sesime ses verin bbnet ciler

Kodla Büyü

B.T. Öğretmenleri ne istiyor

• boş verin gitsin hiç birşey değişmeyecek zaten

Oy: 33 14.6%
  • formatörlük şartarı iyileştirilsin

Oy: 97 42.9%
  • derslerimiz çin sendikamdan istifa ederim

Oy: 58 25.7%
  • derslerimiz için topluca bir sendikaya üye olalım

Oy: 39 17.3%

• Kullanılan toplam oy
    226
kadir2301' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
ohoo burada neler olmuş yahu ,

1-2 hafta evvel bana ki ben demediğim halde öğretmenleri aşağılayamazsın diyem meslektaşım ne korkaklık bırakmış, ne pısırıklık zümreye yağdırır olmuş,

moderatör zat-ı şahaneden daha evvel özür dilemiştim (eğer başkalarına da bana yazdıklarınızı yazıyorsanız diyerek) , o da bu yeni arkadşaımıza abarttığını söylemiş,
The_korsan hocam çok net eğer kadir2301 isimli arkadaşın yazdıklarını ben ist_koord yazsaydı sadece yukarıda verdiğiniz cevabımı verirdiniz yoksa sırça köşkler falan filanlı cümleler gelirmiydi cevabınızda yada uslubunuz daha sert olurmuydu hakkaten merak ettim :)

kadir2301 nickli arkadaşım anketine cevap vermiştim istifa ederim diye ama şimdi olmuşsun gel istifaya gidelim,
aşağı yukarı aynı şeyleri konuşmaya başlıyacağız.
Bak hocam eğer sesin çıksın istiyorsan öyle hemen küstüm oynamıyorum olmaz,
ama sendikacıya gitmeden önce kendine sonra kendi zümrene dönüp görür hesaplaşacaksın ki sendikacı ee siz ne yaptınız dedi mi cevabın olsun.
haa seninle İl Milli Eğitim Müdürlüğünde karşılaşırız sonuna kadar yanında olurum aynı sözleri söylüyor oluruz sen bile şaşırırsın bu adamla biz tartışmadıkmı forumda diye orası dışkapı ,
ama kendi aramızda dürüst olmak özeleştirimizi dürüstçe yapmak lazım,
yoksa eller kötü ben meleğim derseniz inandırıcılığı olmaz,

Ben an geliyor burada zümremle alakalı ağzıma ne geliyorsa söylüyorum burada (iyi birşey demiyorum ama huyum çıksın)
ama il yada ilçe MEM'e gittim heryerde söylerim en kalifiye ve en çok mağdur edilen zümredir bizimki malesef değeri anlaşılamamktadır diye.(sebep orası el burası öz) insan ele yalan söylerde kendine yalan söylermi söyleyebilirmi.
ne fırsatçısın sen varya
hatırladığım kadarıyla sen öğretmenleri 5 liraya bizi satacağını söylemiştin evet bu bir hakarettir. bu hakareti kimseye yapamazsın.
ben ise doğru düzgün bir eylem yapamadığımız ve hala yapmaya çalışmadığımız için korkak olduğumuzu idda ediyorum(tabi bu sözümde formatörlük için tepki verenler ve formatörlük isteyenler dahildeğildir. Hiçbirşeye karışmayanlardan bahsediyorum). ve önümüzde sağlam deliller var. bu hakaret değildir.

Yaw ne alakası var hocam :)
neyse en azından hakaret işini çözmüş olduk (bende hakaret nerede var yada nerede aşağılarım dedim diyorum)
Bak hoam orada 5 lira bilerek söylenmiştir ki abartma olduğu belli olsun orada kasıt kendi dünyevi duyguları ve ihtiyaçları için bu zümredeki arkadaşların bir kısmı ve hattaki büyük bir kısmı kalanına sırtını dönebilmektedir. Bunu size özelden mail ile de ifade etmeye çalıştım.
Umarım artık anlatabilmişimdir kendimi.
Yani sen kitleye korkaklar, pısırıklar demişsin bense kendi dünyaları yolunda ise zümrelerini umursamayan duyarsızlar demek istedim umarım anlaşmışızdır.

the_korsan' Alıntı:
@ist_koord hocam senle hukukumuz daha eski çok görme artık :)

kadir hocam ne sizin nede bir başkasının şimdiye kadar ne yaptığını sorgulamak bana da kimseye de düşmez sadece gelinen noktayı, şu ana kadar yaşanan süreci, yapılan yapılmak istenen yapılamayanları iyi takip edip analiz ederseniz durumu anlayabilirsiniz.

