sesime ses verin bbnet ciler

Kodla Büyü

B.T. Öğretmenleri ne istiyor

• boş verin gitsin hiç birşey değişmeyecek zaten

Oy: 33 14.6%
  • formatörlük şartarı iyileştirilsin

Oy: 97 42.9%
  • derslerimiz çin sendikamdan istifa ederim

Oy: 58 25.7%
  • derslerimiz için topluca bir sendikaya üye olalım

Oy: 39 17.3%

• Kullanılan toplam oy
    226
Tecrübe konuşuyor. Amirler emreder biz de yaparız. Çünkü memuruz ( emir alan demektir) bu kadar basit :)

dyzc1905' Alıntı:
Öğretmenlik yapmak kimsenin zoruna gitmiyor. Salt öğretmenlik yapsak başımız gözümüz üstüne dersimiz varken bile hem derslere girip hem de okulun teknik işlerine bakmak ne kadar adil acaba. Diğer öğretmenlerle nasıl eşit sayılabiliriz. Formatörlük istenmesinin en büyük sebebi budur bence. Neden okuldan çıkarken idarecilerin ağızlarından çıkan lafı beklemek zorunda kalalım. Her türlü işe koşturulurken ağam paşam, işler yoluna girince "zaten bir iş yaptığınız yok" tarzında yersiz, densiz laflara maruz kalalım. Yorumlardan anladığım şu ki biz daha kendi içimizde ne istediğimizi bilmiyoruz.
Zaten yıllardır ders notunun kaldırılması, ders sayısının düşürülmesi ve en son 1. kademeden de dersin kaldırılması gibi işgüzarlıklarla ders mahvedildi. Formatörlük boynumuza bindirildi şu durumda yapılacak en iyi şey tabiki de formatörlük çalışma koşullarının iyileştirilmesi olacaktır.

ben anlıyorum hocam sizi.. aslında aynı şeyleri söylüyoruz hepimiz.. dersler 2 saat olsa her öğrenciye 1 pc düşse,(derslerin teknoloji tasarım gibi bölünmesi şart en azından) not olsa, idare ve öğretmenler bizim bilgisayarla ilgili herşeyi yapmak zorunda olmadığımızı ANLASA vb..... o zaman derse girmek muhteşem olur.. ama şu anda bu yok olacak gibi de görünmüyor.

Uğraşmamız gereken şey hem dersleri geri almak, hem de formatörlüğün şartlarının iyileştirilmesini sağlamak.
Çünkü yukarıdakilerin şu anki mantığı "formatör olmazsanız olmayın bu işe hevesli başka branşlar sırada bekliyor" bi toplantıda işittim ben bunu....

Eğer dersler verilir aksaklıklar giderilirse örneğin şu an ben 1500 öğrencilik bir okulda tek öğretmen olmama rağmen norm fazlası olmaktan kurtulduğum gibi, 2 veya 3 kadro gerekir. yani tayinlerde atamalarda da sıkıntı olmaz..
Ayrıca bi okulda 2-3 zümremizin olması demek işlerin de hafiflemesi demek..

hala inanamıyorum halimize..sorunlarımız ayyuka çıktı üstünden 1 yıl geçti hala çözümsüz!
nolacağımızı gerçekten kestiremiyorum.Bu nasıl bir branştır ya kendime öğretmen diyorum açıkçası.birisi sorduğunda öğretmenim derken bile çelişkiye giriyorum.Bir ben miyim acaba bu durumda olan :D sinirlerim bozuldu gerçekten!

bencede kesin bir sayı elde edip ona göre istifa edip sonrada sendikalara haber uçuralım sorunu hangi sendika çözerse o sendikaya istifa eden-sendikasız olan herkesin geçeceğini bildirelim . sayının yüksek olması halinde yaptırım gücümüz olur. istifa yazısını ve sonucunu herkes tarayıcıdan tarayıp image olarak atsın.. arada kaçamak olmasın

efemesut01' Alıntı:
bencede kesin bir sayı elde edip ona göre istifa edip sonrada sendikalara haber uçuralım sorunu hangi sendika çözerse o sendikaya istifa eden-sendikasız olan herkesin geçeceğini bildirelim . sayının yüksek olması halinde yaptırım gücümüz olur. istifa yazısını ve sonucunu herkes tarayıcıdan tarayıp image olarak atsın.. arada kaçamak olmasın

bu sayı yetermi sizce "59"

