sizce şikayet etsem olurmu

Kodla Büyü

SiyahAdam

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulumda 30 saat bilgisayar dersi var fakat bana 20 saat bilgisayar 3 saat müzik dersi verilmiş 7 sınıfların seçmelisini ücretli bilgisayar ogretmenine vermişler..bunun bir sebebi de mudur yardımcısının oğlu oluşu sanırım..şimdilik sesimi çıkarmadım yeni geldiğim için ama kimseyi kırmadan nasıl bir yol izleyebilirim sizce

hocam önce uygun dille öğrencilerin benden daha fazla faydalanacağını düşünüyorum diye derslerini iste. Sonra olmazsa dilekçe yaz. Yine olmazsa ilçeye dilekçe yaz. yine olmazsa ile yaz. Peşini bırakma.

alenen usulsüzlük yapılmış hocam, derslerinizi istiyorsanız hemen dilekçeyle itiraz edin. Yönetmelikte bırakın aynı okulu, aynı belediye sınırları içinde ders saatini doldurmayan öğretmen varken ücretli öğretmen görevlendirilemez diye açık madde var.

Hocam hakkınızı şimdi aramazsanız sürekli olarak üzerinize gelinir.

Bence hakkınızı arayın. Önce neden böyle yaptıklarını sorun. Sonra da uygun olanın bu derslerin size verilmesi gerektiğidir diye de söyleyin.

branşınız dışındaki dersleri size isteğiniz dışında veremezler. bahsettiğiniz durumda bir usulsüzlük söz konusu. dilekçe ile başvurarak resmi bir cevap isteyin. bu tarz uygulamalara en başında dur demezseniz sonunda daha çok zarar gören siz olursunuz.

öyle sacma iş mi olur.. siz varken ücretli ogretmene dersmi verilir.kanunen de uygun değil zaten. bence itiraz edin sonu gelmez yoksa.

Ücretli öğretmen para kazansız, belki de devletim sigortasını yapsın, üç kuruş da parasını alsın, nasılsa o arada atanır yada iş bulur, boşa vakit geçmemiş olur, iyi iş. Helal olsun, devleti dolandırmanın değişik bir yolu, yıllardır değişen hiç birşey olmazmı bu ülkede. kul hakkı diye bir şey kime var bunların mantığına göre. yazık.

Bu şahsın gireceği ana ders hangisi hangi derse girmesi için gönderilmiş?

hımm. 30 saat ders. bir sınıf açılsa ya da yanlışlıkla müdürün eli kaysa ders saatini 32 yapsa okulda olur iki bt normu. eş durumundan falan biri gelirse ve ders saati tekrar 30'a düşerse hoooop. puanı küçük olan okuldan şut. çok mu kötü düşünüyorum? neler neler gördük ondan mı komplo teorileri üretir olduk acaba? puan iyi mi hocam?

öte yandan ben bt dersi varken müzik dersine benim girmemin uygun olmayacağını söylerdim. alan dışı dersler için ücreti nasıl hesaplıyorsunuz diye de sorar, en son ücretliyi de ne yalan söyleyeyim bağrıma basardım, angaryalar için sömürmelerine falan izin vermezdim.

olur mu öyle şey. öğretmenim haklı iken haksız duruma düşme , öfke kızgınlıkla bağırıp çağırıp hakkını arama.. yönetmeliği iyi oku sonra konuş müdürünle.. yoksa tepene hep binerler :sleep:

oğlunu başka okula göndersin. BTci olmayan okul mu yok! öğrenciler de evlat değil mi, tecrübeli BTci dururken kendi oğluna vermek olur mu hiç :!:

SiyahAdam' Alıntı:
Teşekkürler Değerli görüşleriniz için yarın konuşacam bir şekilde

hocam kimseyi kırmadan diye bişey yok... ya sen kırılacaksın ya da hakkını arayacaksın. hak ararken mecburen birilerini kaşırsın, napacan

mnn' Alıntı:
olur mu öyle şey. öğretmenim haklı iken haksız duruma düşme , öfke kızgınlıkla bağırıp çağırıp hakkını arama.. yönetmeliği iyi oku sonra konuş müdürünle.. yoksa tepene hep binerler :sleep:
hocam yönetmelik derki maaş + zorunlu 6 saat ekders der.
sana belki de bunu söylerler ancak, kadrolu olduğun için ve ben sadece zorunlu 6 saate girmek istiyorum diye dilekçe vermediğin için 30 saate girersin. Aksini yapan adamla konuşursun olmazsa bir üst amire durumu izah edersin, zaten hemen arayıp kulağını çekerler devleti zarara uğratmaktan.

Önce sendikaya git. Tanıdığın bir velinin ağzından Bimer'e şikayet et.
Hakkınız aramassan yerler hocam... kötü olacaksanız kötü olun...şüpheli bir şey ile yok. Adam resmen şrfszlk yapmış.

Not: asla hakaret veya ima içeren cümleler kurmayın, yazmayın. Haklı iken haksız duruma düşmeyin. Kanun, yönetmelik ve yönergelerden dem vurun. Bir derse önce asıl/kadrolu öğretmeninin girmesi gerektiğini söyleyin.

Geri