantajınıza olur.

Konuyu açıkça diğer idarecilerle konuşun, müdür ile de bunun mobing olduğunu paylaşın, bu şekilde davranması devam ederse siz şikayette bulunun

Arkadaşlar, okul müdüru soruşturma açarak okuldan yollamak istiyor. Ancak kavga, dögüs vs. Yok. Sadece beni sevmiyor ve çalışmamak ve anlasamamak ile suçluyor. 19 saat dersim var ve hiç sorin olmadan işimi yapıyorum ben. Müdür yardımcılari ve diğer öğretmen arkadaşlarim ile aramızda sorun yok. Bu durumda beni sadeve o istiyor diye başka bir yere gönderebilir mi soruşturma acarak
Hocam bu tiplere karşı uyanık ol bunların hep açıkları olur satın almalarda, muayene komisyonlarında, nöbet listelerinde, ders programlarında her türlü adam kayırmaca vb. bulunur. Sende yalakalarıyla mesaj yollayarak tehdit edeceksin. Müfettiş isteyeceğim okula vb. söylemlerle üzerine gideceksin. Nasıl sana karşı geri adım attığını göreceksin. Korkma onun müdürlüğü gider sen ise en fazla başka okula öğretmen olarak gidersin.

Hangi il, hangi okul?
Branşınız ve BTR Öğretmenlik görevlendirme durumunuz?
Sevmiyor, çalışmamak ve anlaşamamak ile suçluyor ---- ifadeleri öznel ifadeler, yorum da olabilir, olumsuz düşünceler de
Somut olaylar, kazanç ve beklentiler ne? Siz okulda olmazsanız derslere kendi girerek öğrencilere daha faydalı olacağını mı yazılı olarak bildirdi...
Tam olarak; müdürün soruşturma açmaya cesaret ederek kendini de zor duruma sokma planı olabileceğini size düşündüren ne?
Bunları yazmazsanız, çoğu üye eski deneyimlerinden yola çıkarak olasılıklar ve uç örnekler üzerinden mesajlar yazabilir ve konu gereksiz uzayabilir.

Görende diğer öğretmenler sırtında taş taşıyor zanneder. Nedir arkadaş bu bilişimin çektiği algı böyle. Hiçbirşey olmaz hocam hele ki btr değilsen daha bi korkma

sendikanıza şikayet edin geçin fazla dolandırmayın daha iyi

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: vgm
Hocam kendine yazdığı ücretli ders varsa girmiyor ise. Okula geç geliyor ise vs vs madem açığını arıyor ondan önce sen bul onun açığını ☺️

söylediği herhangi bir şeyi yazılı talep etmenizi tavsiye ediyorum. her ne olursa yazılı verin yoksa dikkate almam deyin. böylece ileride lazım olursa deliliniz olmuş olur.
ayrıca böyle bişeyden dolayı hiç bişey olmaz. disiplin yönetmeliğinde işlenen suçlara karşılık veilecek cezalar bellidir. gerisi boş. afedersiniz ama bi .ok yiyemez :)

Hocam resmen mobing için elinize kanit vermiş. Size görevlerinizle ilgili yazılı bir uyarı vs yoksa birsey yapamaz. Ama artık siz yapabilirsiniz.

odaya cek yalnızken kulagına hoslanacagı sozler soyle onun odasında değil kamera vs vardır

derse girmeme konusunda bir müdüre yaptırım yapılabileceğini pek düşünmüyorum ben. uyarır geçerler. ceza aldırabilmek için işin içinde para, personele eşit davranmama, mobing vb. konular olmalı bence.

aslında bunları tek tek isimleriyle afişe etmek lazım, 3 yıldır başımda olan bi it vardı, yazın gitti şükür, milli eğitim müdürleri bile uğraşmak istemiyor bunlarla, başka ilçeye gitsin buraya da gelmesin diye söylemiş bu şekilde paçasını kurtaran bi müdür düşünün.