oda bir eylemi(istifa) seçsek diğeri(başka sendikaya üye olma) vazgeçecek diğer(başka sendikaya üye olma) eylemi seçsek diğeri(istifa) vazgeçecek yani sayımız 59 bile değil bu foruma üye olanların çoğu bt öğretmeni
sayımız(üye B.T. öğretmenleri) 5000 civarındadır diye tahmin ediyorum yani herhangi bir eylem yapacak olsak katılım %1 biledeğil. yazık bize yazık bizler için emek harcayanlara Biz neyiz biliyormusunuz başımıza ne gelirse gelsin onu hak eden kendini beyenmiş biri birini yiyen beş para etmez bir zümreyiz. Böyle gidersek 7/24 çalıştırırlar bizi gıkımız bile çıkmaz bu forumda birbirimize laf sokmaktan başka bişey yapamayız. Allah sonumuzu hayretsin inşallah

sendiklar ne diyecek bakın bunlar bizden istifa ediyor hadi sorunlarını çözelim mi diyecek. adamlar zaten çözülsün diye 2009 dan beridir gayret gösteriyor. bu iş sadece sendikanın elinde olsaydı bu gün bu sorun çoktan çözülmüştü. ama hükümet hiç bir geri adım atmıyorsa onda diyecek birşey yok düşünün ki bilişimlerin çoğu AKP ye oy vermedi mi? verdi ee herkez zaten sorununu çözmüş sendikaya birşey kalmamış ki

Amacımız bağcıyı dövmekmidir, Üzüm yemekmidir.

Hocam defalarca söyledim günah keçisi aramıyoruuuuuuuuz.
Başımıza gelen onca şeyden sonra neden ve nasıl bu kadar sessiz kalabiliyoruz. Ekmeğimizl oynuyorlar biz hala altınla, amcamızla, arabamızla internetimizle, ıvırımızla, zıvırımızla uğraşıyoruz. Birlik olalım bir tepki verelim istiyorum. Hep birlikte tüm bbnet üyeleri .İster hükümete ister sendikalara yeterki şu üzümü yiyelim. Varsa bir fikrin söyle yoksa gölge etme.

Niyzi hocamın yaptığı İstanbul teklifi gayet güzel. Bizim sayımız ne yelem yapmaya, ne de kitleleri arkamızda sürüklemeye yeter. Ki içimizde halinden memnun çok fazla. Bazıları da, Fatih gelinde değerlerinin artacağı inancında. Bu da şu anki durumumuzun en komiği :D

Bu sebeplerden, en iyisi bizim kendimizi, bilişim eğitiminin önemini, Bilişim sektörüne anlatmamız. Bakanımız üni hocalarımızla erzurumda toplanacakmış. Katılalım oraya.

Temsilci seçtik, Özgür hocam bizi temsil edecek, biz de konenjan ne kadarsa dolduralım. Boş kalmasın. Biz de varız diyelim. Uygulamanın bizimle verimli olacağını mutlaka benimsetelim onlara.

Ama bizi tamirci değilde, potansiyelimiz olan eğitim yönümüzü kullanmaya ikna edelim.

Bizlerin şu an yapacağı bunlar.

Yeni mezunlar dava açtı, ses getirmedi. Şimdi kendilerince eylem planındalar. Gerçekeleştirecekleri muallakta. Çok koydu onlara atanamamak. Ben olsam dünyam kararırdı herhalde. Şu derslerin kaldırılmasından şu an şoklarda olduğumu düşününce, onların iyi dayandığını görüyorum.

Çözüm, bilişimin geleceğinin gerçek bir temelde şekillenmesi gerektiğini benimsetmekte.

biltek2007' Alıntı:
Niyzi hocamın yaptığı İstanbul teklifi gayet güzel. Bizim sayımız ne yelem yapmaya, ne de kitleleri arkamızda sürüklemeye yeter. Ki içimizde halinden memnun çok fazla. Bazıları da, Fatih gelinde değerlerinin artacağı inancında. Bu da şu anki durumumuzun en komiği :D
Bu sebeplerden, en iyisi bizim kendimizi, bilişim eğitiminin önemini, Bilişim sektörüne anlatmamız. Bakanımız üni hocalarımızla erzurumda toplanacakmış. Katılalım oraya.
Temsilci seçtik, Özgür hocam bizi temsil edecek, biz de konenjan ne kadarsa dolduralım. Boş kalmasın. Biz de varız diyelim. Uygulamanın bizimle verimli olacağını mutlaka benimsetelim onlara.
Ama bizi tamirci değilde, potansiyelimiz olan eğitim yönümüzü kullanmaya ikna edelim.
Yeni mezunlar dava açtı, ses getirmedi. Şimdi kendilerince eylem planındalar. Gerçekeleştirecekleri muallakta. Çok koydu onlara atanamamak. Ben olsam dünyam kararırdı herhalde. Şu derslerin kaldırılmasından şu an şoklarda olduğumu düşününce, onların iyi dayandığını görüyorum.
Çözüm, bilişimin geleceğinin gerçek bir temelde şekillenmesi gerektiğini benimsetmekte.
:alkis: :alkis: :alkis:
Bir insan ya tecrübessinden, ya bilgisizliğinden yada boş konuşur. Tecrübesinden konuşanın eli öpülür
Bu formda doğru konuşanı bulmakta çok zor. Tecrübeli adam hemen kendini belli ediyor.
Erzurumdaki toplantının amacını yerini ve saatini biliyormusun hocam belki 5000 kişiden ilgilenecek birileri çıkar :cry:

