Server Error in '/adilkullanimuygulamasi' Application.

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar iki gündür bu hatayı veriyor farklı bilgisayarlar denedim aynı, farklı tarayıcılar denedim, servis sağlayıcı (turktelekom) ile görüştüm sözde güncelleme yaptılar aynı. Bana diyor bilgisayarcınızla görüşün dedi buyurun onunla görüşüyorsunuz dedim apışıp kaldı ama sorunumu çözemedi.
Googleden arama yapınca adreslere giriyor ama adres satırına adresi yazınca bu hata meydana geliyor. Telefonda sorun yok normal çalışıyor ama bilgisayarda sorun var.

Şu adrese yönlendiriyor
http://bilgi.turktelekom.com.tr/adilkul ... aspx?fid=1
Adresin index uzantısını silince
http://bilgi.turktelekom.com.tr/adilkullanimuygulamasi/

Web sitemizde bakım ve
güncelleme çalışması yapılmaktadır.

şeklinde bilgi mesajı var ama googleden arama yapınca eylülden beri bu hata alan bir çok kişi varmış.

Server Error in '/adilkullanimuygulamasi' Application.

The resource cannot be found.

Description: HTTP 404. The resource you are looking for (or one of its dependencies) could have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable. Please review the following URL and make sure that it is spelled correctly.

Requested URL: /adilkullanimuygulamasi/index.aspx

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    47.8 KB · Görüntüleme: 800
login01' Alıntı:
Hocam tarayıcı geçmişini temizlemeyi denediniz mi? yada farklı bir tarayıcı kullanmayı.
Onların hepsi denendi sorun bizde değil servis sağlayıcısında başkaları da bu sorunu yaşıyor mu diye merak ettim.

Hocam ben de yaşadım. 15 günde iki kez arayarak çözdüm.
İlk aramada hemen ertesi gün çözüldü diye mesaj attılar; durum aynıydı bir hafta sürdü.
Sonrakinde fırça ile karışık, "çözüldü diye bildirmişler, şikayetim devam ediyor. bu ne iştir!" dedim. Anı sürede döndüler ama çözüldü.

Ama en ufak bir yönlendirme yok. Şu nedenle hatayı alıyorsunuz deseler anlayacağım. Bence tasarladıkları hata sayfası nedeniyle. Daha önce bu bilgilendirme mesajı adil kullanım kotasını geçince bir kere görünüyordu, hızınızın düştüğünü anşlıyordunuz ve hizmeti kullanamama gibi bir durum yoktu. Ben ise hiçbir sayfaya giremeyerek, resmen 3mbit kullanmak yerine ona bile hasret kaldım.

Türkiyedeki sistem işte interneti faiş fiyattan kullanıyoruz sözde sınırsız ama kotalı!
Hat kaldırmıyor filan ayak bence 15 temmuz sonrası 1 ay boyunca hız hiç düşmedi internet hiç çalışmadığı kadarda güzel çalışıyordu. Demekki isteyince oluyor.

İlk yapan adamı işten kovmuşlarda 2. adam çözemiyor durumu anlaşılan :mrgreen:

hocam sorunu anlayamadim, herhangir sayfaya girmeye calisirken bilgilendirmeye yonlendirip orada da bu hatayi mi veriyor?

Suicide' Alıntı:
hocam sorunu anlayamadim, herhangir sayfaya girmeye calisirken bilgilendirmeye yonlendirip orada da bu hatayi mi veriyor?
Aynen öyle hocam.
Adres satırına site adresi yazınca bu hata sayfasına yönlendiriyor.

hasari' Alıntı:
Suicide' Alıntı:
Aynen öyle hocam.

desenize kotayı doldurunca siteye bile giremeyeceğiz...

vpn kullanın mağduriyet yaratıyorsa, bunların bir çözüm bulması çoook sürebilir hocam.

Suicide' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Suicide' Alıntı:
Aynen öyle hocam.

desenize kotayı doldurunca siteye bile giremeyeceğiz...

vpn kullanın mağduriyet yaratıyorsa, bunların bir çözüm bulması çoook sürebilir hocam.
Giderildi diye mesaj atmışlar ama sorun devam ediyor aradım gene arıza kaydı oluşturdular sürünmeye devam... :verymad:

Bunları biri ötekinden beter 10 müşteri hizmetleriyle görüştüm durum aynı.

Arızanın ikinci ayına girdik onlarca kez müşteri hizmetleriyle görüştüm 3 defa türktelekom müdürlüğüne gittim her gün arıza müdürünü arıyorum ama çözemediler.
Bunlar beni yanlış anlıyor olabilir mi uzaya mekik fırlatmayacağım sadece internete girmek istiyorum. :sleep:

Bir öneriniz var mı arkadaşlar?

hocam sorunu arada sirada bende farkediyorum ama surekli olmuyor, sizde her seferinde mi bu sayfaya yonlendiriyor :roll:

Okulun internet hattını kapatıp tekrar açsınlar :) Bilgisayarcı mantığı :puhaha:

Suicide' Alıntı:
hocam sorunu arada sirada bende farkediyorum ama surekli olmuyor, sizde her seferinde mi bu sayfaya yonlendiriyor :roll:
Bende hata hiç gitmiyor güvenli https sayfaları sorunsuz ama normal http sayfalarının hepsi sıkıntılı. Örneğin bilgisayarbilisim.net e giremiyorum.

Bugün BTK ya şikayet ettim ama çözüm alacağımı sanmıyorum. :sleep:

Sorunumu nihayet çözdüler 3 defa BTK ya şikayet ettim bir defada durumu bimerden yazdım bu şikayetlerim sonucunda sorunu giderdiler. Hatta 27 TL ücret iadesi yapacaklarını belirmişler. Demek ki normal yoldan kendilerine rica etmek sonu çözmüyor.

Sorun gene hortladı devam ediyor demek ki neymiş efendim türktelekom bir şeyi çözme derdinde değil.

Geri