Sizce Yeni Başbakan Kim Olur ?

Kodla Büyü
bu sitedeki anketlerdeki cb seçim anketi buranın ne kadar tutarsız ve yanlı olduğunu gösteriyor.. o yüzden siyasi konuların bu forumda bir geçerliliği yok maalesef. benim adayım davutoglu ve Mehmet ali şahin dir. mümkünse m. ali şahin. gül ve arıncın işi bitmiştir. gülü talep edenler paralelciler ve onların kuyruğuna takılanlardır. bence gülün işi mit müsteşarına savcıya ifadeye git dediği gün bitmiştir.

abdullah gül hariç diğer isimlerin hepsi tayyip erdoğandan izin almadan tuvalete bile gidemez. davutoğlu olma ihtimali yüksek muhtemlen abdullah gülü tasfiye edecekler. davutoğluyu yakından tanıyanlara sorun bakalım nasıl bir siyasetçi olduğunu hiç bir şey ekranda göründüğü gibi değil. bundan sonra seçilen başbakan sözde başbakan olacak sadece koltuk dolacak tayyip erdoğan hem cumhurbaşkanlığını hemde başbakanlığı yönetecek

Zaten 3 dönem kuralı nedeniyle birçogu eleniyor. Milletvekili olmadıkları için Gül, Kurtulmus ve Soylu da olamaz. Geriye zaten Davutoğlu kalıyor.

birde ne parti üst yönetimi nede alttaki üyeler bir lider olarak rte den başkasını düşünmüyor. herkes rte nin cb olmasını tek şartla kabul etti oda BAŞKANLIK sistemini getirip tekrar liderliği devralması şartıyla. sanırım bu nokta çoğu kişi(muhalifler) tarafından gözden kaçırılıyor. bugün rte tek başına parti kursa alacağı oy gene pek değişmeyecektir.

Tabiki Davutoğlu. Bize süslük değil açalışan bir başbakan lazım.ve ayrıca 3 dönemini dolduran herkesin mutlaka partiden uzaklaşması lazım başbakanın dediği gibi.Makamist mevkivist insanların ak partiden temizlenmesi gerekir.
Paralel yapıyla mücadele etmekten biraz dünya menfaati için korkan insanların temizlenmesi gerekir.Mutlaka Başbakanımızın seçtiği kişi ile devam edilmeli.
Dediğim gibi gül ,babacan hele arınç gibi insanlar partinin başına gelirse ak parti sona erer...

İnşaallah Sabri reyiz olacak... Başbakan olup İtalya ile sifir sorun politikasini başlatacak. Ardından İtalyan baharini başlatip' yaklasik 3, 5 milyon ferrarinin ülkemizde misafir edilmesini sağlayacak...

Sayın Recep Tayyip Erdoğandan önemli bir gelişme ( Resmi olmayan açıklama )

MKYK toplantısında Erdoğan, ‘Başbakan ve genel başkan kim olmalı’ sorusunu sordu. Abdullah Gül, Binali Yıldırım, Numan Kurtulmuş, Süleyman Soylu isimlerinin öne çıktığı listede Ahmet Davutoğlu birinci çıkıyor. Dolayısıyla Gül, Kurtulmuş, Soylu ihtimali kendiliğinden devre dışı kalıyor.

Milletvekilleriyle yapılan toplantılar yanında ayrıca genişletilmiş il başkanları toplantısı devam ediyor. Bu toplantıya il başkanlarının yanı sıra, belediye ve büyükşehir başkanları katılıyor. Burada da Ahmet Davutoğlu adının öne çıktığı iddia ediliyor.

Başbakan Erdoğan ‘emanetçi başbakan olmayacak’ sözü ve ‘üç dönem kuralının devam edeceği’ açıklaması dolayısıyla Bülent Arınç, Binali Yıldırım, Mehmet Ali Şahin isimleri de kendiliğinden elenmiş oluyor.

Kod:
http://www.haber7.com/partiler/haber/1190652-erdogan-basbakanlik-icin-onu-isaret-ediyor

Vay arkadaş ya sanki bir yerden düğmeye basmış gibi herkes Davutoğlu diyor, ne başarısı var bu Davutoğlu'nun, ne karizması var... Ak partide Davutoğlu'ndan çok çok iyi bir sürü adam var...