Bu arada atanamayanlarada destek vermemiz gerekiyor. bu formda eylemden falan bahsetmemişler
galiba onlarda bu formdakilerin dirayetsizliğinin farkındaki buna gerek duymadılar.
bende feys le fuys la uğraşmayı sevmedim gitti eylemleri hakkında bilgisi olan varmı

var kadir hocam atanamayan 300 bin öğretmenden 200 ü bugün taksimde eylem yaptı.

kadir2301' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
var kadir hocam atanamayan 300 bin öğretmenden 200 ü bugün taksimde eylem yaptı.

Yüreğim burkuldu valla

Türkiyeyi susturmayı başardılar galiba

Yada bilişimcileri :?

ADMİN 22 AĞUSTOS 21:30 DA BURDA BULUŞUP MAİL VE TWEET BOMBARDIMANI YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUZ TÜM ÜYELERE MESAJ GÖNDEREBİLİRMİSİNİZ...

Yok hocam susan filan. Sadece duymak istemeyenler var. Eh artık Sağır Sultan duyduysa, onlar da duyacaktır elbet bir gün :) Face deki son duyuru yukarıdaki bu arada...

kadir2301' Alıntı:
biltek2007' Alıntı:

Bir insan ya tecrübessinden, ya bilgisizliğinden yada boş konuşur. Tecrübesinden konuşanın eli öpülür
Bu formda doğru konuşanı bulmakta çok zor. Tecrübeli adam hemen kendini belli ediyor.
Erzurumdaki toplantının amacını yerini ve saatini biliyormusun hocam belki 5000 kişiden ilgilenecek birileri çıkar :cry:

Hocam pardon Sempozyum Elazığda olacakmış :)

egitim-haberleri-f8/uluslararasi-bilgisayar-ve-ogretim-teknolojileri-sempozyumu-t67803.html

eskiden olsaydı bu işleri çözmek daha kolaydı ancak şimdi hükümet kendinden o kadar emin ki. bence suçlu yine bilişimcilerin kendisindedir. bilimciler ortak bir fikirde buluşmadılar hatta bırakın ortak fikri bu formda kimse kimseyi istemedi bile. ne kavgala oldu. kendi içinde bile uzlaşamayan bilişimcilere kim çözüm bulacak herkez bildiğini yapıyor.

kadir kardeşim bu işlere çok hevesli birşeyler yapmak istiyor ama yapılmayan bence bir şeyde kalmadı neler yapmadık ki. korkarım istikrar yine sürüp gidecek

Hocam ben sana bişey diyeyimmi nasıl oldu bilmiyorum ama meb in en korkak zümresi bilişim zümresi altında bir araya geldi. Şimdi birçok kişi bana tepki verecek ama olsun herşeyi açık açık konuşalım. Bu kadar tepkisiz, bu kadar duyarsız, bu kadar boşveren bir zümreyi yemin ederim ben ömrü hayatımda görmedim.Bu başımıza gelenler sınıf öğretmenlerinin başına gelse kıyamet kopardı. Türkiye de yer yerinden oynardı. Hadi Formatörlük isteyenleri anlayabiliyorum sonuçta oda bir yol bir tercih, ya sessiz kalanlar etliye sütlüye karışmayanlar işte asıl problem pısırıklık, korkaklık, duyarsızlık onlarda. birlik olabilsek aslında çok geç kalınmış bişey yok. arkadaşlarımız sıkılmış görünüyor ama istediğimiz kadar sıkılalım bu iş öyle ne haliniz varsa görün denecek bir iş değil. Bizler bu işten ekmeğimizi kazanıyoruz. öyle kolay pes edilirmi, ben kanımın son damlasına kadar mücadele etmek istiyorum. Şu an formatörlük benim daha çok işime geliyor maddi açıdan çok sıkışığım. belki 2 yıldır cebimde beş kuruş olmadan aldığım maaşı ekdersi direk borçlara verip tekrar borçlanarak geçiriyorum. ama formatörlük başımıza nasıl bir bela açacak bellideğil. belki öğretmenlik statümüzü bile kaybetme durumumuz bile olabilir. siz bundan sonra teknikersiniz diyebilirler teknikerlik biter başka bir memurluk verirler belki abarttım ama kim bunun olayacağına garanti verebilirki.

