Sonuca Doğru ..! NET İFADELER

Kodla Büyü
Bana kalırsa önce dersimizin zorunlu hale getirilmesinden yanayım zira biz her şeyden önce ÖĞRETMENiz.Bunun için yapılması gereken en önemli şey
şimdiki müfredatın kesinlikle değiştirilmesi (Microsoft eğitiminden kurtarılması)gerekiyor.
Bunun yanında şu şartlarda makul ve kabul edilebilir şartlardır.
--Her okulda en az bir BT REHBER ÖĞRETMENİ kadrosu bulunması
--BT REHBER ÖĞRETMEN in görev tanımının net bir şekilde yapılması.
--BT REHBER ÖĞRETMEN çalışma saatlerinin 09-00--15-00 şeklinde ayarlanması.

arkadaşlar ara tatil ve yaz tatili haklarımızda olmalı sadece 9-15 diye belirtmeyelim ekders ücretinden tutun yaz tatillerine ve çalışma saatleri yönünde rehber öğretmenlerle aynı olmalıyız.
ne demekmiş labı açık tutmak ya o bizim görevimiz mi!

ghost hocama katılıyorum. bu konunun birde maddi boyutu var. ekders olmadan maaşın tutarı malum herkes biliyor. o nedenle BT rehber öğretmen statüsü en kabul edilebilir seçenek olarak gözüküyor. (9-15, tatiller)

volkantb' Alıntı:
Bana kalırsa önce dersimizin zorunlu hale getirilmesinden yanayım zira biz her şeyden önce ÖĞRETMENiz.Bunun için yapılması gereken en önemli şey
şimdiki müfredatın kesinlikle değiştirilmesi (Microsoft eğitiminden kurtarılması)gerekiyor.
Bunun yanında şu şartlarda makul ve kabul edilebilir şartlardır.
--Her okulda en az bir BT REHBER ÖĞRETMENİ kadrosu bulunması
--BT REHBER ÖĞRETMEN in görev tanımının net bir şekilde yapılması.
--BT REHBER ÖĞRETMEN çalışma saatlerinin 09-00--15-00 şeklinde ayarlanması.

katılıyorum.. çocuklarla iletişimimizin kopmaması önemli.. hiçbirimiz bizi öğretmenleri olarak değil de, bir memur gibi görmelerini istemeyiz.. bilişim tek. dersi tamamen kaldırılmamalıdır..

berrin24' Alıntı:
eğer üzerinde durulacak konu bt rehber öğretmenliği yada teknik müdr yardımcılığı olursa ozaman bizim nasıl Türkiye de bilişime ihtiyaç var diyeceğiz. Bu sadeceçalışma şartlarımızı iyileştirin demek olmaz mı?
Ek ders hepimiz için önemli herkes bunun kaygısını taşıyor ama hak ararken de işimizden vazgeçmeyelim. sürekli söylüyoruz cocuklar oyun oynamayı, msn , facebook u bilgisayar bilmek sanıyorlar diye.
biz sadece ek ders-çalışma şartlarını mı tartışacağız,yoksa önemi, onuru kaybolan branşımızı mı? :!:
:+1:
Kesinlikle Müdür Yardımcılığına karşıyım. İsteyen sınava girsin olsun... Müdür yardımcısı olacaksam neden BT öğretmenliği okudum...

Formatö BT öğretmenleri ekders karşılığı kurs düzenleyebilmeli. Özellikle okulundaki öğretmenleri eğitmeliler...

TR61' Alıntı:
berrin24' Alıntı:
eğer üzerinde durulacak konu bt rehber öğretmenliği yada teknik müdr yardımcılığı olursa ozaman bizim nasıl Türkiye de bilişime ihtiyaç var diyeceğiz. Bu sadeceçalışma şartlarımızı iyileştirin demek olmaz mı?
Ek ders hepimiz için önemli herkes bunun kaygısını taşıyor ama hak ararken de işimizden vazgeçmeyelim. sürekli söylüyoruz cocuklar oyun oynamayı, msn , facebook u bilgisayar bilmek sanıyorlar diye.
biz sadece ek ders-çalışma şartlarını mı tartışacağız,yoksa önemi, onuru kaybolan branşımızı mı? :!:
Kesinlikle Müdür Yardımcılığına karşıyım. İsteyen sınava girsin olsun... Müdür yardımcısı olacaksam neden BT öğretmenliği okudum...