Hocam kendine yazdığı ücretli ders varsa girmiyor ise. Okula geç geliyor ise vs vs madem açığını arıyor ondan önce sen bul onun açığını ☺️
benzer bir durumu ben de yaşıyorum maalesef, müdür yeni yani eylülde geldi, okulda bir çok iyi işin altında arka planında hem fikir olarak hem somut olarak emeğim var ama bu adam geldiğinden beri beni sevmedi gitti, okulda derse sürekli 10 dk geç giren öğretmenlerle hizmetli odasında oturup akşama kadar çay içiyor bariz görüyor derse sürekli geç girdiklerini, ben iki gün üst üste geç kaldım biri nöbete 8.00 de gelmem gerekirken 8.15 de, diğeri de 8.15 deki derse 8.17 de geldim diye hemen uyardı beni daha hiç geç kalmadım... zoruma gidiyor ayrım yapılması, emeklerimin yok sayılması,,,,,,

ama artık ben de açık arıyorum ki aslında aramıyorum da bunlar sene başından beri rahatsız olduğum ve gözüme batan şeyler, müdür sene başından beri kendine ait derslerin hiçbirine girmiyor 1 kez bile , hatta girmeyi geçtim yani gel en azından bir görevlendir çocukları yani kitap okut, test ver yine girmiyosan girme, ama çocuklar aylak aylak ortalıkta dolaşıyor 8 lerde var bunun içinde,,normalde 17,00 de okul kapanıyor 16,30 dan sonra okulda idareci yok, hizmetliler kilitleyip çıkıyor, daha detaya girsem bir sürü şey, başka okula gitmek istemiyorum neden ben gideyimki, sınıfıma bir sürü emek verdim, evime yakın, bilgisayarlarım var,,ama bela resmen her odasına gidip geldiğimde modum düşüyor, üslubu, bakışları (artık yapığım başardığım işlerden dolayı kıskandığını bile düşünmeye başladım)

bu idarecilerin derslerinin olduğu halde girmemeleri bir açık değil mi?

Hocam soruşturmanın içeriği ne? Neyi konu edinmiş. Neyi yapmadığınızı iddia ediyor. Diğerlerinden istemediği ne tür şeyleri sizden istiyor. Elinize koz vermek istemez ve okul kültürü, kabullenme gibi yuvarlak kelimeler ise muhakkak birilerinin fikri alınacaktır, Oradan gol yemezsiniz umarım. Aslında soruşturma da açamaz ya neyse.
Çok da çevrenize anlatmayın, arkamdan sallıyor demesin.
Sudan sebepler, saçma sapan şeylerle sizi göndereyim derken siz ona beyaz mendil sallarsınız.
Belki de sizin psikolojiyle oynayıp malzeme vermeniz için fırsat bekliyordur.
He de geç hocam, takma kafana. Malzeme verme, selam verme, yanından geçerken veya her zaman şarkı mırıldanın, kafanız dağılsın.
Bence açığını aramaya da gerek yok,çok rahatsız oluyorsanız mobbing yapıyor diye yazın sağa sola.
Tüm yazdıklarım bence kategorisinde olup nasihat, tavsiye gibi haddim olmayan şeylerden bağımsız, az çok uyguladığım şeylerdir.

sendikanız varsa başvurup durumu belirtin mobbing gibi geliyor bana bu yapılan. Sendika illa ki bir orta yol bulacaktır konuya dair.

Sendikanız hak arayan sağlam sendikaysa verin sendikanıza yıpratsınlar azcık müdürcüğü. , ha yok gözünü birazcık karartırsan gözün kesiyosa çek kameraların fişini müdürüm bir evrak imzalatacaktım de odasına gir çık 2 dakika , muhakkik gelir delil yok şahit yok 2 yazı yazar geçerler ,
ülkede hak arama seviyemiz bu hale geldi malesef , insanın rızkıyla oynayanlara uyuz olurum.Mobingten çok rahat yürürsün bunuda düşün , ayrıca emin ol onun senden daha fazla açığı vardır. sadece 1 gün odaklan bak sağına soluna 5 hatasını göreceksin , senin hatanı arıyorsa illaki kendi hatalarını görmüyordur o

art niyetli olup hata aranırsa müdürlerde en çok hata genelde okul aile birliği hesaplarından dolayı çıkıyor.

