Sene sonu seminer çalışmaları öğretmenlerin istedikleri yerd

Kodla Büyü
ben de yapmıştım da sene kaç hatırlamıyorum 2016'dan önce. şu okulda yapacağım dedim yaptım. ilden ile değişiyor heralde.
Olabilir. Ben meslek lisesindeydim o zaman. Meslek lisesinde arkadaşım var orada yapayım diye gittim. Şube müdürü her okula dağıtmadık sizi filanca okula vereceğiz dedi. Bende o da olur dedim. Orada da bacanak vardı yabancılık çekmedim şükür.

Son düzenleme:
Olabilir. Ben meslek lisesindeydim o zaman. Meslek lisesinde arkadaşım var orada yapayım diye gittim. Şube müdürü her okula dağıtmadık sizi filanca okula vereceğiz dedi. Bende omda olur dedim. Orada da bacanak vardı yabancılık çekmedim şükür.
Öğretmenler okullara dağıtılırken rastgele mi dağıtıyor hocam. Mesela eşim ve ben aynı branşta öğretmeniz. Farklı okullara verme gibi birşey olabilir mi?

Öğretmenler okullara dağıtılırken rastgele mi dağıtıyor hocam. Mesela eşim ve ben aynı branşta öğretmeniz. Farklı okullara verme gibi birşey olabilir mi?
Bilmiyorum onu ama sanmam. O zaman her branşı belli okullara vermişlerdi Konya'da. Bilişim Ereğli lisesinde dedi ilçe milli eğitim. Bende oraya gittim. Ticaret lisesinde olmuyor mu bilgisayar öğretmeniyim dedim. Hocam bilgisayar öğretmenleri için Ereğli lisesini belirledik dediler. Benden başka da kimse yoktu. Sorgulamadım da tanıdık var nasılsa diye. Birde şube müdürü o zamanın sevmediğim birisiydi. Fakültede okurken bir münakaşa yaşamıştım. Yıllar sonra tanımadı beni ama hala ismini unutmadım. Dedim zaten başka ilden geldim birde cinsleşir uğraşır dururum dedim. Sanmıyorum ama farklı okula vermezler eşleri falan.

Bilmiyorum onu ama sanmam. O zaman her branşı belli okullara vermişlerdi Konya'da. Bilişim Ereğli lisesinde dedi ilçe milli eğitim. Bende oraya gittim. Ticaret lisesinde olmuyor mu bilgisayar öğretmeniyim dedim. Hocam bilgisayar öğretmenleri için Ereğli lisesini belirledik dediler. Benden başka da kimse yoktu. Sorgulamadım da tanıdık var nasılsa diye. Birde şube müdürü o zamanın sevmediğim birisiydi. Fakültede okurken bir münakaşa yaşamıştım. Yıllar sonra tanımadı beni ama hala ismini unutmadım. Dedim zaten başka ilden geldim birde cinsleşir uğraşır dururum dedim. Sanmıyorum ama farklı okula vermezler eşleri falan.
Hocam 5-6 sene önce kasım topak ortaokulundaydı ereğlide. Siz hangi yıl ereğli lisesinde yaptınız

Geçmişte MEB site üzerinden başvuru yoktu diye hatırlıyorum ama bu yıl web sitesi üzerinden başvuru olacak anladığım kadarıyla

2024 Yılı Haziran Dönemi Mesleki Çalışmalarını Başka Bir İlde Yapmak İsteyen Öğretmenlerin Başvuru Formu (20/05/2024-02/06/2024)

2023-2024 eğitim öğretim yılı sene sonu mesleki çalışmalar eğitim kurumlarında yüz yüze olacak şekilde planlanmıştır. Öğretmenlerimiz talepte bulunmaları hâlinde görev yaptıkları ilin dışında istedikleri il/ilçede görev yaptıkları kurum türü ve kademesine uygun eğitim kurumlarında mesleki çalışmalara katılabileceklerdir.

Bu kapsamda mesleki çalışmalarını başka bir ilde yapmak isteyen öğretmenler il/ilçe tercihini buradan yapabilirler.