ankbote' Alıntı:
"BT Rehber Öğretmeni" gerçekten bizi tanımlıyor. Bizden istenen de zaten, öğretmenlere ve öğrencilere B. teknolojilerini nasıl daha etkin ve verimli kullanabilecekleri konusunda rehberlik yapmak. Avrupa ülkelerinde ilköğretimde bilgisayar dersi yok. Bilgisayar kullanmayı diğer derslerde öğretiyorlar. Daha ileri düzey bir eğitimi lise düzeyinde veriyorlar. Aslında ilköğretim öğrencisinden web sitesi yapmayı, veri tabanı kullanmayı beklemiyorsak, bizdeki gibi bir bilgisayar eğitimine gerek de yok. Çocuğun ilgisi varsa lisede ya da üniversitede öğrenebilir. MEB'de böyle bir uygulama getirmeye çalışıyor. Bunun için de, öğretmeni eğitmek gerek, derslerde bilgisayarı nasıl kullanabilecek ve kullandırabileceklerini anlatmak gerek. Bunu da yapacak, öğretmenleri eğitecek tek kişi kalıyor, o da biz. Bu iş için "eğitim teknoloğu" yetiştiren BÖTE bölümleri daha uygun. İleri düzey eğitim için ise teknik fakülte mezunları tercih edilebilir. Ancak ikisi arasında bir zorunluluk getirilmemeli. Eğer açık varsa, isteyen de varsa iki kademeye de atanabilmeli... derse girmek isteyen liseye, rehberlik yapmak isteyen ilköğretimi tercih eder.
Formatörden kastın ne olduğu anlaşılmıyor ben bile kelime anlamı olarak ne olduğunu tam idrak etmiş durumda değilim ama BT rehber öğretmeni bizi çok güzel tanımlıyor.

hocam çok can alıcı bir noktaya değindiniz. Bizim okullarda bulunma amacımız da bu zaten eğitim - öğretimde teknolojinin etkin kullanımı. Biz bunları anlatmalıyız.

galiba forumda daha çok ilköğretim üzerine tartışılıyor. ben ortaöğretimde görev yapmaktayım geçen yıla kadar dersimiz adı vardı sadece lise ikilerde şimdi ise diğer seçmeli dersler arasında gözikiyor. o seçmeli dersler şunlar..

Bilgi Kuramı, Sosyal Etkinlik , Proje Hazırlama,Girişimcilik, Astronomi ve Uzay Bilimleri, Diksiyon ve Hitabet ve bilgi ve iletişim teknolojileri (ben dersimden çok diğerlerine girer oldum)

bu dersler için herhangi bi üniversitede öğretmenlik diploması verdiklerini bilmiyorum ama bizim dersimiz için verilio ve bizim dersimiz yan bıranş dersi olsun die almadık o diplomayı ama oldu çıktı artık ve ben diğer seçmeliler öğretmeni olarak hatırlanmak istemiyorum. soruyolar bana şimdi ne öğretmenisin die, nası diim ben bilgisayar sosyal etkinlik arta kalan ne varsa ona girerim die zor gelir oldu. ama artık öle ve yakında buda olmıcak bence. o yüzden bt rehber öğretmen fikrini sonuna kadar savunalım diorum ki zaten eğitim aldığım üniversitede bize denen buydu. bilgi ve iletişim dersi die içi boş bi derse gireceğimiz söylenmemişti söylendiysede o ara ben derste yokmuşumdur :)). aşa tükürsen sakal yukarısı bıyık gerisi off valla ne olcak bize ya :D

volkanfurat' Alıntı:
galiba forumda daha çok ilköğretim üzerine tartışılıyor. ben ortaöğretimde görev yapmaktayım geçen yıla kadar dersimiz adı vardı sadece lise ikilerde şimdi ise diğer seçmeli dersler arasında gözikiyor. o seçmeli dersler şunlar..

