ses kartı yukleme sorunu

Kodla Büyü

hakkikara

Üye
arkadaslar pc ye format attım hersey yolunda fakat ses kartının programını yukleyınce calısmıyor. :cry: ne yaptımsa olmadı.ana kartımın modelı GIGABYTE GA-945GCM-S2L lutfen yardım edın. sımdıden tesekkurler. :cry:

anladığım kadarıyla onboard ses kartın var.yükleyince hata veriyormu.veya aygıt yükleme penceresinde nasıl bir uyarı görünüyor.bunları bildirebilirsen sev.cd sürücünde problem olabilir mi?inirim.
ayrıca bence internetten yeni sürücü indir.ayrıca önceki yüklediğin işletim sistemi ile şimdiki aynımı.servis packler dahil olmak üzere aynısımı.
cd den mi yükleme yapıyorsun cd sürücünde problem veya yükleme cd sinde çizilme gibi durumlar var mı.?

hocam nasıl cozdunuz benım pc dede aynı sorun var,anakartgigabyte ga8ı915p-d vıa chıpset,surucusunu de ındırmeme rağmen bir turlu ses alamıyorum.ses denetım ozellıklerı acık,hoparlor secımınıde yapıyorum,hoparlorlerımde sağlam baska pc de denedım,baska ne olabılırkı

Başlat > Çalıştır alanına devmgmt.msc yaz ve enter. Karşına aygıt yöneticisi gelecek. Orada ses sürücüsü yanında sarı renkli bir ünlem işareti göreceksin. O ses sürücülerinin sorunlu olduğunu gösterir. Sağ tıklayıp Kaldır tıkla.

Cd sürücüde ana kart veya ses kartı sürücüsü olmasın. Bilgisayarı yeniden başlat, Windows donanımı bulacak ve sen sadece ileri diyerek windows üstünden ilk yüklemeyi yapacaksın. Sonra ses kartı sürücüsünü yükleyebilirsin.

hocam yanlış yükleme sorunu degil bu benim anladığım
ses kartının programında 5+1 ses seçili ise ona bir bak derim
stereo masa üstü hop seç jackı dogro yere taktıgına bak
denetim masasında ses çalma aygıtı yazan yerde ses kartının ismi yerine başka bir şey seçilmiş olabilir onu düzelt

aklıma birşey daha geldi onuda söyleyeyim
hoparlor bozuk olabilir
anlamanın en kolay yolu hop sesini sonuna kadar aç bilgisayara taktığın ucuna dokun
bir cırıltı duyuyorsan sağlamdır

jack yeşile takılı,arayuz programında seçili,5+1 değil masaüstü stereo hoparlör seçili,ses aygıtı realtek ac 97 sound seçili,tüm ayarlara ulaşabiliyorum.artık teknık servıse gönderecegım ses kartı bozuk dıye baska bır çare bulamadım arkadaslar.

Geri