Kimin başbakan olacağının bir önemi yok, emirleri kimin vereceği belli. 7 yıldır Çankaya Köşkünde bulunan saksılardan tek farkı önüne geleni imzalamak olan Abdullah Gül sözde cumhurbaşkanı idi. Herşey bir yana IŞİD destekçisi olduğu apaçık ortada olan Davutoğlu'nun başbakan olması ülkem adına çok büyük bir ayıp olur. Diğerlerinin de zihniyet olarak bir farkı yok ama yaptığı son açıklamalarla IŞİD'i nerdeyse sevgi kelebeği gibi göstermeye çalışan Davutoğlu hem çok fena hem çok tehlikeli...

Ekonomiden anlayan ve para ile işkisi iyi olan birisi olmalı... Ak parti tabanı tarafından onay gören birisi olmalı... Bu anlattıklarıma uyan en mantıklı kişi Rıza Sarraf.

hakanotuken' Alıntı:
Ekonomiden anlayan ve para ile işkisi iyi olan birisi olmalı... Ak parti tabanı tarafından onay gören birisi olmalı... Bu anlattıklarıma uyan en mantıklı kişi Rıza Sarraf.
Ben de buna katiliyorum. Zaten nerdeyse cokecek olan ekonomiyi cari acigi kapatmak suretiyle duzelttigini beyan etti bu adam. Demekki keramet bu dangalakta. O kadar kelli gobekli bodur bakanlar kurulu calismis cabalamis cari acigi kurtaramamis bu cember sakalli ayinin oglu gelmis kurtarmis. E ne gerek var sandiga git oy kullan adam sec bi boka yarayan yok demek ki. Getirin bu iti ulkenin basina oldun bitsin.

Davutoğlu oldu ama neden oldu hiç anlamadım. Gerçekten anlamak istiyorum, bu adamın hangi başarısı var gerçekten merak ediyorum. İflas eden dış politikanın mimarı olarak bence hiç başarılı değildi, partide daha başarılı çok insan vardı bence.

hakanotuken' Alıntı:
Davutoğlu oldu ama neden oldu hiç anlamadım. Gerçekten anlamak istiyorum, bu adamın hangi başarısı var gerçekten merak ediyorum. İflas eden dış politikanın mimarı olarak bence hiç başarılı değildi, partide daha başarılı çok insan vardı bence.

davutoğlu geldiğinde biz komşu ülkelerle sıfır sorun oluşturacağız demişti. eh başarılı oldu diyelim(!)

A.DAVUTOĞLU:
"19. yy ideolojisi olan ulusçuluk Avrupa’da feodalite ile bölünmüş yapıları bir araya getirip ulus devletleri doğurdu.
Bizde ise tarihten gelmiş organik yapıları dağıtarak geçici ve suni karşıtlıklar ve kimlikler ortaya çıkardı. Hepimizin bu ayrıştırıcı kültürle hesaplaşma zamanı geldi."
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21483551.asp

soru önergesi:
http://www2.tbmm.gov.tr/d24/7/7-10908s.pdf

Bu sözler, açıkça, Milli Kurtuluş Savaşı ve Osmanlı hanedanını yıkma devrimiyle kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti’ne düşmanlığı ifade ediyor. Davutoğlu’nun bütün icraatına bu düşmanlık yön verdi. ABD’nin “memuru” olmayı kabul etmesinin kaynağında da bu düşmanlık var.

“ABD memurluğunu” Stratejik Derinlik kitabında şöyle teorileştirmiştir:
“Devletler uluslararası sistem içindeki konumları itibariyle stratejik ve taktik manevra kabiliyetlerine göre dört farklı kategoriye ayrılabilir: Süper devletler, büyük devletler, bölgesel güçler ve küçük devletler. (...) Bölgesel güçler ise stratejik ve taktik hesaplarında bir yandan süper güçlerin, diğer yandan büyük devletlerin parametrelerini göz önünde tutmaksızın politika oluşturamazlar. (...) Bu çatışma alanlarını dinamik bir diplomasi ile değerlendirebilen bölgesel güçler hem taktik esneklik alanlarını genişletme şansı elde edebilmekte, hem de uzun dönemde büyük devletler diplomasisinin bir unsuru olma yollarını açabilmektedirler”
(Stratejik Derinlik, s 74.)
Kendisi ABD’nin “unsuru” olduğunu itiraf ediyor.
http://www.aydinlikgazete.com/mansetler ... eronu.html

Geri