Bilgi Kuramı, Sosyal Etkinlik , Proje Hazırlama,Girişimcilik, Astronomi ve Uzay Bilimleri, Diksiyon ve Hitabet ve bilgi ve iletişim teknolojileri (ben dersimden çok diğerlerine girer oldum)

bu dersler için herhangi bi üniversitede öğretmenlik diploması verdiklerini bilmiyorum ama bizim dersimiz için verilio ve bizim dersimiz yan bıranş dersi olsun die almadık o diplomayı ama oldu çıktı artık ve ben diğer seçmeliler öğretmeni olarak hatırlanmak istemiyorum. soruyolar bana şimdi ne öğretmenisin die, nası diim ben bilgisayar sosyal etkinlik arta kalan ne varsa ona girerim die zor gelir oldu. ama artık öle ve yakında buda olmıcak bence. o yüzden bt rehber öğretmen fikrini sonuna kadar savunalım diorum ki zaten eğitim aldığım üniversitede bize denen buydu. bilgi ve iletişim dersi die içi boş bi derse gireceğimiz söylenmemişti söylendiysede o ara ben derste yokmuşumdur :)). aşa tükürsen sakal yukarısı bıyık gerisi off valla ne olcak bize ya :D

Hocam böteler ilköğretime öğretmen yetiştiriyor. Eğitim teknoloğu olarak mezun oluyoruz, amaç bilgisayar kullanmayı öğretmek değil, okullarda teknolojinin daha verimli kullanımını sağlamak...Normal liselerdeki bilgisayar dersinin programı ilköğretim kadar dolu değil. Aslında tam tersi liselerde programlama, web tasarımı gibi konular olmalı ve ders saatinin sayısı artırılmalı. dediğiniz gibi içi boş, göstermelik bir dersten ziyade ilgisi olan ve istekli öğrencilerin katıldığı seçmeli ders haline getirilmeli...

schumix' Alıntı:
Yeni haklar verilecekse bu haklardan Sözleşmeli Öğretmenler de yararlanmalıdır.
Eğer durum hiç değişmeyecek ve aynen böyle kalacaksa Sözleşmeli Öğretmenlere de formatör olma hakkı verilmelidir.

Bundan önceki BT öğretmenleri eski çizelgeye göre atandığı için, uzak köylerde çalışan BT öğretmenleri ders bulmak konusunda çevre köylere çok uzakta oldukları için maaş karşılığı olan 15 ders saatini doldurmakta sıkıntı yaşamaktadır. Bu öğretmenlerin tek çıkar yolu formatörlüktür. Aksi halde Sözleşmelerinin Feshi ile karşı karşıya kalacaklardır.[/quote

aynen durum bu. Bu konunun da göz ardı edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Yüzlerce +B li bilişim teknolojileri öğretmeni var fakat ilden ile farklı uygulamalar nedeniyle büyük bir kısmı formatör de olamıyor. Ama gerçek amacımız tabi ki dersin zorunlu olması yönünde çalışmaktır.

yuci81' Alıntı:
bazı maddelere katılmıyorum.
1. her okulda bir tane bt rehber öğretmeni olması: 150 öğrencili bir okulda da bir, 2000 öğrencili okulda da bir. hiç adalet mi şimdi bu? tek şube olan okullarda bence olmamalıdır. müdür yardımcısı formatörün işlerini gayet rahat görebilir. ama 1000 üstü öğrencili okullarda da 2 öğretmen olmalı, biri derse girmeli, biri formatör olmalıdır bence.
2. katılıyorum ve ekliyorum: özellikle 4 ve 5lerde zorunlu olmalı.
6. branşı bt olmayan öyle öğretmenler var ki btcileri solda sıfır bırakır. ama 180 saatlik formatörlük belgesini almaya hak kazanmak için gerekli yeterlilik sağlanmalıdır. yani bu kursa giren herkes başarılı sayılmamalıdır. geçen sene ask. öğretmen olarak görev yaptığım yerin ilçe formatörü gibiler benim eski müdürümden (kendi gayretleri ile öğrenmiş, geliştirmiştir kendini) web sayfası hazırlamayı öğrenmesinler bi zahmet.

