sketchupta ilk çizimim acemice ama çizmek baya zevkli

Kodla Büyü
suvari58' Alıntı:
Ben 6,7,8 sınıflarda Sketch Up programını anlatıyorum.Mayıs sonu okul koridorlarında sergi yapmayı düşünüyorum.A3 kağıdına çıktılar alıp, sergileyeceğim panolarda. Öğrencilerin biraz ufku açılsın. Kabiliyetli öğrenciler ortaya çıkıyor.

hocam inşallah kendimi geliştirirsem bende seneye aynı şeyi düşünüyorum. ben daha dış çizimdeyim maşallah siz içeriye kadar girmişiniz :)

arkadaşlar bir çizim daha ekledim. kusura bakmayın devamlı ekliyorum ama görün istiyorum.

zilal' Alıntı:
çok güzel.. ben de hemen başlayayım

tşk. bence de başlayın hocam ortaokulda proglamlama falan zor en azından çoğu öğrencinin ilgisini çekecek diye düşünüyorum Allah izin verirse seneye bunu anlatmaya çalışcam.

kendi telefonumu çizmeye çalıştım yapamadığım bir yer oldu ama neyse artık :)

Bunlarda son zamanlarda çizdiğim diğer çalışmalar
Basit ve kullanımı kolay olması insanı yeni çizimler yapmaya teşvik ediyor.

Ekli dosyalar

• merdiven.jpg
    merdiven.jpg
    122.5 KB · Görüntüleme: 413
  • villa.jpg
    villa.jpg
    378.5 KB · Görüntüleme: 413
suvari58' Alıntı:

hocam neden renderlama yapmıyosun çok hoş durur villan :)

suvari58' Alıntı:
Hocam ellerine sağlık. Bence 3 boyutlu çizimde daha ileri seviyeyi rahatlıkla halledebilecek alt yapıyı oluşturmuşsun.Haddim olmayarak 3ds max programını öneririm.

safi6003' Alıntı:
Hocam ellerine sağlık. Bence 3 boyutlu çizimde daha ileri seviyeyi rahatlıkla halledebilecek alt yapıyı oluşturmuşsun.Haddim olmayarak
3ds max programını öneririm.
3d Max eğitimi de aldım daha önceden.Max'e göre devede kulak bir program bu.Ama başlangıç için iyidir SketchUp.
V-Ray plugin ekleyerek Render alınabiliyor. Öğrenci bilgisayarlarına yüklemedim. Hepsini toplayıp evde render alırım.
Okuldaki sergi için güzel çalışmalar çıkıyor öğrencilerden.
Dönem sonunda sergi yapacağım inşAllah.

Öğrenciler ağzı açık seyrediyorlar ve çok hoşlarına gidiyor.
Basitten zora doğru yaptırıyorum.
Araç kutusundan basit araçlarla duvarda örnek bir resim gösteriyorum ve yapıyorlar. En ilgisiz öğrenciler bile çalışıyor.
Ayrıca kabiliyetli öğrencilerde ortaya çıktı.Amacım da bu idi zaten.

Ekli dosyalar

• tren2.png
    tren2.png
    101.9 KB · Görüntüleme: 383
buda benim merdiven çizimim :)

Ekli dosyalar

• merdiven.jpg
    merdiven.jpg
    166 KB · Görüntüleme: 366
Ben iskelet calisiyorum simdilik yayinlamayacagim.karakter modelleme cok zevkli.sketchup cizimlerinizi google earthe koyun google sevinsin

Geri