site anasayfa duyuru

Kodla Büyü

110607

Aktif Üye
arkadaşlar yeniyim hoş görün,sitenin anasayfasındaki duyurular aşağıdan yukarı doğru kayıyodu,hepsini sildim yeni şeyler yazmak için ama artık kayma olmuyo nasıl düzeltirim.teşekkürler.

hocam marquee komutunu kullanacaksın. dreameweaverde kod bölümüne geç, kayan yazıyı eklemek istediğin yere gel.

Kod:
<marquee direction="up"> Buraya kayan yazını ekle </marquee>

yukarıdaki kodları ekle, aradaki yazıyı sil istediğin duyuruları ekle, ama sadece buraya kayan yazını ekle kısmını değiştir. etiketler kalsın. Üzerine gelince durmasını falanda istiyorsan marquee nin diğer paremetrelerini googleden bulman lazım. ama kullanacağın ana etiket bu şekilde olacak.

çok sağol arkadaşım ama bişey anlamadım,bişeyler denedim ama sayfa iyce yamuldu.bunun daha anlaşılır bi yolu yok mu acaba

<marquee direction="up"> Buraya kayan yazını ekle </marquee> buraya istediğini yaz .......

110607' Alıntı:
çok sağol arkadaşım ama bişey anlamadım,bişeyler denedim ama sayfa iyce yamuldu.bunun daha anlaşılır bi yolu yok mu acaba

hocam anladığım kadarıylaa html konusunda çok fazla bilginiz yok. Nacizane önerim bence html komutları ile basit bir site yapmaya çalışın, 1 hafta buna zaman ayırın. Sonra mevcut siteye devam edersiniz. Böylece bahsettiğimiz komutun kullanımının ne kadar kolay olduğunu anlarsınız :)

Geri