hocam şu mesele yine şu belge ile formatör olanlara lafım yok ,ihtiyaçtan alıyorlar ama; " branşı bt olmayan öyle öğretmenler var ki btcileri solda sıfır bırakır." lafına karşıyım.ben de fen ve teknoloji dersinde ve matematik dersinde çoğu öğretmeni solda sıfır bırakıyorum.hatta ilk atandığım okulumda fen bilgisi öğretmenine lab. setleri kullanmayı gösteriyordum ama bir kurs açılısn oradan bana fen ve teknoloji öğretmenliği payesi verilsin demiyorum veya demiyoruz.herkes uygun alanda istihdam edilsin.eskiden ihtiyaç vardı mezun yoktu tamam ama artık alan fazlasıyla mezuna sahip...

ben 7 sene ilköğretimde 2 sene öğretmen 5 sene formatörlük yapmış biri olarak şunları söylemek isterim. ilk başladığımdada elimdeki bilişim kitabı aynıydı son senemde de yani meb bu dersi gözden çoktan çıkarmış vaziyette kademeli olarak kaldırıyorlar dersi bu saatten sonra hazine bulmuş gibi vay siz doğru söylüyorsunuz kesinlikle demiyceklerdir ve geri adım atmıyacaklardır. şimdi meslek lisesindeyim burasıda ayrı bir terane nerden tutsan elinde kalan bir sistemin içerisindeyiz malesef:(( onun için kötünün iyisi ne elde edebilirize bakmak lazım realist yaklaşım olarak. bu noktada bt rehber öğretmeni statüsü kadrolu olarak sözleşmemileride bi şekil dahil etmek gerek en akıllıca yol gibi geliyor çalışma saatleri,görev tanımı, tatil uygulamaları çok iyi tanımlanmalı eksik kalan noktalarda keyfi uygulamalar çok oluyor çünki

formatörlüğe kesinlikle HAYIRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR.
derslerimiz mutlaka zorunlu olmalı.Biz öğretmen olmak için girdik bu fakülteye .Tamircilik yapmak isteseydik ona göre bir bölüm okurduk.Değilmi!!!!!!!

Arkadaşlar görüyorum ki maalesef çoğumuz dersimizin kaldırılmasını kabul etmiş durumdayız, her ne kadar çoğumuzu şartlar buna zorlamış olsa da gerçekten çok üzücü bir durum bu...

Hal böyle iken önümüzdeki seçenekler şöyle sıralanabilir:
1- BT derslerinin geri verilmesi(zorunlu, 2 saat)
2- Branş değişikliği yolunun açılması(Bu durumda birisi "Meslek liseleri gitsinler kendi derslerine girsinler, branşımıza gelmesinler." derse verecek bir cevabımız olur mu bilmiyorum?)
3- BT Rehber Öğretmenliği(özlük hakları Rehber Öğretmenler ile aynı, görev tanımı belli, görevlendirme ile değil kalıcı(bu sözleşmelileri de kurtarır))

Ben aslında branşımızın ne kadar gerekli olduğunu ve bu dersin "Matematik" kadar önemli olduğunu anlatmak isterdim CeBIT'te ama galiba bu olmayacak...

alideniz2000' Alıntı:
Meb dahil kimsenin bu işin içinden çıkamadığını düşünmekteyim.
çağın gerekleri, meb'in yönelimi, okulların ihtiyacı doğrultası;
yapılması gereken bence:
(adı BT Rehber Öğretmeni veya başka birşey olması önemli değil.)
1) Görev tanımı
2) sorumluluk alanları
3) çalışma şartları (saatleri vb)
net bir şekilde belirlenmiş KADROLU yeni bir sisteme geçmek.

Çözümü ise basit,
BT Rehber öğretmenliği için
BT öğretmenleri, Formatör belgesi olan diğer branş öğretmenleri ve Sözleşmeli BT öğretmenlerini kapsayan,
Mebbis üzerinden başvuru yapmaları sağlanır.
Öncelik kendi okulunda olmak üzere,
belirlenecek kıstaslara göre bu 3 gruptaki öğretmenlerin yeni KADROLARINA atanmaları sağlanır.