Bende drumu yazdığım gibi anladım hocam tepki vermeye çalışan ve formatörlük isteyenlerin dışında %90 ın üzerinde hiçbirşeye karışmayan arkadaşlarımdan dert yanmıştım.

Ama onlarıda anlayabiliyorum artık
Belkide korkaklığın dışında bir nedenleri vardır, değilmi...

ist_koord' Alıntı:
kadir2301' Alıntı:

Yaw ne alakası var hocam :)
neyse en azından hakaret işini çözmüş olduk (bende hakaret nerede var yada nerede aşağılarım dedim diyorum)
Bak hoam orada 5 lira bilerek söylenmiştir ki abartma olduğu belli olsun orada kasıt kendi dünyevi duyguları ve ihtiyaçları için bu zümredeki arkadaşların bir kısmı ve hattaki büyük bir kısmı kalanına sırtını dönebilmektedir. Bunu size özelden mail ile de ifade etmeye çalıştım.
Umarım artık anlatabilmişimdir kendimi.
Yani sen kitleye korkaklar, pısırıklar demişsin bense kendi dünyaları yolunda ise zümrelerini umursamayan duyarsızlar demek istedim umarım anlaşmışızdır.
Hocam yine anlaşmadık :D
Hiçkimse kendinden önce zümresini düşünmez
ben diyorumki sessiz kalan arkadaşlar ses çıkarsınlar, ya ben formatörlük istiyorum desinler, o zaman eyvallah
yada formatörlüğe bir tepki versinler kendileri için tabi herkes kendisi için tepki verir kendisine faydası olmayanın başkasına ne faydası olabilirki
ben diyorumki geriye dönüp baktığımızda ne yapılmış diye
200 kişilik ankara eylemi ve pes
ne oldu öğrenilmiş çaresizlik olmuş.
niye çaresizlik olsun bir eylem daha yapalım
işte orada etliye sütlüye karışmayan arkadaşlarımızın sesinin çıkarması kabuklarını kırması lazım.
Kırmıyorlar o zaman bu arkadaşlarımız korkak değilde nedir.

cesur_yürek' Alıntı:
öncelikle gerçekten tepki istiyorsanız bu sendikaya istifa ile olmaz ben 5 yıl formatörlük yaptım ve ocak ayında bıraktım herkez formatörlüğü bıraksın bakın neler oluyor. size birileri muhtaç olmalıki arz ve talep dengesi oluşsun

hocam bize tatil hakkı verdiler
ben hala yazın bu sıcağında okula 10-15 dk yürüyüp idarecilerin ağız kokusunu cekip okulda pinekliyorum
niye keyfimden mi
ben dahil bir çok arkadaşımızın ek derse ihtiyacı var
derslerimizi geri alıp ek ders sorununu çözmeden formatörlüğü direk reddetmem imkansız.
eminim ekders sorununu çözmeden formatörlüğü reddedemeyecek benim gibi çok arkadaşım vardır.

okul başla başlamaz bay bay eğitim birsen diyecem eğer saat ve gün uygulaması olursa istifa olayı daha anlamlı olmş olur. bence güzel bi fikir. biz mi onlarsız olmuyoruz onlar mı bizsiz olamaz anlasınlar bakalım.

kadir2301' Alıntı:
ilyas33' Alıntı:
hep derim hepimiz topluca bütün sendikalardan aynı gün istifa edelim bakın sendikalar bu sorunu nasıl çözüüyo.eğer çözüm olmazsa bu dediğim benim yüzüme tükürün

arkadaşlar ben ilyas arkadaşa katılıyorum.

hazır yeni milli eğitim bakanımız da işe başlarken.

okul açılır açılmaz hepimiz sendikalardan istifa edelim. veya hepimiz topluca bir sendikanın üyesi olalım.
anında medyada yer bulacaktır.

sitenin yöneticileri de bu işe el atarlarsa birlik sağlayabiliriz.

