Siz olsanız hangisini alırdınız..????

Kodla Büyü
hocam arabaların hepsi birbirinden iyi. ama öne çıkan opel. sonra dersen seat veya toyota. hangisini alırsan hayırlı olsun. Allah kazasız kullandırsın.

Auris
Fiesta
Jazz

Sıralamam bu şekilde olurdu. Fiesta düşünürseniz başka alternatiflere yönelebilirsiniz.

bilisim_09' Alıntı:
hocam arabaların hepsi birbirinden iyi. ama öne çıkan opel. sonra dersen seat veya toyota. hangisini alırsan hayırlı olsun. Allah kazasız kullandırsın.

evet bu modeller özel seçimlerim :)

Şasi noyu sorgulatmadan kesinlikle alma da hangisini alırsan al hocam polonun fiyat uygunmuş son gelen zamlardan sonra..

hbasdereli' Alıntı:
Şasi noyu sorgulatmadan kesinlikle alma da hangisini alırsan al hocam polonun fiyat uygunmuş son gelen zamlardan sonra..

polo dıştan harika ama içi çok boş acaba fiestamı alsam diye düşünüyorum ama oda baya küçük ya

Bugun jetta dsg sanzuman kullandim 2011 model ve tek kelimeyle hayran kaldim diger arabalarin hepsi gozumden dustu...

by_katliam' Alıntı:
kaybil' Alıntı:
Bugun jetta dsg sanzuman kullandim 2011 model ve tek kelimeyle hayran kaldim diger arabalarin hepsi gozumden dustu...
bende skoda rapid (yeni çıktı) i test ettim dizelini baya beğendim..

Evet kasasi benimde hosuma gitti hocam ama tercihim octavia olurdu yinede tam jetta ayarinda :)

by_katliam' Alıntı:
bunların hepsi küçük,evliysen hele çocukda varsa hiç birini alma,git sedan bi araç al

eşimde kullanacak henüz küçük bir aileyiz o yüzden büyük araba kullanamaz diye b segmenti bakıyorum

kaybil' Alıntı:
by_katliam' Alıntı:
kaybil' Alıntı:
bende skoda rapid (yeni çıktı) i test ettim dizelini baya beğendim..

Evet kasasi benimde hosuma gitti hocam ama tercihim octavia olurdu yinede tam jetta ayarinda :)
orası öle para olsa sıfır octavia kaçmaz,ama rapid de parasına göre fena değil hani,fırsat bulursanız bi test sürüşü yapın derim :)

hocam sanırım en fazla 30.000 tl'niz var ve ondan fazla vermek istemiyorsunuz. bence ya polo ya da fabia. ikiside aynı fabrikanın ürünü ve çok güzel arabalar. şimdiden hayırlı olsun :)

gknerdogan' Alıntı:
hocam sanırım en fazla 30.000 tl'niz var ve ondan fazla vermek istemiyorsunuz. bence ya polo ya da fabia. ikiside aynı fabrikanın ürünü ve çok güzel arabalar. şimdiden hayırlı olsun :)

doğru tespit :)

Arabalatin b segmenti ve 30.000 lira olmasindan baska kriteriniz yok hocam. Bence birkac tane daha olmali. Yakkt tuketiminden, doluluguna, vitesten, renge, bagaja birkac seyi belirleyin daha kolay tercih yaparsiniz. Ne bileyim sadece tipi onemliyse bile tercih degisir. Bunlari belirleyin o zaman isiniz daha kolay olur.

her_dem' Alıntı:
Arabalatin b segmenti ve 30.000 lira olmasindan baska kriteriniz yok hocam. Bence birkac tane daha olmali. Yakkt tuketiminden, doluluguna, vitesten, renge, bagaja birkac seyi belirleyin daha kolay tercih yaparsiniz. Ne bileyim sadece tipi onemliyse bile tercih degisir. Bunlari belirleyin o zaman isiniz daha kolay olur.

benim tercihim polo veya fiesta ben sizin tercihiniz ne olurdu onu merak ediyorum

birader geçen hafta renault modüs aldım 2006 model 1.4 16v 100 beygir 4 hava yastığı abs klima, tipi hoşuna gitmez belki ama fiyatıda uygun 18.000 tl .senin gösterdiğin arabalardan aşağı değil özellik olarak gerek yok bence 30.000 tl verme arabaya, arabaya 30bin verilmez....bence tabi hiçbir arabaya 30-40bin verilmez....heleki araba için kredi hayatta çekilmez!

erden60' Alıntı:
birader geçen hafta renault modüs aldım 2006 model 1.4 16v 100 beygir 4 hava yastığı abs klima, tipi hoşuna gitmez belki ama fiyatıda uygun 18.000 tl .senin gösterdiğin arabalardan aşağı değil özellik olarak gerek yok bence 30.000 tl verme arabaya, arabaya 30bin verilmez....bence tabi hiçbir arabaya 30-40bin verilmez....heleki araba için kredi hayatta çekilmez!
anlayış farkı işte bu olsa gerek..
valla param olursa 40-50 de veririm,benim mantığımda hayatta reno almam heleki adı sanı bilinmeyen bi modelini hiç almam..
benim bindiğim araç biraz at gibi rahat olmalı eşek gibi anırmamalı..bu da benim anlayışım :puhaha:

Tercih benzinli motorlar olduğu için ve genişlik bakımındanda özellikle bagaj genişliği sedanı aratmayacak bir araç olması sebebiyle honda jazz derim. Sanırım aralarında tek cam tavanlı olanı o.

Auris hen büyük diğerlerine göre hemde tüp takarsan çok ekonomik ve güçlü olur. Diğerleri tüpte auris kadar başarılı olmayabilirler.
polo
fiesta
corsa
i 20
punto (belki)
diğerlerini unut
ikinci el değerleri, parçaları ,servisi, yakıtları yukarıdakileriler için bilindik ama diğer markarar çok bilinmiyor.

ibiza tercihim olurdu benim. pola düşünüyorum demişsin hocam seat da vw gurubuna ait, vw kalitesini hissedersin. ve aynı parayala polo dan çok daha dolu bir araç alırsın.

308 ve Auris C Sınıfı diğerleri B Sınıfı. 308 daha geniş duruyor. Ama kendi sınıfında Jazz genişlik ve yakıt ekonomisinde iyidir. 308 ile Auris şehir içinde 100 kmde 9-11 lt arası yakarken Jazz 6-8 lt arasında yakacaktır. Tamamen ne istediğinize bağlı.

Auris:
Uzunluk 4220 mm
Genişlik 1760
Yükseklik 1515
Bagaj Genişliği 350 lt
Şehir İçi: 9
Şehir Dışı: 6

308
Uzunluk 4276 mm (+)
Genişlik 1815 (+)
Yükseklik 1498
Bagaj Genişliği 430 lt (+)