Üstte kalınlaştırdığım kısma katılmıyorum, çünkü biz BT için bir çözüm arıyoruz. Branşı başka olan vatandaş kendi branşına geçip işini yapabilir, biz ise işimizi yapamıyoruz.

gencayk' Alıntı:
kesinlikle dersimiz zorunlu olmalıdır ve formatörlük kalkmalıdır 4-8. sınıflarda 2 saaat ve zorunlu olmalı
Kesinlikle arkadaşa katılıyorum. Dersimizi saati 2 olmalı ve zorunlu..

kesinlikle başka branşlar neden kendi işlerini yapmıyorlar.o zaman bize de branş değişikliği hakkı verilsin.180 değil 500 saat kurs versinler istediğimiz branşa geçelim.
Dersi seçmeli ve durumu ortada olan biziz:(

Hala "ders zorunlu olsun" diyenler var.isterdim ben de .ama yani şuna bi ikna olalım.ders zorunlu falan olmaz.Türkiyenin her yerinde en ücra köşesi dahil BT sınıfı sınıfı mı var?BT sınıfı olmadan mı ders yapmak istyorsunuz?Ayrıca Bilişim hiç bir zaman zorunlu olmadı.Sadece eskiden seçmeli derse not verilebilyordu.

"yeniden 4 ve 5'lerde ders seçilebilsin ve seçmeli derslere not verilebilsin " gibi bir isteğiniz olsa daha yapılabilir birşey olur.

mnv' Alıntı:
Arkadaşlar görüyorum ki maalesef çoğumuz dersimizin kaldırılmasını kabul etmiş durumdayız, her ne kadar çoğumuzu şartlar buna zorlamış olsa da gerçekten çok üzücü bir durum bu...

Hal böyle iken önümüzdeki seçenekler şöyle sıralanabilir:
1- BT derslerinin geri verilmesi(zorunlu, 2 saat)
2- Branş değişikliği yolunun açılması(Bu durumda birisi "Meslek liseleri gitsinler kendi derslerine girsinler, branşımıza gelmesinler." derse verecek bir cevabımız olur mu bilmiyorum?)
3- BT Rehber Öğretmenliği(özlük hakları Rehber Öğretmenler ile aynı, görev tanımı belli, görevlendirme ile değil kalıcı(bu sözleşmelileri de kurtarır))

Ben aslında branşımızın ne kadar gerekli olduğunu ve bu dersin "Matematik" kadar önemli olduğunu anlatmak isterdim CeBIT'te ama galiba bu olmayacak...

haklısınız hocam biz 50-60 kişilik bir grup değiliz. Gayet kalabalığız ama nedense hakkımızı aramaya gidemeden durumu kabullendik.

Dersimiz 2 saat ve zorunlu olmalıdır. Biz dersimizin gerekliliği ev öenemini savunuyorsak bunu ilk önce söylemek zorundayız.

BT rehber öğretmenliği dersimiz olmadan hiç bir işe yaramaz. Şuan "ne iş yaparsınız? Boş boş oturuyorlar" gibi sinir bozucu ithamlarla daha cok karşı karşıya kalırız. Ondan sonra bu forumda oturup hep beraber ağlaşırız. Bt rehber öğretmenliği ders zorunlu maddesiyle ayrı düşünülmemelidir. Haftalık belli birders sayısı ek ders karşılığı bt rehber öğretmenliği yapalım ama dersimizi işledikten sonra. Öncelikle Öğretmen olduğumuzu biz unutmayalım ki başkaları bizden önce unutmasın.

Müferdat konusunda da herkesin haklı yönleri var. İlk kez bilgisayar gören çocuklar için şuan ki sistem benzeri bir program gerekli ama bazı merkez okullarda seviyeye hitap edemiyor. BT dersinin konu kapsamı genişletilsin ve öğrencinin seviyesine göre web tasarım, flash animasyon, grafik tasarım içerikli müfredat seçenekleri sunulsun. Bt Öğretmeni de okulun ihtiyaçlarına uygun olanı seçsin. Bt1,BT2,Bt3,BT4 gibi grupları tamamlayan öğrencilere de sertifika verilsin.

