Siviliz İteatsiziz Serbest Kıyafetliyiz

Kodla Büyü
Sultanbeyli Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulunda başörtüsü ile derse giren Şehri Küçük’ün, okul müdürü tarafından, öğrencilerin ortasında rencide edilerek zorla dersten çıkartılarak görevine son verilen öğretmen Velilerin ve kamuoyunun tepkisi üzerine geri adım attı ve öğretmen görevine iade edildi.

'Yani başörtülü kadın, cumhurbaşkanı eşi, başbakan eşi, milletvekili eşi, memur eşi olabilir. Ama bu örtüsüyle bunların kendisi olamaz. Eğitim, çalışma ve siyaset hakkı kutsaldır. Ama bu, başörtülü kadına yasaklanmıştır. Halbuki, biz 80 yıl önce kadına seçme seçilme hakkını vermişiz. Bugün ne giyeceğine karışma hakkını kendimizde görüyoruz. Bu ucube yönetmelikten kurtulmak istiyoruz. Bu millet, 12 Eylül 2010 referandumunda anayasa değişikliği yapmıştır. Şimdi bu anayasal ve yasal dayanağı olmayan yönetmeliğin kaldırılmasını istiyoruz.'

sendikaların her yaptığı savunmak elbette yanlıştır. takım tutar gibi sendika desteklenmez. serbest kıyafet uygulamasından ek ödemeye geçilmiş. ek ödeme konusunda elbette sendika yeterli tepkiyi vermedi ama bu konu başka, özgürlük için bu durum desteklenmeli. hükümet seçime kadar bu işi götürür, hemen yasa çıkarmak elinde ama biraz daha oy alması lazım bu konudan. hükümet oy almasın diye bu konuyu desteklememek olmaz bence. elimizi vicdanımıza koyup sendikalarımızın doğru yaptıklarını desteklemeli, yanlış yaptıklarını söylemeliyiz. hangi sendikanın her yaptığı doğru ki? elbette şu anda eğitim bir sen iktidara yakın olduğu için kaypak adam çok fazla ancak yarın öbür gün iktidar değiştiğinde aynı adamlar sizlerin sendikanıza geçecek bunu unutmayın ;)

ben aynı sendikadan olsam da bu tarz eylemlerin gereksiz olduğu kanısındayım.
üstelik 18 Mart gibi bir günde ne gerek var başka gün yap.birde geçen sene mayıs ayında nerde idi bu millet ?
sen 1600 lira maaş alırken yeni başlayan bir veteriner 2900 maaş alıyor ?
ayranı yok içmeye tahteravanla gider ....
Baş örtüsü tamam ona sözüm yok ama serbest gelmeyi aç karnını doyurmaya tercih edenlerin aklına şaşırıyorum :!:
Asıl özgürlüğün maaşlarımızın artınca başlayacağı kanısındayım :D

s_kajmeran' Alıntı:
Ve bu serbestçi arkadaşlara sormak istediğim bişey var.

Ben (Elhamdülillah Müslümanım) serbest kıyafet olunca yahudiyim ve kipa takacağım sakalımı uzatıp derse gireceğim desem ve bulunduğum yerde beni linç ettiklerinde özgürlük havarisi kesilecekler mi?

Allah rızası için doğruyu söyleyin, "O gün ben (veya bir başkası) bu eylemden dolayı provokatörmü olacak dinini yaşayan mı?"

Veya kendi çocuklarının dersine bu şekilde girmeme kaçı müsaade edecek?

