siteye video ekleme?

Kodla Büyü

aynursengun

Site Gezgini
Sayın hocalarım, siteye video eklemek istiyorum, mp4 formatında telefonla çekilmiş bir görüntü.
İçerik ekle bölümünde tümleşik medya ekleme yeri var . fakat videoyu da resimler gibi önce galeriye mi ekleyeceğiz?
ekleyeceksek nereye nasıl ekleyeceğiz. çünkü dosya url si soruyor.

yardımcı olabilir misiniz?

Yardımcı olan olmadı ama sonun da başarabildim.
şimdi başka bir sorun var .

videolar otomatik olarak başlıyo kontrol edilemiyo bunu nasıl kontrol edilebilir halde siteye atacağız

olmadı hocam
hiç bi değişiklik olmadı .
ben eklediğim videolarım kontrol butonlarıyla birlikte eklensin istemiştim. durdurup başlatabileceğim şekilde yani

bu tümleşik video ekledikten sonra kaynağında düzenleme yapıyorum ama kaydolmuyo yapılan değişiklikler
o nedenle autoplay="false" çalışmıyo sanırım.

napcam şimdi.

Arkadaşlar video eklemek için google drive kullanmanızı tavsiye ediyorum . Meb tarafından herhangi bir engellemesi de yok. Viidomu google drive ekledikten sonra google drive iframe kodları veriyor. bu kodları içerik oluştururken HTML kodlarına yapıştırıyorum gayet de güzel oluyor. yalnız ben eklerken videoyu flv formatına çevirdim daha az yer kaplıyor.

http://3martortaokulu.meb.k12.tr site adresim. galeriden video galeriye girin örnek bir video var Google Drive'dan ekledim.

pala6116' Alıntı:
Arkadaşlar video eklemek için google drive kullanmanızı tavsiye ediyorum . Meb tarafından herhangi bir engellemesi de yok. Viidomu google drive ekledikten sonra google drive iframe kodları veriyor. bu kodları içerik oluştururken HTML kodlarına yapıştırıyorum gayet de güzel oluyor. yalnız ben eklerken videoyu flv formatına çevirdim daha az yer kaplıyor.

http://3martortaokulu.meb.k12.tr site adresim. galeriden video galeriye girin örnek bir video var Google Drive'dan ekledim.[/quo

Hocam dediğiniz şekilde google drive ile yaptım ama.Benim bilgisayarımda izliyorum başka bilgisayardan görünmüyor.

Hocam en garanti yol videonuzu youtube a yükleyin veya eğitim içerikli ise ebaya yükleyin. Youtube da Paylaş - Ekle yollarını takip ederek embed kodlarını kopyalayıp sitenizde içerik eklerken yazım alanı butonlarından HTML seçin ve yapıştırın. Ben 6 video ekledim ve sorunsuz güzel çalışıyor..

pala6116' Alıntı:

http://3martortaokulu.meb.k12.tr site adresim. galeriden video galeriye girin örnek bir video var Google Drive'dan ekledim.

Hocam Google Drive'a eklediğiniz videoların halen çalışıp çalışmadığına en son ne zaman baktınız? :scared: Ben dünden beri uğraşıyorum, paylaşım ayarları falan hepsi normal, embed kodunu da giriyorum ama eklediğim video sınırsız internet kullanırken görünüyor ama aynı bilgisayarı Fatih hattına taktığımda izlenmiyor. Bunu da yasaklamışlar! Bu forumu takip edip karşı önlem alıyorlar. Google Drive mevzusu başka bir konuda da açılmıştı, sanırım oradan gördüler.

Bu arada embed kodunu bulamayan arkadaşlar: videonuzun tam linkini bir yere kopyalayın ve GD oturumunuzu kapatarak linki açın. Sol üst köşede çıkacak Dosya menüsünün altında embed kodunu bulacaksınız.

adrenaline' Alıntı:
Youtubeden şaşmam. Bütün videolarımı oraya upload ediyorum ordan iframe koduyla gömüyorum.

Ah bir de okuldan açılsa. :-1: Mesele zaten MEB engelini aşan bir video sitesi bulmak...

ben 50 mb bi video yüklemeye çalıştım bi türlü yükenmedi bende vaz geçtim artık 50 mb çok geldi de yüklene medi acaba

caya' Alıntı:
ben 50 mb bi video yüklemeye çalıştım bi türlü yükenmedi bende vaz geçtim artık 50 mb çok geldi de yüklene medi acaba
Sayın Hocam,

Panele 7 MB üstü video yüklenememektedir. Hatta 6,5 üstü. O yüzden fazla uğraşmaya gerek yok.

İyi çalışmalar.

Geri