Umutsuz olamaylım arkadaşlar. Önce biz sahip çıkalım dersimize.İSteyenin bir yüzü kara vermeyenin iki yüzü

arkadaşlar Cebit öncesinde Türkiye bilişim derneğinin Ankara'da 22-25 eylük tarihleri arasında düzenleyeceği Bilişim 2010 27. Türkiye Bilişim Kurultayında az da olsa sesimizi duyurabilirsek daha da güçlenebiliriz düşüncesindeyim
bence kurultaya katılıcak ve konuşma yapacak uzmanlara toplu mailler atalım. Kurultaya Ulaştırma bakanı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül de katılacak.
http://www.bilisim.org.tr/main.html

BT dersinin ingilizce, görsel sanatlar, beden eğitimi gibi derslerle birlikte karnede değil diplomada notu olmalıdır. Demek istediğim kalmayı geçmeyi etkilememeli ama bir işe başvururken de dikkate alınmaya değer olmalıdır. Böylece notlar şişirilmeden rahat rahat öğrenci 10luk ise 10, 40lık ise 40, 90lık ise 90 verilebilecektir.

İşin özü karne de değil diplomada BT notu istiyorum.

ghost' Alıntı:
melihce' Alıntı:
3. madde bence anlamlı değil.
fen liseleri anadolu lisesi sosyal bilimler lisesi mesek liseleri mebinde içinden çıkamadığı anlamdıramadığı, sonuçlandıramadığı bir sorun. çağın gereği bilişim alanı diyerek öyle bir alanda özel lise türü açılmasını savunmak yanlış olur. onun yerine meslek liselerine bilişim alanına alacağı öğrencileri özel yetenek sınavıyla alsınlar yada beceri sınavı gibi bir sınav oluştursunlar.

Şu sıkışık ortamda dediğiniz çok mantıklı. 3. maddeyi eliyorum, tartışmaya gerek yok, kabul edilmeyeceğini bile bile savunmak boşa kürek sallamak olur tabi şimdilik :wink:

3. madde iptal

3.maddeyi iptal etmişsiniz ama bir de meslek liselerinde ki öğrencilerin durumunu görerek bir değerlendirme yapılsaydı çok daha güzel olurdu.

Amacım yine TEFli BÖTEli kavgası çıkartmak değil ama malesef ilköğretimden meslek liseleri başka görülüyor, bu çocuk okumaz meslek sahibi olsun denilen çocuklara bizler .NET, Programlama, Ağ İşletmenliği ...vs vs anlatmaya çalışıyoruz,

bizimde kaygılarımızı ve sıkıntılarımızı anlayın lütfen

ghost' Alıntı:
Şu ana kadar yazılanlardan mantıklı gelenleri aynen aktarıyorum..

1-Her okulda en az bir BT Öğretmeni olmalı görev tanımlarımız açık ve net bir şekilde yapılmalı yani adnan hocamızın deyimiyle adam gibi bir kadro tanımı yapmaları gerekiyor

2-Dersimizin statüsü zorunlu hale getirilmeli ve müfredat programı tamamen değiştirilip microsofta çalışmaktan kurtarılmalıdır.

IPTAL..... 3-Sosyal bilimler ve fen liseleri gibi iki temel alan varsa, çağın gereği olarak bunlara bilişim alanı eklenmelidir.... IPTAL

4-Her ne şekilde olursa, BT dersleri kalkmamalıdır ancak gerek yurtdışındaki örgün eğitim örneklerinden dolayı, gerek ülkemizin içinde bulunduğu eğitim öğretim çıkmazında yapılacak değişiklikler nedeniyle BT dersleri kaldırılmaya doğru gidiliyorsa ,

a) Özlük hakları Rehber Öğretmenlerle aynı olması koşuluyla, 09:00 - 15:00 şeklinde çalışma şartıyla Bt Rehber öğretmenliğe

b) Öncelik kesinlikle bilişim Teknoloji öğretmenlerinin olacağı Teknik bir Müdür yardımcılığı kadrosuna

EVET diyoruz..

5-BT öğretmenleri Eğitimi, Teknoloji Fak. ve Eğitim Fak. olmak üzere 2 farklı bölüm oluşturulmalı, şuan birçok bilgisayar öğretmenliği bölümü var. Bu kafa karışıklığı giderilmeli (Teknik Lise Öğretmenliği ve Eğitim Teknoloğu gibi) veya sadece Teknoloji Fakültelerinde tek bilgisayar öğretmenliği bölümü olmalı.

6-İl ve İlçelerde görevli olan Mem ve okullardaki teknolojik alt yapının sorumlusu olarak gözüken eğitici formatörler mobilya öğretmeni, sınıf öğretmeni vs öğretmeni değil adam gibi BT öğretmeni olmalıdır.