Demokrasiyi istiyorsak bunlara hazırlıklı olmalıyız, haa değilse başörtüsü serbestliği konusunda, insanlık onuru konusunda aynaya dönüp ben yalancıyım deyin!
Kardeşim sapla samanı karıştırmışsın bence..
Evet özgürlük herkese.. Herkes istediği dine inanıp gereklerini yerine getirebilir..
Kipa da takabilirsin sakalını da uzatma özgürlüğün var..
Şimdi sen yahudisin diyelim ki kipa takmadın diyelim ki derse girsen yine yahudiliği çocuklaraımıza empoze edebilirsin değil mi?
İşte önemli olan ne giyindiğin değil...
Kafanın içi önemli olan..

palyaco' Alıntı:
Sultanbeyli Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulunda başörtüsü ile derse giren Şehri Küçük’ün, okul müdürü tarafından, öğrencilerin ortasında rencide edilerek zorla dersten çıkartılarak görevine son verilen öğretmen Velilerin ve kamuoyunun tepkisi üzerine geri adım attı ve öğretmen görevine iade edildi.

Hangi okul müdürünün öğretmenin görevine son verme yetkisi var. Palavra bunlar.
Bu memur sen memurların ücret pazarlığında memuru satan memur sen değilmi.
Şİmdi neyin peşinde?

mrtcmhr_13' Alıntı:
ben aynı sendikadan olsam da bu tarz eylemlerin gereksiz olduğu kanısındayım.
üstelik 18 Mart gibi bir günde ne gerek var başka gün yap.birde geçen sene mayıs ayında nerde idi bu millet ?
sen 1600 lira maaş alırken yeni başlayan bir veteriner 2900 maaş alıyor ?
ayranı yok içmeye tahteravanla gider ....
Baş örtüsü tamam ona sözüm yok ama serbest gelmeyi aç karnını doyurmaya tercih edenlerin aklına şaşırıyorum :!:
Asıl özgürlüğün maaşlarımızın artınca başlayacağı kanısındayım :D
:+1:

cekgul' Alıntı:
palyaco' Alıntı:

Hangi okul müdürünün öğretmenin görevine son verme yetkisi var. Palavra bunlar.
Bu memur sen memurların ücret pazarlığında memuru satan memur sen değilmi.
Şİmdi neyin peşinde?
:+1:

serkanozen1' Alıntı:
12 milyon 300 bin imzanın arkasında duruyor, kararlılığımızın devamı olarak 18 mart'tan itibaren memur-sen yönetim kurulu kararı gereği ış yerlerine serbest kıyafetle gidiyoruz. Desteklerinizi bekliyoruz...
büyüklere masallar,
küçüklere gerçekler!...

herkese iyi uykular!...

bildiğim kadarı ile bir sendikanın aldığı karara diğer sendika üyeleri de destek verebiliyor. birde çok uzatmışsınız. giyerim kotumu, takarım yaka kartımı bakarım keyfime :)

Bence herhangi birşey elde edememiş bir sendikanın kendi tabanı için, kendini tatmin etme çabası..
Çok sürmez başbakan zaten serbest olsun diyecektir zaten, en azından türban serbest olsun der.
bunlarda, bunu bildiği için biz yaptık diyecekler.
Öğretmene saygı vs. sıfıra inerken sus otur. Zamlarda sus otur. Sonra ortaya çık.
Sendikacılık hiç yapmam, ama tribünlere oynadıkları açık.
toplumun gözünde sıfıra indirilmiş itibarla, ne giyersen giy birşey değişmez.

s_kajmeran' Alıntı:
enestar' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:

Ben (Elhamdülillah Müslümanım) serbest kıyafet olunca yahudiyim ve kipa takacağım sakalımı uzatıp derse gireceğim desem ve bulunduğum yerde beni linç ettiklerinde özgürlük havarisi kesilecekler mi?

Allah rızası için doğruyu söyleyin, "O gün ben (veya bir başkası) bu eylemden dolayı provokatörmü olacak dinini yaşayan mı?"

Demokrasiyi istiyorsak bunlara hazırlıklı olmalıyız, haa değilse başörtüsü serbestliği konusunda, insanlık onuru konusunda aynaya dönüp ben yalancıyım deyin!