Not: Kadronuzun bulunduğu il/ilçede mesleki çalışma yapmak istiyorsanız formu doldurmanıza gerek yoktur.

https://veri.meb.gov.tr/

YAZ DÖNEMİ MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMI

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı sene sonu mesleki çalışmaları eğitim kurumlarında yüz yüze olacak
şekilde planlanmıştır. Öğretmenlerimiz talepte bulunmaları hâlinde görev yaptıkları ilin dışında istedikleri
il/ilçede görev yaptıkları kurum türü ve kademesine uygun eğitim kurumlarında mesleki çalışmalara
katılabileceklerdir.
Mesleki çalışma döneminde öğretmenlerimizin Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Öğretim
Programlarını incelemeleri beklenmektedir. Geliştirilen öğretim programlarının “ortak metin” bölümü tüm
öğretmenlerimizce, alana özgü hazırlanan öğretim programları ise ilgili alan öğretmenlerince incelenecektir.
Alanında program değişikliği olmayan öğretmenler, “ortak metin” bölümüne ilişkin değerlendirmelerini
tamamladıktan sonra mesleki çalışmalarını okul/kurum müdürlüklerince yapılacak planlama doğrultusunda
ekli programa göre sürdüreceklerdir.
Bu çerçevede;
• Eğitim kurumu yöneticileri, öğretmenlerimizi mesleki çalışmalar konusunda bilgilendirecek ve
görev yaptığı ilin dışında mesleki çalışmalara katılacakların taleplerini alıp il/ilçe millî eğitim
müdürlüklerine bilgi vereceklerdir.
• Bulundukları ilin dışında mesleki çalışmalara katılacak öğretmenlerimiz, mesleki çalışmaya
katılacağı il/ilçe bilgilerini 20 Mayıs -2 Haziran 2024 tarihleri arasında veri.meb.gov.tr adresinde
yayımlanacak forma işleyeceklerdir.
• İl/ilçe millî eğitim müdürlükleri kendilerinin sorumluluk alanında mesleki çalışma yapmak isteyen
öğretmenlerimizin taleplerini 3-5 Haziran 2024 tarihlerinde MEBBİS modülü üzerinden alacaklar
ve mesleki çalışmanın yapılacağı okul/kurum ve çalışmaya katılacak öğretmenlerin planlamasını
(il dışından gelecek öğretmenlerin mesleki çalışmaya katılacağı okulun belirlenmesinde
öğretmenin görev yaptığı eğitim kurumu ile aynı kademe ve derecede olmasına dikkat ederek) en
geç 15 Haziran 2024 tarihine kadar sonuçlandırıp duyuracaklardır.
• Mesleki çalışma döneminde okul öncesi ve sınıf öğretmenleri mesleki çalışmalarını görev
yaptıkları ya da ilişkilendirildikleri okullarda zümreler hâlinde yapacaklardır. Ancak il dışı
talepleri nedeniyle öğretmen sayısı 5’in altında kalan veya toplam sayısı 5’in altında olan eğitim
kurumlarındaki öğretmenler mesleki çalışmalarını il/ilçe millî eğitim müdürlükleri tarafından
yapılacak planlama doğrultusunda farklı okul/kurumlarda gerçekleştirebileceklerdir.
• Alanında program değişikliği olan diğer alan öğretmenleri mesleki çalışmalarını eğitim bölgesi
düzeyinde veya il/ilçe millî eğitim müdürlükleri tarafından yapılacak planlama doğrultusunda
belirlenecek eğitim kurumlarında zümreler bazında yapacaklardır.
• Mesleki çalışmalar kapsamında bir araya gelen öğretmenler değerlendirmelerini, Ek-1 v e Ek-2
formda belirtilen açıklamalar çerçevesinde yapacaklardır.
• Kurban Bayramı sonrası 20-21 Haziran 2024 tarihlerinde çalışanların idari izinli sayılmaları
durumunda alanında program değişikliği olan öğretmenlerimiz Ek-1 formda belirtilen çalışmaları
24-25 Haziran 2024 tarihlerinde, Ek-2 formda belirtilen çalışmaları ise 26-27 Haziran 2024
tarihlerinde 2 gün olacak şekilde yapacaklardır.
• Alanında öğretim programı değişikliği olmayan öğretmenlerimiz ise idari izin verilmesi
durumunda Ek-1 form çalışmalarını 24-25 Haziran 2024 tarihlerinde, genel müdürlükler bazında
kendilerine verilen konularda yapacakları çalışmaları ise 26-27 Haziran 2024 tarihlerinde 2 gün
olacak şekilde yapacaklardır.
• Görev yaptığı okul dışında mesleki çalışmasını tamamlayan öğretmenlerin mesleki çalışmaya
katılım durumları kadrolarının bulunduğu okula yazılı olarak bildirilecektir.