Altına ekleyerek devam edelim arkadaşlar , geleceğin bilişimcisi durmuyor onunla ilgilenmem gerekecek :)

içimden geçenlerin tamamını yazmışsınız hocam...

mkaratayy' Alıntı:
ghost' Alıntı:
Şu ana kadar yazılanlardan mantıklı gelenleri aynen aktarıyorum..

1-Her okulda en az bir BT Öğretmeni olmalı görev tanımlarımız açık ve net bir şekilde yapılmalı yani adnan hocamızın deyimiyle adam gibi bir kadro tanımı yapmaları gerekiyor

2-Dersimizin statüsü zorunlu hale getirilmeli ve müfredat programı tamamen değiştirilip microsofta çalışmaktan kurtarılmalıdır.

IPTAL..... 3-Sosyal bilimler ve fen liseleri gibi iki temel alan varsa, çağın gereği olarak bunlara bilişim alanı eklenmelidir.... IPTAL

4-Her ne şekilde olursa, BT dersleri kalkmamalıdır ancak gerek yurtdışındaki örgün eğitim örneklerinden dolayı, gerek ülkemizin içinde bulunduğu eğitim öğretim çıkmazında yapılacak değişiklikler nedeniyle BT dersleri kaldırılmaya doğru gidiliyorsa ,

a) Özlük hakları Rehber Öğretmenlerle aynı olması koşuluyla, 09:00 - 15:00 şeklinde çalışma şartıyla Bt Rehber öğretmenliğe

b) Öncelik kesinlikle bilişim Teknoloji öğretmenlerinin olacağı Teknik bir Müdür yardımcılığı kadrosuna

EVET diyoruz..

5-BT öğretmenleri Eğitimi, Teknoloji Fak. ve Eğitim Fak. olmak üzere 2 farklı bölüm oluşturulmalı, şuan birçok bilgisayar öğretmenliği bölümü var. Bu kafa karışıklığı giderilmeli (Teknik Lise Öğretmenliği ve Eğitim Teknoloğu gibi) veya sadece Teknoloji Fakültelerinde tek bilgisayar öğretmenliği bölümü olmalı.

6-İl ve İlçelerde görevli olan Mem ve okullardaki teknolojik alt yapının sorumlusu olarak gözüken eğitici formatörler mobilya öğretmeni, sınıf öğretmeni vs öğretmeni değil adam gibi BT öğretmeni olmalıdır.

Altına ekleyerek devam edelim arkadaşlar , geleceğin bilişimcisi durmuyor onunla ilgilenmem gerekecek :)

içimden geçenlerin tamamını yazmışsınız hocam...

:++: :++:

Küçük okullarda 1, daha büyük okullarda 2 olmak üzere rehber öğretmenlerle aynı özlük haklarına sahip, 09-15 arası çalışılan ve görev tanımları açık bir şekilde belirtilmiş olan bt rehber öğretmenliğe evet diyorum.

YENİ EKLENEN 4.MADDE
4- Teknik ve Meslek liselerinde okuyan öğrencilerin okudukları alan derslerinin devamı niteliğindeki Mühendislik fakultelerine giriş imaknı tanınması gerekiyor. Eğer meslek lisesi öğrencisi kendi alanının mühendislik fakultesine verilecek ekstra bir puanla gidecek olursa bu ülkemizde Meslek liselerinin konumunu bir anda değiştirecek ve zeka seviyesi yüksek öğrencilerin bu alanlara yönelmesini sağlayacaktır. Şuan için meslek lisesi öğrencilerinden
% 5 yeterlilikte öğrenci mezun ediyorsak ,böyle bir durumda % 5 ini mühendislik, % 10 unu öğretmenlik alanlarına yönlendirdiğimizde dahi en az % 85 oranında yeterlilik ile öğrencilerimizi mezun eder çok daha kalifiye ara elemanları ülkemiz hizmetine sunabiliriz.

İTİRAZI OLAN VARMI ?

itiraz edilebilecek bir madde değilki hocam sadece bilişimcileri değil tüm Türkiye yi ilgilendiren bir madde sonuna kadar destek veriyorum bu maddeye kendimiz ve tüm Türkiye için

Geri