Hocam farz ile sünneti birbirini karıştırma. Yahudi kipa takabilir. Ama takmazsa kendi dininin emrini çiğnemiş, günaha girmiş olmaz. Müslüman için de namaz takkesi takmazsa bırak dışarda dolaşmayı namazda bile ulemanın büyük çoğunluğunca sıkıntı olmaz. Kısaca günah işlemiş olmaz.

Ama başörtüsü dinin emridir. Gereğidir. Yapmayan dinden çıkmaz ama günah işlemiş olur. İnkar eden gereksizdir diyen Allahın emrine muhalefet edip inkar ettiği için dinden çıkmakla karşı kaşıyadır.

Kısaca olay basit bir takkeye indirilemez bence.

Ayrıca zamanlama konusuna gelinecek olursa bu imza kampanyası dün başlatılmadı arkadaşlar. Aylar önce başladı ve Şubat ayın sonunda imzaların sunulacağı, Martta eyleme dönüşeceği yine aylar öncesinde açıklandı. Eminim eğer şu anda farklı gündemler var diye planlar değiştirilse idi, gündem saptırılıyor diyen arkadaşlar bu sefer de döner: HANİ NE OLDU, NEREDELER derdi.

Hocam sizin farz sınırınızı kim koyuyor, bazı islam alimleri başörtüsünü farz kılıyor dediğiniz ayetleri arap dili terminolojisiyle, kuranın dil yapısıyla "göğüsleri kapatın" olarak yorumluyor?

Ben yahudi olayım ben bu şekildeki bir ayetin varlığından dolayı farklı bir mezhep yapısı diyeyim ona inanıyorum ve bence farz ve böyle girmek istiyorum. Yani farz olan bu tarz absürt bişeyle okula geleyim;

Sorunun amacını çarpıtmadan; bana destek olur musunuz?

"O gün ben (veya bir başkası) bu eylemden dolayı provokatörmü olurum dinini yaşayan mı?"

Veya kendi çocuklarının dersine bu şekilde girmeme müsaade edilecek mi?

:++: Tebrikler, olay budur.

enestar' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:
enestar' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:

Hocam farz ile sünneti birbirini karıştırma. Yahudi kipa takabilir. Ama takmazsa kendi dininin emrini çiğnemiş, günaha girmiş olmaz. Müslüman için de namaz takkesi takmazsa bırak dışarda dolaşmayı namazda bile ulemanın büyük çoğunluğunca sıkıntı olmaz. Kısaca günah işlemiş olmaz.

Ama başörtüsü dinin emridir. Gereğidir. Yapmayan dinden çıkmaz ama günah işlemiş olur. İnkar eden gereksizdir diyen Allahın emrine muhalefet edip inkar ettiği için dinden çıkmakla karşı kaşıyadır.

Kısaca olay basit bir takkeye indirilemez bence.

Ayrıca zamanlama konusuna gelinecek olursa bu imza kampanyası dün başlatılmadı arkadaşlar. Aylar önce başladı ve Şubat ayın sonunda imzaların sunulacağı, Martta eyleme dönüşeceği yine aylar öncesinde açıklandı. Eminim eğer şu anda farklı gündemler var diye planlar değiştirilse idi, gündem saptırılıyor diyen arkadaşlar bu sefer de döner: HANİ NE OLDU, NEREDELER derdi.

Hocam sizin farz sınırınızı kim koyuyor, bazı islam alimleri başörtüsünü farz kılıyor dediğiniz ayetleri arap dili terminolojisiyle, kuranın dil yapısıyla "göğüsleri kapatın" olarak yorumluyor?

Ben yahudi olayım ben bu şekildeki bir ayetin varlığından dolayı farklı bir mezhep yapısı diyeyim ona inanıyorum ve bence farz ve böyle girmek istiyorum. Yani farz olan bu tarz absürt bişeyle okula geleyim;

Sorunun amacını çarpıtmadan; bana destek olur musunuz?