Öncelikle kafanıza bu konuyu hiç takmayın. Eğer sendika varsa ilk yapmanız gereken bu yolu kullanmaktır.

Sendikanız hak arayan sağlam sendikaysa verin sendikanıza yıpratsınlar azcık müdürcüğü. , ha yok gözünü birazcık karartırsan gözün kesiyosa çek kameraların fişini müdürüm bir evrak imzalatacaktım de odasına gir çık 2 dakika , muhakkik gelir delil yok şahit yok 2 yazı yazar geçerler ,
ülkede hak arama seviyemiz bu hale geldi malesef , insanın rızkıyla oynayanlara uyuz olurum.Mobingten çok rahat yürürsün bunuda düşün , ayrıca emin ol onun senden daha fazla açığı vardır. sadece 1 gün odaklan bak sağına soluna 5 hatasını göreceksin , senin hatanı arıyorsa illaki kendi hatalarını görmüyordur
Aynen öyle...Sadece basit düşünün sizin sorumluluk alanınız ve müdürün sorumluluk alanı....Hanginizin hata payı daha yüksek olur

art niyetli sizi gönderip kendi adamını getirtmek ki bu art niyetli şahsın keyfine okuldan ayrılmayın. Sizde onu delillerle il-ilçe milli eğitime yazılı veya sözlü şikayet ediniz. hiyerarşide Müdür nasıl şikayet edilir?

Son düzenleme:
Bu forumda, bu ve buna benzer hangi konu başlıkları
Sayfalarca uzar ve sonuç konu başlığını açan kişi tarafından paylaşılmadan unutulur
Eski anıları ve deneyimleri olan veya o an sinirli olup öfkesini çıkarmak isteyenler tarafından en uç tavsiyelerle yanıtlanır
Konu başlığını açan ve ilgili kişi hakkında bilgi sahibi olmadan karşı taraf için en kötü özellikler ve durumlar hayal edilerek hakarete varan mesajlar yazılır
Konu başlığını açan kişi sorulara tam ve net cevaplar vermez, sadece kendi bakış açısıyla kendini öven ve ayrımcılığa uğrayan tarzda anlatımlar yapar
....
daha fazla tespit de yazılabilir. Hayal ürünü uç durumlar, sert tepki ve tavsiyeler vb... havada uçuşur, anlık duygu ve öfke patlamaları olabilir.

Müdürünüzle bir sendika başkanı veya deneyimli bir öğretmen eşliğinde açık ve net bir şekilde konuşup, yazılı bilgilendirme isteyin veya bilgi talep eden dilekçe yazın. Söz uçar yazı kalır.
Sonuçta devlet kurumu söz konusu.
Kavga dövüş yok, siz çalışkansınız ama o sizi çalışmamakla ve anlaşamamakla suçluyor ve sizi sevmiyor derseniz, peki ya siz bu duygulara hangi somut olay ve yazışmalar sonucunda ulaştınız diye sorarlar. Karşılıklı iletişim ile birbirinizle empati kuramıyorsanız ve herkes tarafından kabul edilen bir sorun varsa, dilekçe ve görev ihmal yazıları vb... söz konusu olur karşılıklı.

benzer bir durumu ben de yaşıyorum maalesef, müdür yeni yani eylülde geldi, okulda bir çok iyi işin altında arka planında hem fikir olarak hem somut olarak emeğim var ama bu adam geldiğinden beri beni sevmedi gitti, okulda derse sürekli 10 dk geç giren öğretmenlerle hizmetli odasında oturup akşama kadar çay içiyor bariz görüyor derse sürekli geç girdiklerini, ben iki gün üst üste geç kaldım biri nöbete 8.00 de gelmem gerekirken 8.15 de, diğeri de 8.15 deki derse 8.17 de geldim diye hemen uyardı beni daha hiç geç kalmadım... zoruma gidiyor ayrım yapılması, emeklerimin yok sayılması,,,,,,

