Sinopta yaşayan bilen

Kodla Büyü

0nursah

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar 24 Haziranda nasipse düğünüm olacak, düğünden sonra 2-3 günlük tatil düşünüyoruz fakat hala kararsızız. Bay-bayan karışık deniz ve havuzlara giremeyeceğimizden, ayrı ayrı takılmak da kulağa pek hoş gelmediğinden akdenzi ve ege yöresini listeden çıkardık. biz daha çok sakin, doğal güzellikleri ve gezip görmelik yerleri olan bir yer bakıyoruz. kendi arabamızla gideceğimiz için yakınlarındaki yerleri de dolaşabiliriz diye düşünüyoruz. Amasya da yaşıyoruz ve civardaki şehirleri düşünüyoruz. bir arkadaş Sinop'u tavsiye etti, tam aradığınız yer dedi bir diğeri de orada bir günü anca geçirirsin ikinci gün ne yapcan dedi. iyiden iyiye kararsızız. sinopta yaşayan arkadaşlarımız varsa fikir verebilirler mi. Hem evlenecek olan ve balayı düşünen diğer arkadaşlar için de fikir olur. Şimdiden teşekkürler

karadeniz o tarihte pek sıcak değildir. yani deniz daha soğuktur önce bunu söyleyim. karadenizde olsa bayan erkek ayrı ayrı denize girilecek yer yoktur onuda söyleyim. sinop'un şurası burası diyebilecek kadar bilmem sinopu ancak sinoplu arkadaşlarımın ve gidenlerin söyledikleriyle ilgili olarak söyleyebilirim keşfedilmemiş bir yöre. amasra'yı bilir millet ama deniz işin içine girince amasra değil o yörede çakrazdır, inkumu ve sinop taraflarıdır. tavsiye ederim ancak denizi sıcak ve haramlik selamlık bir yerde bekleme. sadece daha az insan var o kadar

Gecen sene 5 gün ben de eşimle karadeniz turu yaptım kendi arabamızla. Çok güzeldi.
Deniz konusunda sahil şeridinde denize girilecek yerler çok kalabalık olmuyor. Biraz kenara çekildik ve eşim ben ve kızım denize girdik.
Eşinize tam boy mayo(her tarafı kapalı) alabilirsiniz.
Aklımda kalan güzel sahiller : Giresun-bulancak, Samsun-19 Mayıs , Sinop -Ayancık.
Karadenize gidin bence pişman olmassınız.

hocam denize girme düşüncemiz yok zaten pek fazla. o yüzden daha çok gezip dolaşmalı olacak bizim tatilimiz. tavsiye ettiğiniz yerleri bir araştırayım. teşekkürler

hocam geçen yaz gittim sinopa. gezilip görülecek çok güzel yerleri var. En başta erfelek şelalerine mutlaka gidin. Tarihi cezaevini gezin. Akliman'da güzel bir piknik yapın. Daha gezilecek çok yerleri varda biz kalamadık uzun süre. Çok fazla sıkılacağınızı zannetmem.

ertann83' Alıntı:
hocam geçen yaz gittim sinopa. gezilip görülecek çok güzel yerleri var. En başta erfelek şelalerine mutlaka gidin. Tarihi cezaevini gezin. Akliman'da güzel bir piknik yapın. Daha gezilecek çok yerleri varda biz kalamadık uzun süre. Çok fazla sıkılacağınızı zannetmem.

teşekkür ediyorum hocam. zaten maksimum 3 gün kalacağımız için illaki yapacak şeyler bulunur.

onurşah hocam sinopta çalışıyorum. denize girme konusunda pek iyimser olamayacağım çünkü ege ve akdenizden farksız oluyor buranın sahilleri. ama gerek merkez olsun , gerekse ilçelerinde görülebilecek güzel yerler var. otel olarak da antik oteli tavsiye ederim. 2 arkadaşım orada kaldı. çok beğendiler. merkezde hamsilos koyu ile akliman, erfelekte tatlıca şelaleleri, ayancıkta inaltı mağarası var. ayrıca tarihi sinop cezaevi , Türkiyenin en kuzey noktası olan ince burun merkezde kolayca ulaşabileceğiniz yerler. tekne turları ile denize açılabiliyorsunuz. hele de arabanız varsa 3 gününüzü dolu dolu yaşayabilirsiniz. ekstra bilgi içim ÖM atabilirsin hocam

hocam beş yıl sinopta yaşadım , ilk olarak 24 haziran tarihlerinde pek denize girilmez , ama amacımız deniz değil dersen gezilecek çok güzel yerler var, hamsilos görülmesi gereken mükemmel bir yer, akliman keza çok güzeldir , oraya kadar gitmişken Türkiyenin en kuzey noktası inceburun u görmeden olmaz, erfelek şelaleleri (merkeze de yakın sayılır) , aynacık ve gerze ilçeleri de çok güzeldir , akgöl var yani kısa bir tatili dolu dolu geçirebilirsiniz.

tavsiyeleriniz için teşekkürler hocalarım. şu yazdıklarınızdan anlıyorum ki sinop tamda benim aradığım yer. otel tavsiyesi için teşekkür ederim fakat şöyle birşey duymuştum 1+1 eşyalı daireler kiralanıyor diyorlar. özellikle konumu itibariyle bildiğiniz öyle bir yer varmı müstakil ev şeklinde.