@kadir2301 hakkaten iyi abartmışsın, bu yaz döneminden beridir forumda sık yazmaya başladınız, şu ana kadar neler yapıldı bilmiyorum haberinizi varmıdır, yada hiçbirisine katıldınız mı? İşin açığı şu sevgili hocam, bu kadar ithamı sıralamadan önce herkes dönüp önce kendine bir bakmalı.
Bir gerçek daha var herkes sıkıldı bu işten, öğrenilmiş çaresizliği yaşıyoruz sanki.

ben durumumu daha önceki konularda yazmıştım
fazladeğil son 6 ay formatörlük yaptım ve zorunlu olarak formatör yapıldım. ilk başlarda ek dersten dolayı hoşuma gitmişti bu formda aynı sıkıntıları olan öğretmenleri görünce ayıktım. ben tepkilerime yeni başladım ama siz yıllardır bu tepkiyi veriyorsunuz. zaten tepkisizliği kastederken ankara eylemine katılımın azlığını, ve sadece ankara eyleminden başka adam akıllı hiçbirşey yapılmamasını kastediyorum. gazete ilanı ise çaresizliğimizin resmidir. Biz eylem yapamıyoruz bari gazeteye çaresizliğimizi ilan verip insanlara hükümeti şikayet edelim. küçük çocuklar ağlayıp gelip annelerine şikayet eder ya ona benzemiş. Tepkisizliğin nedenini de az çok tahmin ediyorum aslında şu an senin yaptığın gibi biribirimizin açığını bulup biribirimize saldırıyoruz, arkadaşlarda bu işten soğuyorlar.

nereye kolay gelecek ya
Moderatörüm çıkıyor biz memuruz ne derlerse onu yaparız diyor
Admin çıkıyor birlik olalım tepki koyalım diyen adama sen şimdiye kadar ne yaptınki diyor
Bende burada kendi kendime gelin güvey oluyor duruma düşüyorum
Sevgili moderatörüm ve sevgili adminim üyeliğimin iptalini istiyorum lütfen üyeliğimi iptal edermisiniz.

ohoo burada neler olmuş yahu ,

1-2 hafta evvel bana ki ben demediğim halde öğretmenleri aşağılayamazsın diyem meslektaşım ne korkaklık bırakmış, ne pısırıklık zümreye yağdırır olmuş,

moderatör zat-ı şahaneden daha evvel özür dilemiştim (eğer başkalarına da bana yazdıklarınızı yazıyorsanız diyerek) , o da bu yeni arkadşaımıza abarttığını söylemiş,
The_korsan hocam çok net eğer kadir2301 isimli arkadaşın yazdıklarını ben ist_koord yazsaydı sadece yukarıda verdiğiniz cevabımı verirdiniz yoksa sırça köşkler falan filanlı cümleler gelirmiydi cevabınızda yada uslubunuz daha sert olurmuydu hakkaten merak ettim :)

kadir2301 nickli arkadaşım anketine cevap vermiştim istifa ederim diye ama şimdi olmuşsun gel istifaya gidelim,
aşağı yukarı aynı şeyleri konuşmaya başlıyacağız.
Bak hocam eğer sesin çıksın istiyorsan öyle hemen küstüm oynamıyorum olmaz,
ama sendikacıya gitmeden önce kendine sonra kendi zümrene dönüp görür hesaplaşacaksın ki sendikacı ee siz ne yaptınız dedi mi cevabın olsun.
haa seninle İl Milli Eğitim Müdürlüğünde karşılaşırız sonuna kadar yanında olurum aynı sözleri söylüyor oluruz sen bile şaşırırsın bu adamla biz tartışmadıkmı forumda diye orası dışkapı ,
ama kendi aramızda dürüst olmak özeleştirimizi dürüstçe yapmak lazım,
yoksa eller kötü ben meleğim derseniz inandırıcılığı olmaz,

Ben an geliyor burada zümremle alakalı ağzıma ne geliyorsa söylüyorum burada (iyi birşey demiyorum ama huyum çıksın)
ama il yada ilçe MEM'e gittim heryerde söylerim en kalifiye ve en çok mağdur edilen zümredir bizimki malesef değeri anlaşılamamktadır diye.(sebep orası el burası öz) insan ele yalan söylerde kendine yalan söylermi söyleyebilirmi.

