Ses girisini baglayinca kapanan laptop acilmiyor!

Kodla Büyü

regulus11

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar laptopun ses girişine ses sisteminin kablosunu takınca anında laptop kapandı ve şu anda açılmıyor . şarj kablosunu fişe takınca şarj olma ışığı yanıyor powera bastigımda onunda ışığı yanıyorp sonuyor fakat laptopta herhangi bir çalışma belirtisi yok sorun ne olabilir?

ses kartı girişi anakart üzerinde entegreli(onboard) olduğu için acaba yanma mı oldu? O da biliyorsunuz anakartı etkilemiş de olabilir..

bugün bende korktum bir ihtimal laptop gider mi diye provalarda. Allahtan bir sıkıntı olmadı. Laptopdan çok içerisindeki arşivlere yanardım

bilişim21' Alıntı:
bugün bende korktum bir ihtimal laptop gider mi diye provalarda. Allahtan bir sıkıntı olmadı. Laptopdan çok içerisindeki arşivlere yanardım
Arşiv sıkıntı değil HDD söker HDD kutusuyla gene kullanırsın ama anakart önemli yanarsa gitti 500 TL.

Hocam fişi ve bataryayı çıkar, ramlari sök tak. Mümkünse bios piline erişebiliyorsan sök biraz bekle sonra gene tak eğer bios piline erişemiyorsan da fiş ve batarya sökükken power düşmesine bas makineyi açmaya çalış (bunu açılması için önermiyorum üzerindeki yükün boşalması için öneriyorum). Sonra her şeyi tak test et umarım düzelir. :)

Geri