Sigara içenler , tütün kullanırsınız artık

Kodla Büyü

alfa-turk

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
sigara zammından sonra bugün gittim 250 gr tütün=10 TL, bir kutu (200 adet) filtreli sigara kovanı=5 TL, sarma makinesi=5 TL aldım. bu malzemeden 200 adet sigara sarılıyor. makine bir defaya mahsus olduğundan onu saymazsak 15 TL'ye 20 paket. nasıl olsa hepside zehir, ben bundan sonra ucuza zehirlenmeye karar verdim, cari açığı da siz kapatırsınız artık :mrgreen:

Re: Sigara kullananlar...

Walla o açığı benimde kapamaya hiç niyetim yok. Böyle bir saçmalık yok içmiyorsan içme kardeşim ne diye bindiriyorsun. Sen memuruna kaç zam veriyorsunda %38 zam yapıyorsun. Sanki keyfinden içiyor herkes. Biz cok meraklıydık kendimizi zehirlemeye. Bu zihniyetin yüzüne tüküreyim ben. Sarma içecem anasını satayım. İçkiyede başalayacam. Adamlara bi ampül verdik avize yapıp göZümüze soktular. Tövbe tövbe ya. İyice pisliğini cıkardılar. :verymad:

maraş otu isteyen var mı? 25 kuruş...daha onu keşfetmedi hükümet...yoksa patlatırdı ötv yi olurdu 5 tl...yan etkisi angelina jolie dudağı oluyorsunuz arkadaşlar :roll:

Alt yazı geçiyordu, tütüne sarmış millet. :D Tütünü sarmış :D

kaçak kullansan barzaniye ve pkk ya hizmet etmiş oluyorsun kaçak kullanmaz isen ABD ye hizmet etmiş oluyosun en güzel çözümü bulmuşunuz tebrik ederim

cesur_yürek' Alıntı:
kaçak kullansan barzaniye ve pkk ya hizmet etmiş oluyorsun kaçak kullanmaz isen ABD ye hizmet etmiş oluyosun en güzel çözümü bulmuşunuz tebrik ederim
tütüncü bu gün epeyce sattığını söyledi. madem içiyoruz bu pisliği bari memleketimin tütüncüsü kazansın.

elrond' Alıntı:
maraş otu isteyen var mı? 25 kuruş...daha onu keşfetmedi hükümet...yoksa patlatırdı ötv yi olurdu 5 tl...yan etkisi angelina jolie dudağı oluyorsunuz arkadaşlar :roll:

güldüm gece gece :) çocuklar tavana yapıştırırdı onu :)

technolog' Alıntı:
Walla o açığı benimde kapamaya hiç niyetim yok. Böyle bir saçmalık yok içmiyorsan içme kardeşim ne diye bindiriyorsun. Sen memuruna kaç zam veriyorsunda %38 zam yapıyorsun. Sanki keyfinden içiyor herkes. Biz cok meraklıydık kendimizi zehirlemeye. Bu zihniyetin yüzüne tüküreyim ben. Sarma içecem anasını satayım. İçkiyede başalayacam. Adamlara bi ampül verdik avize yapıp göZümüze soktular. Tövbe tövbe ya. İyice pisliğini cıkardılar. :verymad:

Hocam 1 sene önce olsam aynı tepkileri vereceğime inanıyorum.Ama bir sene önce bıraktım sigarayı o yüzden sigara konusunda rahtım.Fakat iş sigara ile bitmiyor.Adamlar her yerden yapıştırıyorlar.

Benim anlamadığım diğer bir konu bu adamlardan ben bildim bileli herkes şikayetçi yani seçimden öncede etrafımda kim varsa bu adamlara lanet okuyordu.Milletin lafına kalsa akp barajı bile aşamazdı.Ama tak %50 çok ilginç bir durum bence.
Ama adamlar sağlam zam yaptılar bence bunlar daha iyi günlerimiz.

elrond' Alıntı:
"fil deviren" olsun ..
gerisi kurtarmaz oldu..

cesur_yürek' Alıntı:
kaçak sigara var beyler... prestij marlboroo vs ii degil ama kaçak winston kialiteli... :))

gerçi batıda biraz zor bulursunuz ama...:)))

kaçak sigaraya devam..... olamdı tütüne devam... bu aradaa isteyene tütün yollayabilirm:))) adıyamandayım.....

