Sizin BTR hikayeniz nedir?

Kodla Büyü

Sizin BTR hikayeniz nedir?

• BTR görevini seviyorum, bildiğimi uygulayıp insanlığa faydalı olmak istiyorum.

Oy: 42 29.6%
  • BTR olmam gerekiyor, paraya ihtiyacım var.

Oy: 68 47.9%
  • BTR olmam gerekiyor, dersim yok;o okul bu okul maa karşılığı savrulacağıma full ekdersle savrulayım.

Oy: 80 56.3%
  • BTR olsam da olur olmasam da.. Çok ısrar ettiler ben de oldum.

Oy: 12 8.5%

• Kullanılan toplam oy
    142
"BTR, FATİH projesinin içinden geçtiği zor bir dönemde ağır bir sorumluluk alarak, projeyi etkin ve "demokratik?", öğretmenlerimizi huzurlu ve eğitim ortamını zengin kılma iradesiyle kurulmuş bir birliktir. " Diğer branşlara, çaresiz, umutsuz ve yalnız olmadıklarını göstermek için BTR oldum!

Oylamaya katılmadım ama tahmin ettiğim gibi büyük kısmı "para" odaklı. Dolayısıyla herhangi bir konuda bir olup hak arama konusunda yetersiz kalmalara şaşırmamalı..

Meslek lisesindeyim. Tahtalar takıldı takılalı hiç btr görevlendirilmedi okula. Bizim 9 bilşimcilden de isteyen yok ben dahil. O zamandan bu zamana ne yapıldı peki tahtalarla ilgili olarak. O zamanki alan şefi tahtalara deepfreeze kurdu. Bir de usb anahtar olayını yaptı. Yaklaşık 10 senedir tahtarda yapılan tek şey ara sıra Chrome güncelleniyor. Çöken tahta olursa da bi tahtanın imajını almıştık aynısını atıyoruz. Maksat öğrenci mağdur olmasın. MEB in önemsemediği şeyleri biz mi takacağız kafamıza. Bize ne

andolu lisesindeyim. 6 saat dersim var. BTR olmazsam kasabalara görevlendiriliyorum maaş karşılığı doldurmak için. mecbur btr oldum :(

Şu ana kadar 7'nin üzerinde okulda görev aldım BTR olsak ta olmasak ta bütün elektronik işlerden anladığımızı ve görevimiz olduğunu düşünüyorlar maalesef. Bu yüzden BTR olup karşılığını almak mantıklı gibi geliyor. :)

Ha bir de şu var bazı okullarda denk geliyorum bizim küçük dokunuşlarımızla bazı malzemeler çöp olmaktan kurtuluyor, yani devletin bütçesine katkı diye düşünüyorum.

Bizim branştan bi şey olmaz. BTY dersini öğrenci, veli, okul müdürü, ilçe mem, il mem ve bakanlık sallamadığı * pardon salladığı için bir o yana bir bu yana gideriz biz. Dirençli olamadık malesef ne meb e ne paraya. O yüzden BTR olmaya devam eden arkadaşların bir kez daha düşünmesini isterim. Alınmaca yok salla başını al maaşını derseniz lafım yok. İlla başınıza bir şeyler gelmesi lazım. 2. hatta 3. okula gidenler, İdareyle arasını sımsıcak tutmaya çalışanlar, Btr bile olmayıp okuldaki kapı kollarını tamir edenler... Zaten kapı kolu tamiri btr nin görevidir biliyoruz.

Ülkemizde "Bilişim Teknolojileri Öğretmeni" olmak zaten büsbütün hata hocam... O yaramızı hiç deşmeyin...

Unutanlara yada bilmeyenlere hatırlatma "Bizler öğretmeniz, tamirci değiliz". Devlettin başka hiç bir kurumunda "Sen bu bilgisayar işlerinden anlıyorsun, bundan sonra bu işlerle sen ilgileneceksin" mantığı yok. Yapmayın şunu !!! Bizler devletten büyük değiliz. Elimizde mi kalacak, ucundan tutsak ne olur vb. düşüncelere kesinlikle katılmıyorum. Devlet bunu bi şekilde çözmeli. Gerekirse ilçe bazlı MEB teknik servisler oluşturabilir. İşler uzamasın, öğrenci öğretmen mağdur olmasın diye kaçak windowslar programlar yüklüyoruz. İş değil bu.

Son düzenleme:
@nur4lk hocam..
Sözlerinde sonuna kadar haklısın...
Ama sen de meslek lisesinde olmayıp derslerin(seni sağlamda tutan en önemlisi de bu) + ekdersin olmasaydı bu kadar net, kesin konuşamazdın.
BTR'yi kabul eden herkesin bir hikayesi var. Ya yerim/yerlerim belli olsun, ya gezdiğime göre ekdersim olsun(biliyorum 18 saat meslek lisesi ekdersine göre çok az ama 0 ekdersten iyidir), ya borcumu bitireyim, ya belirsizlik karşısında yaptığım işin karşılığı olsun...
Hepimiz senin gibi meslek lisesi öğretmeni olma şansını yakalayabilseydik emin ol hepimiz ayyynı senin gibi düşünür, yazar ve davranırdık. Ama hayat bu... İnsan yapmam dediğini, şartlar öyle değişiyor ki, gün gelip yapabiliyor...
Bir olup güçlü 💪 olmak konusu da bir türlü olmuyor be hocam.. Başka branşları örnek gösterebilirsin, ama hiç bir branş bizim gibi çok çeşitli imkanları/durumları olan öğretmen grubunu barındırmıyor. Hepsi standart(örnek rehber öğretmenlik)
Bizim branş kadar çetrefilli, acayip bir branş yok. Biz düz değiliz, bir de olamayız.
Gerçek bu.

Bir olup güçlü 💪 olmak konusu da bir türlü olmuyor be hocam.
işte kilit nokta burası bence hocam. bu konuda sendikaların taşın altına elini sokup bu işi çözmesi gerekiyor bence.
ben en azından bu işlerin görevimiz olmadığı farkındalığının oluşmasını istiyorum. yeri geldiğinde "yapmıyorum, bu benim işim değil" diyebilsin zümredaşlar. bununla ilgili daha önce bu forumda konu da açtım.
birçoğu görevi zannediyor tüm söylenenleri maalesef. idare ne derse patron dedi misali koşturuyorlar. öyle müdürlerle çalıştım ki yönetmeliklerden bi haber. patron misali yönetiyor okulu. hiç birine ezdirmemeye çalıştım kendimi. "hadi len ordan müdürsen müdürlüğünü bil" diyebilmeliyiz haddini bilmeyen müdürlere. bu da haklarımızı bilmekten geçiyor.
Not : Umarım bir an önce tüm okulların başındaki torpilli müdürler gider ve yerlerine liyakat sahibi hak edenler gelir.

Son düzenleme:
Geri