@ist_koord hocam senle hukukumuz daha eski çok görme artık :)

kadir hocam ne sizin nede bir başkasının şimdiye kadar ne yaptığını sorgulamak bana da kimseye de düşmez sadece gelinen noktayı, şu ana kadar yaşanan süreci, yapılan yapılmak istenen yapılamayanları iyi takip edip analiz ederseniz durumu anlayabilirsiniz.

the_korsan' Alıntı:
@ist_koord hocam senle hukukumuz daha eski çok görme artık :)

kadir hocam ne sizin nede bir başkasının şimdiye kadar ne yaptığını sorgulamak bana da kimseye de düşmez sadece gelinen noktayı, şu ana kadar yaşanan süreci, yapılan yapılmak istenen yapılamayanları iyi takip edip analiz ederseniz durumu anlayabilirsiniz.

Rica ederim hocam ne demek ,
bu iş böyle ben doğru gördüğüme ters olana karşı içimden geleni söyliyeceğim sende aynen içinden geleni söyliyeceksin .

Bana sadece : benim branşımı BT olarak gördüğüm ve şu anda yaptığım işi görevlendirme olarak gördüğüm fikrini kabul etsen yeticek, kalan konularda doğru bildiklerimizi söylemeye devam :)

öncelikle gerçekten tepki istiyorsanız bu sendikaya istifa ile olmaz ben 5 yıl formatörlük yaptım ve ocak ayında bıraktım herkez formatörlüğü bıraksın bakın neler oluyor. size birileri muhtaç olmalıki arz ve talep dengesi oluşsun

ist_koord' Alıntı:
ohoo burada neler olmuş yahu ,

1-2 hafta evvel bana ki ben demediğim halde öğretmenleri aşağılayamazsın diyem meslektaşım ne korkaklık bırakmış, ne pısırıklık zümreye yağdırır olmuş,

moderatör zat-ı şahaneden daha evvel özür dilemiştim (eğer başkalarına da bana yazdıklarınızı yazıyorsanız diyerek) , o da bu yeni arkadşaımıza abarttığını söylemiş,
The_korsan hocam çok net eğer kadir2301 isimli arkadaşın yazdıklarını ben ist_koord yazsaydı sadece yukarıda verdiğiniz cevabımı verirdiniz yoksa sırça köşkler falan filanlı cümleler gelirmiydi cevabınızda yada uslubunuz daha sert olurmuydu hakkaten merak ettim :)

kadir2301 nickli arkadaşım anketine cevap vermiştim istifa ederim diye ama şimdi olmuşsun gel istifaya gidelim,
aşağı yukarı aynı şeyleri konuşmaya başlıyacağız.
Bak hocam eğer sesin çıksın istiyorsan öyle hemen küstüm oynamıyorum olmaz,
ama sendikacıya gitmeden önce kendine sonra kendi zümrene dönüp görür hesaplaşacaksın ki sendikacı ee siz ne yaptınız dedi mi cevabın olsun.
haa seninle İl Milli Eğitim Müdürlüğünde karşılaşırız sonuna kadar yanında olurum aynı sözleri söylüyor oluruz sen bile şaşırırsın bu adamla biz tartışmadıkmı forumda diye orası dışkapı ,
ama kendi aramızda dürüst olmak özeleştirimizi dürüstçe yapmak lazım,
yoksa eller kötü ben meleğim derseniz inandırıcılığı olmaz,

Ben an geliyor burada zümremle alakalı ağzıma ne geliyorsa söylüyorum burada (iyi birşey demiyorum ama huyum çıksın)
ama il yada ilçe MEM'e gittim heryerde söylerim en kalifiye ve en çok mağdur edilen zümredir bizimki malesef değeri anlaşılamamktadır diye.(sebep orası el burası öz) insan ele yalan söylerde kendine yalan söylermi söyleyebilirmi.
ne fırsatçısın sen varya
hatırladığım kadarıyla sen öğretmenleri 5 liraya bizi satacağını söylemiştin evet bu bir hakarettir. bu hakareti kimseye yapamazsın.
ben ise doğru düzgün bir eylem yapamadığımız ve hala yapmaya çalışmadığımız için korkak olduğumuzu idda ediyorum(tabi bu sözümde formatörlük için tepki verenler ve formatörlük isteyenler dahildeğildir. Hiçbirşeye karışmayanlardan bahsediyorum). ve önümüzde sağlam deliller var. bu hakaret değildir.

Geri