30 yaşındayım. lise 2 de başladım sigaraya 2011 şubat ayında bıraktım daha da içmedim çok şükür. günde 1 paket içiyordum. inşallah herkes bırakır.

İnşallah herkes bırakır da kaçak tütünün alacaksanız kalitelisini alın bari. Diğerleri belli bi süre sonra öksürük ve tıkanma yapıyor.

zaten bırakma niyetim vardı zamlardan sonra ,dünden beri hiç içmedim ama baş ağrısı ,aşırı sinir ,sürekli bişiler yeme, mutsuzluk gibi etkiler var akşam olsun hemen uyuyayım diye bekliyorum. başarıcam ama, umarım :D

... bakan amca fransızlardan ne farkın kaldı. Ekmek yiyemiyorsanız pasta yiyin..
Uluslararası çalışan kamyoncu arıyorum.. Sigaranın vergisini ülkeme vermek istemiyorum. bu zihniyet başta olduğu sürece.. Adam keyfime bile karışıyo..

O kadar zamdan sonra basının karşısına çıkmaz diyordum başbakan ise sigarayı bırak, alkolü az iç diyor dalga geçer gibi.. Daha da vahimi bütün salon alkışlıyor. Sigara alkol kullanmıyorum ama halka bu şekilde açıklama yapmak hiç te hoş değil.. Eminim çoğu kişi zaten bırakmak istiyor ama bırakamıyor.. Allah vatandaşın yardımcısı olsun..

technolog' Alıntı:

:++: :++: :++:

Adam bi sigarayla uğraşmıyoki. Temel ihtiyaç maddelerine de zam yapıyo. Millletin gözü görmüyo. Ne şeker adam sigarayı bıraktıracak bu gidişle millete diyolar. O zaman sigara içmeyin, yemek yemeyin, arabaya binmeyin oturun evinizde ölün arkadaş.

ozahit' Alıntı:
technolog' Alıntı:

:
Kapuz lambalar var ya onu sokmasınlar gözümüze :puhaha:

arkadaşlar 12 sene kullandım 1 hafta önce bıraktım
çok sancılı ama sonu güzel bi süreç
size de bırakmanızı tavsie ederim.

en güzeli bırakmak ben bıraktım kullandığım sigara 10 lira olmuş höyt deyip iki pake aldım zamlanmadan önce birini bitirdim :D ikincisini zulaya atıp sigarayı bırakıyorum :)

Ben hayatımda hiç sigara kullanmadım ama insanların keyif için bunu kullanmadığını ve bırakmalarının da zorluğunu bilecek kadar insanları tanıyabiliyorum... Söylenmekten başka elimden birşey gelmez ama bazı önerilerde bulunabilirim.

Çözüm 1 : Tütünle daha çok zehirlenin...

Çözüm 2 : Maaşınızın en az üçte birini sigara almak için harcayın... Nasılsa aldığınız maaş size fazla geliyordur.. Milletvekillerinin masraflarını kim karşılayacak yoksa... Sonuçta onları rahat ettirmek asli göreviniz...

Çözüm 3 : ( Sayın başbakanımızı dinleyin ) Sigarayı bırakın... Alkol almayın... Araba kullanmayın, yürüyün, sağlıklı olun... Doğalgaz yakmayın, battaniyeyle idare edin... Hava kararmadan yatın, elektrik kullanmayın.. Yemeyin, içmeyin, gezmeyin...

Çözüm 4 : O da olmadı en iyisi yaşamayın...

en mantıklısı tütün. hem daha avantajlı hem de daha sağlıklı (yani sağlıksız ama aldığımız paket sigaraların içerisinde ne olduğu belli değil en azından bu saf tütün)

zaten bırakma niyetim vardı zamlardan sonra ,dünden beri hiç içmedim ama baş ağrısı ,aşırı sinir ,sürekli bişiler yeme, mutsuzluk gibi etkiler var akşam olsun hemen uyuyayım diye bekliyorum. başarıcam ama, umarım

hocam bende sizinle aynı durumdayım Allah yardımcımız olsun. başımın içinden bın bın sesler geliyor :verymad:

keşke bıraksak bırakamadık. çoluk çoluğun rızkını şu merede veriyoruz. insasını bu duruma düşürmeseler keşke.

Geri