Ekler:
HAZİRAN 2024 DÖNEMİ MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMI
TÜRKİYE YÜZYILI MAARİF MODELİ ORTAK METNİ İNCELEME FORMU EK-1
TÜRKİYE YÜZYILI MAARİF MODELİ ÖĞRETİM PROGRAMI İNCELEME FORMU EK-2

Ekli dosyalar

• 2024_program.pdf
    2.6 MB · Görüntüleme: 51
  • 2024_ek1.pdf
    812.6 KB · Görüntüleme: 49
  • 2024_ek2.pdf
    108 KB · Görüntüleme: 37
Bahsi geçen "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Ortak Metni" buymuş

Ekli dosyalar

• 2024programortakmetin.pdf
    6.4 MB · Görüntüleme: 25
Formu inceleyince şimdi fark ettim. Şöyle bir tezat var sanki. Kısım 1 için hem okuldaki öğretmenlerin ortak fikri yazılsın demiş hem de aşağıda sanki şahıs dolduracakmış gibi T.C. istemiş. Hem niye bu fikir bu kişiden çıktı diye belirlemek için T.C.'ye varana kadar detaylandırmış anlayamadım.
1716363545270.png

sistemden farklı il-ilçe seçip daha sonra vazgeçip, kendi okulumuzda yapabilirmiyiz.

Bu programdan anladığım ilçede zümre toplantısı yok gözüküyor. Olur mu ilçe zümresi arkadaşlar?

Bu programdan anladığım ilçede zümre toplantısı yok gözüküyor. Olur mu ilçe zümresi arkadaşlar?
Normal şartta 20-28 arasını başka illerde alanlar olduğundan hatta çoğunluk başka yerde alacağından ilçe zümreler boşa düşüyor gibi ya da en fazla uzaktan yapılabilir gibi duruyor. Ama söz konusu MEB olunca bilemiyor insan. İlçe zümreyi bile unutmuş olabilirler, son anda "aaa zümre vardı ya, neyse canım bayramdan sonra gelsinler zümreye katılsınlar sonra gene memleketlerine giderler ne var canım" diyebilirler.

Anladığım kadarıyla bu sene herkes başka okullarda seminerini yapacak. Her zümreyi okul türüne göre bir okula verecekler ve ortak metni inceleyeceğiz. Sene sonu toplantılar için 1 gün ayırmışlar ancak bu yetersiz gözüküyor. il ve ilçe zümre toplantıları online olabilir. Çünkü 1 günde yüzyüze olarak, hem okul, hem ilçe hemde il toplantısının yapılması pek mümkün görünmüyor. Şöyle birşey yapılabilir. Okul ve ilçe toplantıları 12-13 haziranda (Karne haftası Çarşamba ve Perşembe günleri) yapılırsa il toplantısı da seminerin son günü yapılır ve sorun çözülmüş olur.

Normal şartta 20-28 arasını başka illerde alanlar olduğundan hatta çoğunluk başka yerde alacağından ilçe zümreler boşa düşüyor gibi ya da en fazla uzaktan yapılabilir gibi duruyor. Ama söz konusu MEB olunca bilemiyor insan. İlçe zümreyi bile unutmuş olabilirler, son anda "aaa zümre vardı ya, neyse canım bayramdan sonra gelsinler zümreye katılsınlar sonra gene memleketlerine giderler ne var canım" diyebilirler.
İl dışında seminer yapan ilçe zümresine niye katılsın ki. Ya okulundaki yedek zümre başkanı katılır o da yoksa mevcut katılımcılarla yapılır ilçe zümresi. Onun için tekrar kendi girevli olduğun ile gitme diye bir durum olmaz

Geri