"O gün ben (veya bir başkası) bu eylemden dolayı provokatörmü olurum dinini yaşayan mı?"

Veya kendi çocuklarının dersine bu şekilde girmeme müsaade edilecek mi?

http://kuran.diyanet.gov.tr/Kuran.aspx#24:31

Üst sınırını değil alt sınırın minimumunu çizmiş.

Hocam din ile ilgili ben kimseye bişi anlatamam. Arayın diyaneti sorun sonra konuşalım. Yok benim dinim başka derseniz yine, o zaman zaten abese iştigal konumundasınız.

Enestar, soruyu cevaplamamışsınız. :-1:

okullara ve devlet kurumlarina cuppeli sarıkli tiplerin gelmesi yakındır. ama umurumda değil artık kim ne yaparsa yapsın serbest olsun. bıktım bu yalakalardan.

only61' Alıntı:
okullara ve devlet kurumlarina cuppeli sarıkli tiplerin gelmesi yakındır. ama umurumda değil artık kim ne yaparsa yapsın serbest olsun. bıktım bu yalakalardan.
Hocam sana çok dadanmak istemiyorum ama beni kışkırtıyorsun :)
Cübbe ve sarığı son nokta olarak mı görüyorsun?
"oldu olacak robokop elbisesiyle gelisin" türünden birşey mi?
O bahsettiğiniz giyim tarzı bu coğrafyanın bir gerçeğidir.
1000 yıl anadolunun kıraç toprağını yalın ayaklarıyla cübbeli ve sarıklı insanlar tepelediler.
Son 70 yıldır ortalıkta pek gözükmeyince sizin için "Aaa! böyleleri de varmıymış" gibi tepki verilmesi normaldir.
Not: Cübbeli ve sarıklı değilim. Tanıdığım kimse de yok.
İleride "moda" olursa belki düşünebilirim :)
Donna Karan, Dolge Gabbana, Luis Vitton, Emporio Armani bu işe bir el atsın hepinizin hoşuna gidecek...
Çarığı da Prada'ya havale ediyorum. :)

Bir ada vardı adı aklıma gelmedi, son zamanlarda mangal partilerimi ne yapılıyormuş, tv'ler çıldırmışçasına oradan haber var, haber gönderilecek, bildiri yayınlanacak diye haberler yapıyor davul zornayla yada kaval-flütle, daha az önce izledim, geç oldu ya aklımda tutamadım, aklıma gelmedi birden unuttum neydi o adanın adı(!)
Meclis, gündem, Oyla, onayla. BİTTİ.... sivil'e de gerek yok, resmi'ye de. Saygılar. Allah rahatlık versin.

Farklı siyasi görüşe ve inanca sahip olup ta bu konuya özgürlük çerçevesinden bakan ve destek veren arkadaşlara sonsuz teşekkürler.
Eşim başı kapalı ve derslere başını açarak girmek zorunda bizim için büyük bir sorun ve eşim işi bırakmayı dahi düşünür duruma gelmişti.Yani o kadar çağdışı ilkel bir uygulama ki sanki eşimin başından o örtüyü alınca bütün duygu ve düşüncleri formatlanacak zannediyorlar.
İNSALLAH sonu hayırlı olur.
bu arada okula kotla gideceğim 18 mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü programını da ben yaapcağım.SAKAL DA BIRAKABİLİYORMUYUZ ACABA bırakmak istiyorum. bize gelen mesajda serbest kıyafet giyiniyoruz diyor. yani kılık kısmında da özgürmüyüz acep bilen bi arkadaş varsa Cevap yazabilir mi?

