Son 2 hafta....İl dışına daha fazla kontenjan için boş dur

Kodla Büyü
Son 2 hafta....İl dışına daha fazla kontenjan için boş durma

İlimiz milletvekilleriyle de irtibata geçebiliriz...

Re: İl dışına daha fazla kontenjan için akim,bimer vb kurumlara

destek arkadaşlar şu dönem tam açıkların belli olacağı dönem. Bu işler bu yollarla oluyo çalışma sistemi böyle, siz istekte bulunmazsanız kimsenin aklına gelmezsiniz.

Arkadaşlar büyük ihtimalle 26 Mayıs - 6 Haziran tarihleri arasında norm güncelleme işlemleri yapılıp,9-13 Haziran tarihleri arasında da il dışı kontenjanları belirleme çalışmaları yapılacaktır.
Önümüzdeki 2-3 haftalık süreci iyi değerlendirelim...

Ben akim'e yazalı 19 gün oldu cevap gelmedi tekrar yazdım ve yazmaya da devam edeceğim gerekli diğer yerlere de yazacağım ben hakkımı arıyor ve istiyorum. Zorunlu hizmet affı gelmemiş olsaydı zorunlu hizmetim bitmiş olacak ve çoktan gitmiş olacaktım. Ben ilk atama ile merkezde açık okullar olmasına ve yerleşebilecek puana sahip olmama rağmen zorunlu hizmet bölgesini yazdığım için 6 senedir memleketime gidemiyorum haksızlık yapıldı ve eğer varsa hakkımı helal etmiyorum. Özür durumuna birçok okul açılıyorsa il dışına da açılmalı benim de özrüm var ben de sevdiklerimden ayrıyım 6 yıldır. Ve gerekli yerlere yazarak hakkımızı alacağımıza inanmak istiyorum gerekli sayıda başvuru yapılırsa kesinlikle sonuçsuz kalmayacağına inanıyorum.

Arkadaşlar öğretmenlerin yoğun olarak ilgi gösterdiği forum sitelerinde bu tarz konuları açarak sesimizi daha fazla kişiye duyurup daha çok kişinin harekete geçmesini sağlayabiliriz..

Bu arada ben dün memurlar nette konuyu açtım...

http://forum.memurlar.net/konu/2008940/

keşke İl Mem'ler daha fazla boş kontenjan bildirseler.. Hele de iliçi yer değiştirmelerden boşa çıkacak olan kadroları doğru güncelleyip bakanlığa bildirseler her şey daha güzel olur..

Bimer'e yazdım hep aynı cevaplar duyuruları takip edin diyorlar. Akim'den cevap gelmedi henüz insan kaynaklarına da yazdım haber bekliyorum.

akime bende yazdım umarım etkisi olur denemekten ne kaybederiz.

İl dışı atamalarda boş normların ortalama %25 i açılıyor.Geçen sene bu oran yapılan baskılar neticesinde %40 lara yükseldi.Bu oranın %70-80 lere çıkması için akim,bimer vb. yerlere yazalım....

başvurulardan önce norm güncellemesi olmazsa sıkıntı yaşayacağız

Kayra_Bilal' Alıntı:
Norm güncellemeleri ne zaman yapılacak veya yapılacak mı bilen duyan var mı? :?
İl içinden önce yapıldı. Şimdi il dışından önce bekliyoruz yapılmasını. İnşallah il dışı tayin sonuçlarının açıklanması temmuz ayının ortasında yapılmaz.

canegemen' Alıntı:
Kayra_Bilal' Alıntı:
Norm güncellemeleri ne zaman yapılacak veya yapılacak mı bilen duyan var mı? :?
İl içinden önce yapıldı. Şimdi il dışından önce bekliyoruz yapılmasını. İnşallah il dışı tayin sonuçlarının açıklanması temmuz ayının ortasında yapılmaz.
il içi tayin olanların ilişik kesmesi muhtemelen 16 haziran, il dışı tercihler de o gün başlıyor. ilişik kesmeden norm güncelleme yapılır mı ki?

Bence ilisik kesmeden yapilmaz hocam ama guncelleme yapmazlarsada il icinden atananlarin atandiklari okul bos gozukecek o buyuk sıkıntı olur acaba il disi 1 hafta felan gecikmeli mi olur ki ?

akim'e yazmıştım gelen cevapta 2014 yılsonu tatilinde yapılacak isteğe bağlı nakillerde her ilde branş kontenjanlarının arttırılması konusunda gelen talepler makama sunulmak üzere not alınmaktadır. diye yazmakta umarım dedikleri gibi olur dikkate alırlar sizlere cevap geldi mi arkadaşlar.

Geri