NE GEREKİYORSA YAPMAK LAZIM BENDE VARIM TOPLU İSTİFA VE BİR SENDİKADAN SÖZ ALINARAK TOPLU ÜYE OLUNABİLİR

arkadaşlar iş sendikalardan istifayla bitse hemen edelim. hatta yanımızdada birkaç farklı branş öğretmeni de istifa etsin. bence daha dikkat çekici bir uygulama da yapabiliriz. klavye kırma eylemi çok güzeldi ve çok ses getirdi.

önceden görev yaptığım yerde formatörlük gibi bi dert olamdığı için soruın çıkmıyordu, bi de derslerimiz vardı yani, sadece sçmeli olmaları sorundu. şimdi ders sayıları iyice düştü, iyice belirsizleşti geleceğimiz, bundan dolayı facebook üzerinden dertlerimizi paylaşmak amaçlı kurulan gruplardan yola çıkarak bir eylem yapmaya karar verdik. bbnete de gündemi taşımaya çalışıyoruz. iyi ki başlamışız gerçekten sağlam duranm insanlar gördüm. keşke başlık daha yönlendşirici olsaydı önceden de girerdik o zaman, ama tüm mesajları şu anda okudum. ben size düşüncelerimi yaptığım bazı alıntılarla aktarcağım
kadir2301' Alıntı:
kim demişse doğru demiş halimiz itten beter keyfimiz paşada yok :mrgreen:
evet durumumuz kadir arkaşın belirtiği gibi
barthez' Alıntı:
Ya arkadaşlar biz Ankara da eylem yaptık sadece 200 kişi geldi. Bu zümreyle bi halt olmaz kusura bakmayın biraz kaba oldu ama...
200 kişi iyi bi rakam hocam. atanamayan öğretmenler bile ancak 500 kişi tcivarında toplandılar26 ağustosta.
barthez' Alıntı:
Eğer bişeyler olacaksa adam gibi olmalı. 12 Bin insanın hepsi istifa etmeli... Nedense bazı arkadaşlar(Korkaklar) izlemeyi tercih ediyor böyle durumlarda. Sıkıldım yazmaktan buna benzer cümleleri nerde kaldı insanı insan yapan değerler. Almış bi pısırıklık gidiyor bakalım ne olacak sonumuz.
hocam emin olun 10bin civarındaki bilişim öğretmeninin yarısına yakını zaten üye değillerdir, örgütsüzdürler yani.
cesur_yürek' Alıntı:
bu işin suçlusu sendika mı? elinizi vidanınıza koyun bu gün sayısı 250 olan bir sendika bile bilişimciler için elinden geleni yaptı. ama sendikaların nasıl çalıştığını nasıl bir iş yaptıklarını bile bilmeden faturayı sendikaya çıkarmak hoş değil. her sendikada değişik partilere oy veren insalar var ama bunu illa şucu bucu yapmak hoşd değil 20 den fazla sendika var hepsi mi siyasi diyelimki siyasi olsun ne olacak neyden korkuyoruz. herkez bu ülkede özgür olmaycak mı?
işin özü suçlu hükümettir faturayı ona çıkarabiliyorsanız çıkarın çıkaramıyorsanız başka suçlu aramay gerek yok
suçlu kesinlikle biziz sendikaların bu hale gelmesine izin verdik.
cesur_yürek' Alıntı:
kısaca bir örnek verelim sözleşmeliler için sendikalar onlarca eylem yaptılar trilyonlarca para harcandı hükümet asla gerim atmadı ama seçin yaklaştığında 5 yılda çözülmeyen sorun 5 günde çözüldü.
evet hocam maalesef hükümetlerin hangisi olursa olsun "yürümekle yollar aşınmaz" mantığıyla işerini yapıyorlar
kadir2301' Alıntı:
ben hemen neden formatörlük istemediğimi belirteyim.
11 madde yazmış arkadaşımız. özet şu öğretmen değil teknik servis elemanlığı
kadir2301' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
var kadir hocam atanamayan 300 bin öğretmenden 200 ü bugün taksimde eylem yaptı.
Yüreğim burkuldu valla Türkiyeyi susturmayı başardılar galibaYada bilişimcileri :?
hocam türkiye zaten susuyordu, iş bize değdiğinde anladık onu.
kadir2301' Alıntı:
Hocam ben sana bişey diyeyimmi nasıl oldu bilmiyorum ama meb in en korkak zümresi bilişim zümresi altında bir araya geldi. ............... belki öğretmenlik statümüzü bile kaybetme durumumuz bile olabilir. siz bundan sonra teknikersiniz diyebilirler teknikerlik biter başka bir memurluk verirler belki abarttım ama kim bunun olayacağına garanti verebilirki.
evet hocam öyle gözüküyor
the_korsan' Alıntı:
Bir gerçek daha var herkes sıkıldı bu işten, öğrenilmiş çaresizliği yaşıyoruz sanki.
böyle de denilebilir. ama unutmamalı "çaresizsen çare sensin"
kadir2301' Alıntı:
.......ilk başlarda ek dersten dolayı hoşuma gitmişti ....... gazete ilanı ise çaresizliğimizin resmidir.
formatörlüğün cazibesinden birçok arkadaşın dediği gibi zorunlu 2 saatle kurtuluruz. gazete ilanı sonrasında eylem olmuyorsa gerçekten çareesizliktir
kadir2301' Alıntı:
Moderatörüm çıkıyor biz memuruz ne derlerse onu yaparız diyor
Admin çıkıyor birlik olalım tepki koyalım diyen adama sen şimdiye kadar ne yaptınki diyor
sorunların çözümünde yapıcı olmamız, ve birlikte hareket etmemiz gerekiyor, burda en büyük desteği de bize kesinlikle site için çalışan ve yönetiminde bulunan arkadaşlar verecektir..
Arkadaşlar birçok güzel düşünce var, çoğuna katılıyorum, toplu istifalar da bi çözüm olabilir belki sendikaları harekete geçirmek adına fakat ben yine de hep alanlarda olmamız gerektiğini savunanlardanım. maille tweetlegazete ilanıyla olmuyor bu işler, ama destekleyizi ve kamuoyu oluşturmada etkileri büyük, nisandaki eylem gibi(haberim olm.yoktum) dahada içeriği geliştirilmiş ve daha kitlesel bir eylem yapalım derim. zatenm bunun çalışmasını da başlattığımızı söylemiştim. facebook üzerinden bu tartışmalar yapılıyordu, orda bir kamuoyu yoklaması yaptık, daha sonradan bbnete de taşıdık konuyu. 9nisan Ankara eyleminin altında YİNE YENİDEN EYLEM konusunu açtık burda. ep birlikte hareket etmek adına sizi de bekliyoruz, gelin beraber örgütleyelim..
9-nisan-ankara-eylemi-f259/yine-yeniden-eylem-t68524-90.html