3 yıldır sinopta yaşıyorum.
Hocam öncelikle Sinop'un tarihi ve doğa güzelliklerine hayran kalırsınız.size gezilip görülecek ve hoş vakit geçirilecek yerleri listeleyim.
1-)İlk olarak erfelek tatlıca takım şelaleri
2-)Hamsilos Koyu(fiyordu)
3-)Akliman
4-)İnceburun
5-)Tarihi Cezaevi
6-)Sinop Kalesi
geldiğinizde görmeden gitmemeniz gereken yerler bunlar.
Ancak öyle kadınların ayrı erkeklerin ayrı girebileceği bir havuz ya da plaj bulamazsınız.

Mr.Spermata' Alıntı:
Hocam öncelikle Sinop'un tarihi ve doğa güzelliklerine hayran kalırsınız.size gezilip görülecek ve hoş vakit geçirilecek yerleri listeleyim.
3-)Akliman
4-)İnceburun
5-)Tarihi Cezaevi
6-)Sinop Kalesi
Ancak öyle kadınların ayrı erkeklerin ayrı girebileceği bir havuz ya da plaj bulamazsınız.

Zaten havuz plaj falan değil hocam önceliğimiz doğal güzellikler yani şu alt alta sıraladığınız yerler. peki kalacak yer hakkında yardımcı olabilir misiniz. eşyalı günlük kiralık dairelerden bildiğiniz tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı. internetteki resimlerine bakıp karar vermek istemiyorum. acaba resimdeki kadar temiz mi vs. kaygılarım var.

0nursah' Alıntı:
tavsiyeleriniz için teşekkürler hocalarım. şu yazdıklarınızdan anlıyorum ki sinop tamda benim aradığım yer. otel tavsiyesi için teşekkür ederim fakat şöyle birşey duymuştum 1+1 eşyalı daireler kiralanıyor diyorlar. özellikle konumu itibariyle bildiğiniz öyle bir yer varmı müstakil ev şeklinde.

bakayım bi araştırayım hocam. öğleden sonra yazarım

furkanhoca' Alıntı:
0nursah' Alıntı:

bakayım bi araştırayım hocam. öğleden sonra yazarım

teşekkür ederim şimdiden

Bir Sinoplu olarak, şehrimiz güzel bir şehirdir lakin bahsetiğiniz tarihlerde sönüktür biraz. Hassasiyetlerinizi de yaşayabileceğiniz ortamlar na mevcuttur.

cengo505' Alıntı:
Bir Sinoplu olarak, şehrimiz güzel bir şehirdir lakin bahsetiğiniz tarihlerde sönüktür biraz. Hassasiyetlerinizi de yaşayabileceğiniz ortamlar na mevcuttur.

hocam sönükten kastınız sakin olması mı? öyle ise aslında bizim de istediğimiz olmuş olur. bir de mevcut değille tam olarak neyi kastettiniz. zaten deniz havuz falan kullanmayacaz demiştim. biz daha çok gezme-görme amaçlı birkaç gün geçirmek istiyoruz. arkadaşların bahsettikleri yerler de şimdiden ilgimizi çekmişti bile

0nursah' Alıntı:
Mr.Spermata' Alıntı:
3-)Akliman
4-)İnceburun
5-)Tarihi Cezaevi
6-)Sinop Kalesi

Zaten havuz plaj falan değil hocam önceliğimiz doğal güzellikler yani şu alt alta sıraladığınız yerler. peki kalacak yer hakkında yardımcı olabilir misiniz. eşyalı günlük kiralık dairelerden bildiğiniz tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı. internetteki resimlerine bakıp karar vermek istemiyorum. acaba resimdeki kadar temiz mi vs. kaygılarım var.
Tabi ki yardımcı olurum.günlük eşyalı kiralık daireler bir sürü.

sarı kum siyah kum plajları, hamsilos koyu, ince burun, erfelek tatlıca şelaleleri, sinop tarihi hapihanesi, gezilip görülesi yerleridir. ancak arabanız varsa öğretmen evine bağlı 2 kişilik apartlardan yer ayırtmayı deneyin.çünkü buraları ankaradaki kelli fellilere rezerve ediyolar. süper doğasıyla, sakinliğiyle güzel tecih olur. ben gittim yine gideceğim...

0nursah' Alıntı:
cengo505' Alıntı:

hocam sönükten kastınız sakin olması mı? öyle ise aslında bizim de istediğimiz olmuş olur. bir de mevcut değille tam olarak neyi kastettiniz. zaten deniz havuz falan kullanmayacaz demiştim. biz daha çok gezme-görme amaçlı birkaç gün geçirmek istiyoruz. arkadaşların bahsettikleri yerler de şimdiden ilgimizi çekmişti bile
Bende sahil şeridini iyi bilirim, sönüklük konusunda hak veriyorum.Turistik gezi amaçlı olarak değilde, doğal güzellikler gezilebilir. Bekarlığımda 3 gün hamsi avına çıkmıştık, ayancık açıklarında .
Geceleri yakamozlar ve deniz çok güzeldir.Denize ancak ağustosta girilir.Denizi hırçın , kumu siyah, suyu Tuzssuz ve serindir.

Seyid Bilal türbesi ve Alaattin camisi gezilebilir. Ada yolundan bir tur, kale mapısane hamsilos ince burun 1 günde biter. 1 günde tatlıca şelaleleri etti 2 gün. 1 günde şehirde dolaşır Aşıklar parkında oturursunuz tamaaaaam. Selamlar.

Geri