Sistre mi? Lamine parke mi?

Kodla Büyü

BaRBaRYaN

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
evin zemini şu anda eski balık sırtı parkelerden ve çiziklerden dolayı kötü görünüyor önümde 2 alternatif var
1. Sistre
2. Lamine parke
Fikri olan, yakın zamanda zemin döşemesi yaptıran arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim.
..
- ucuz ve içinde pvc olan limant parke asla düşünmüyorum.
..
Lamine parkelerde marka ve özelliklerine göre değişebiliyor ama tamamen ahşap ve sağlıklı olmaları benim için son derece önemli.

hocam odalar lamine hol vb. yerler granit olsa iyi olur, sistre artık eskilerde kaldı lamineye karşı bir avantajı var mı bilmiyorum, bizde yer yapılırken hiç konuşulmadı bile

hocam kesinlikle sistre cila attır. benim kiraladığım ev de kötü idi parkeler evsahibi bi sistre cila yaptırdı mis gibi oldu. Kalite olarak da laminatla karşılaştırılmaz bile eski tip parke. Laminat ucuza kaçmak bence ve sağdan soldan şişme yapabiliyor.

BaRBaRYaN' Alıntı:
evin zemini şu anda eski balık sırtı parkelerden ve çiziklerden dolayı kötü görünüyor önümde 2 alternatif var
1. Sistre
2. Lamine parke
Fikri olan, yakın zamanda zemin döşemesi yaptıran arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim.
..
..
Lamine parkelerde marka ve özelliklerine göre değişebiliyor ama tamamen ahşap ve sağlıklı olmaları benim için son derece önemli.
Bir yerden ev mi aldın haberimiz olmadı daha :)

tturkmen' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
1. Sistre
2. Lamine parke
..
..

selam turan hocam oturduğum evi aldım. daha doğrusu 10 yıllık borç aldım sayılır :D
seferzafer' Alıntı:
hocam kesinlikle sistre cila attır. benim kiraladığım ev de kötü idi parkeler evsahibi bi sistre cila yaptırdı mis gibi oldu. Kalite olarak da laminatla karşılaştırılmaz bile eski tip parke. Laminat ucuza kaçmak bence ve sağdan soldan şişme yapabiliyor.
hocam zaten mesajımı incelerseniz LAMİNANT İSTEMİYORUM diye yazdım. Lamine parkelerde eski tip parkeler gibi TAMAMEN AĞAÇ ve içinde pvc vb. zararlı maddeler yok. lamine parkeler de sistre olabiliyor. yani eksiği yok fazlası var (sudan etkilenmeme, uv ye dayanıklı, zor çizilme vb..)

tabi bu fazlalığın bedeli de var. ORTALAMA olarak konuşursak Eski parkeye Sistre 1 lira ise Yeni Lamine Parke 4-5 lira.

laminant full pvc ancak laminanında üstü yine pvc diye biliyorum altını ahşap yapıyorlar ama üsütne yine aynı malzemeden yapıyorlar. yani lamina nın tamamen ahşap malzeme olduğunu zannetmiyorum. yaptıracağınız malzemeden küçük bir parça alıp yakarak bir bakın, plastik karışım varmı erime oluyormu kokusundan yanışından anlarsınız.
doğal ağaç olsa en iyisi olur.. yerden ısıtma olsa ne iyi olur..

koridorları granit banyoyu mermerden yaptıracaksın. türk banyosu şeklinde..

BaRBaRYaN' Alıntı:
tturkmen' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
1. Sistre
2. Lamine parke
..
..

selam turan hocam oturduğum evi aldım. daha doğrusu 10 yıllık borç aldım sayılır :D
Geçmişte ödediğin kiraları da saydırsaydın bari.

Geri