ama artık ben de açık arıyorum ki aslında aramıyorum da bunlar sene başından beri rahatsız olduğum ve gözüme batan şeyler, müdür sene başından beri kendine ait derslerin hiçbirine girmiyor 1 kez bile , hatta girmeyi geçtim yani gel en azından bir görevlendir çocukları yani kitap okut, test ver yine girmiyosan girme, ama çocuklar aylak aylak ortalıkta dolaşıyor 8 lerde var bunun içinde,,normalde 17,00 de okul kapanıyor 16,30 dan sonra okulda idareci yok, hizmetliler kilitleyip çıkıyor, daha detaya girsem bir sürü şey, başka okula gitmek istemiyorum neden ben gideyimki, sınıfıma bir sürü emek verdim, evime yakın, bilgisayarlarım var,,ama bela resmen her odasına gidip geldiğimde modum düşüyor, üslubu, bakışları (artık yapığım başardığım işlerden dolayı kıskandığını bile düşünmeye başladım)

açık hocam tutanak ile sabitleyin. Yada benim gibi gidin açık arıyorsanız bende bulurm diyin.

Ben de sanırım yaşıyorum Hocam. Olay şu ki ne kadar iş yükü yüklediklerini fark etmeden durmaksızın iş veriyorlar ve 1i yetişmese gıcık oluyorlar bize. Onun yüzünden kasadan para çıktı diye düşünüyorlar. Hele de geçmişte 1-2 kendini parçalarcasına iş yapan bilgisayarcıya denk geldilerse. Eline mi yapışır eline mi yapışır diye diye okul dışı zamanımızı da özel hayatımızı da mahvediyorlar. Bir de ikidebir bu alanı sen seçtin demezler mi biz öğretmen olmayı seçtik bilseydik böyle olacağını seçer miydik hiç
Haa 15 gün önce bu kulaklar bir de şunu işitti, geçmiş tecrübelerime dayanarak söylüyorum erkek bilgisayar öğretmenleri tamir işinden daha iyi anlıyor, kadınlar anlamıyor. Vay benim emeklerimmm dedim olayı o kadar yanlış anlamış ki

Son düzenleme:
Öğretmenlere verilecek görevler eğitim öğretimle ilgili olmak zorundadır. Gerisini sallamayın.
Hiç kimse size görevinizmiş gibi tamirat vb işler yasal olarak veremez.
Haaa hiç mi ucundan tutuyoruz. Tabii ki tutuyoruz zamanımız varsa ama görevim değil sevabına yapacağım haberiniz olsun diyerek.
Not : Meslek lisesinde atölye şefi iseniz o zaman atölyenizdeki bakım onarımlar ayrı konu tabii ki.

Son düzenleme:
Güncel

gonderebilir ama saglam idare olması lazım ha varmı simdi sanmam,her kes kendi koltugunun golgesinden korkuyor...eski zaman kılık kıyafet yonetmeliği guncel zamanı,kurul kararı aldırmıs mudur mayısdan sonra kravat takın gelin diye ogretmenlere;cıktı biri geldi gomlek pantolan kıravat yok,arka planda cok hadise olmuş gibi dosya duzenletti idareye ogretmenleri ayarladı bu forumda da var işbirlikçiler! ha uzun lafın kısası ogretmen de bos durmadı sikayet etti ifafe alındı vs vs vs sonuc ogretmen okul ayarladı kendine mudur okuldan gonderdi ogretmeni ne şiş yandı ne kebap!simdi zor bunlar kimsenin yeri saglam degil!iyimiydi eski duzen hayır simdiki iyimi yine hayır!diyecen niye yazıyon mesgul ediyon zihnimi?en kıymetli!kurumda calısıyorsunuz farkında değilmisiniz;oyleki artık uzmanı basogretmeni bile var!

Güncel
Soruşturma açılıp, okuldan uzaklaştırıldınız mı?
Sendika, başka öğretmenler veya tek başınıza mevcut durum hakkında müdürünüzle konuşup problemi çözdünüz mü?
Güncel

• Beğen
Tepkiler: H_M
Geri