arkadaşlar yaz tatili dolayısı ile konudan uzak kaldım. şimdilik 11 sayfayı şöyle detaylı olmadan bi okuyup geçtim.
istifa olayı mantıklı. çünkü eğitim-iş sendikasındaydım. 9 nisanda eylem olacağını söyledim, sendika olarak birşeyler yapmak gerekir dedim. ankaraya kadar telefonla ulaştık.
branşımın sorunu ile ilgili herhangi bir girişim olmayınca 8 nisanda istifamı verdim, 9 nisanda sendikasız olarak eyleme katıldım.

bir eylem daha olsun, ne bileyim üyelik formu falan yakılacaksa, ya da ne bileyim başka bir ilgi çekici hareket, atlar gelirim Ankaraya , 5 saat yol.

Artık özelde de 1 derse indi. İngilizce ye yükleniyorlar. Yıllardır öğrenilememesinin sebeblerini araştırmak yerine ingliizce ders saatlerini arttırarak çözmeye çalışıyorlar

Sendikalı değilim , BTR de değilim, ama bu girişimi destekliyorum sesimizi duyurmak adına.

15 yıla yaklaşıyor görev sürem ve değişen bir şey yok hala 15 yıl önceki konuları konuşuyoruz... Rehber öğretmenler diretiyor mu biz derslere girmek istiyoruz diye.. açıkçası derslerin gelişi benim mantığima yatmıyor.. zaten ders kalabalığı var bir de üzerine biz zorunlu olunca yük artacak... Zaten ana ders statüsünde hiç olamayız bunu kabul etmek gerek... Teknik servis de değiliz olmamalıyız... Ama teknoloji rehberi yonlendireni olmak varken ki bakanlıkta BTR den onu istiyor bunu desteklemeli yiz diye düşünüyorum...bir de BTR desteklenmeden kadro açılacağına da ihtimal vermiyorum... Bilg dersi demek ciddi bir maliyet demek ...

Geri