şu only61 kodlu vatandaş seni cübbeli sarıklılar kovalasın emi neden rahatsız oldun senin gibi yobazları çağdışı kalmış demokrasi yoksunlarını nasıl da konuşturuyorlar böyle... gerçi konuş herkes düşüncesini özgürce açıklamalı ama aşağılamadan ...yoksa misliyle cevap hak doğar...

ya bırakın allah aşkına.daha ne kadar bu başörtüsü konusunu kaşıyacaksınız.öğretmenlik ayaklar altında gezerken siz ve sendikanız neredeydiniz.hala da nerelerdesiniz.ülkede eğitim diye birşey kalmamış hala nelerle uğraşıyorsunuz.sen başörtülü ben sakallı derse girince herşey düzelecek mi...

endorfinnn' Alıntı:
srknkkc' Alıntı:
ulan hayatnz yalan dolan
:) yok mu artıran...

kardeşim taraftar gibi sendika parti ayağı yapmayın insanların özgürlüğü için verdiği bir mücadele bu ister katıl katılma müslüman mahallesinde salyangoz satılsa gıkınızı çıkartmazsınız müslüman hakkı için çırpınsa konuşmaya başlarsınız. bunun adı çekememezliktir müslümansanız katılın destek verin değilseniz salyangoza devam....

hakand77' Alıntı:
ya bırakın allah aşkına.daha ne kadar bu başörtüsü konusunu kaşıyacaksınız.öğretmenlik ayaklar altında gezerken siz ve sendikanız neredeydiniz.hala da nerelerdesiniz.ülkede eğitim diye birşey kalmamış hala nelerle uğraşıyorsunuz.sen başörtülü ben sakallı derse girince herşey düzelecek mi...

kardeşim bu zihniyetle bir yere varılmaz öğretmenlik evet ayaklar altında rezil kepaze olduk bu hükümet yaptı. Cezasını çekecek
burda insanlara yıllardan beri çektirlien bir eziyet var derdimiz o dert bu kardeşim kaşımaya gerek yok yıllardır sıkıntısını çekiyoruz ve hala devam ediyor. Eğer az buçuk vicdan sahibi iseniz dini duygularınız varsa destek çıkarsınız bunun sendika ile hiç bir alakası yok burda eğitimsenli türk eğitimsenli arkadaşlarda destek veriyor keşke tüm sendikalar birlikte hareket etseydi tek bir sendikanın adı geçmeseydi ama durum bu ne yani eğitim birsen başlattı ddiye mi karşı çıkalım yoksa dinimizin bir gereği diin vicdan özgürlğü gereği diyerek destekmi çıkalım

Şunu hala niye anlamıyorsunuz? Tepkimiz başörtüsüne değil. Tepkimiz yalakalık yapan sendikaya. Ek ödeme zamanında neden imza toplamadınız eylem kararı almadınız? Özlük haklarına neden imza toplamadınız eylem kararı almadınız? Öğretmenler çalışmıyor, diğer memurlarla kıyaslanıp aldıkları parayı haketmiyorlar denildiğinde nerdeydiniz? Öğretmenlik ayaklar altına alınırken neden sesiniz çıkmıyordu? Bırakın insanları kandırmayı artık. Ben sizin samimiyetinize zerre kadar inanmiyorum..

kardeş o anlattıkların başka konular şu an başlık itibariyle muhabbet başörtüsü .sölediklerinde haklısın ama bu başlık altında dillendirmene gerek yok git yeni bir konu aç ordan muhabbet ederiz.

zafer_can' Alıntı:
Şunu hala niye anlamıyorsunuz? Tepkimiz başörtüsüne değil. Tepkimiz yalakalık yapan sendikaya. Ek ödeme zamanında neden imza toplamadınız eylem kararı almadınız? Özlük haklarına neden imza toplamadınız eylem kararı almadınız? Öğretmenler çalışmıyor, diğer memurlarla kıyaslanıp aldıkları parayı haketmiyorlar denildiğinde nerdeydiniz? Öğretmenlik ayaklar altına alınırken neden sesiniz çıkmıyordu? Bırakın insanları kandırmayı artık. Ben sizin samimiyetinize zerre kadar inanmiyorum..
:+1: :+1: :+1:

Geri